Найкраща некомерційна ініціатива, яка сприяє розвитку ІТ-галузі
Українське ІТ розвивається, а значну роль у цьому відіграли учасники цієї категорії. Саме ці ІТ-спеціалісти та компанії доклали зусиль, щоб навчити підлітків програмування, перекласти українською туторіал, запустили менторську платформу чи програму співпраці з вишем тощо. До шортліста увійшло 20 претендентів, тож голосуйте за ініціативи, які сприяють розвитку ІТ-галузі.
Українізація A Tour of Go
A Tour of Go — найпопулярніший ресурс для вивчення мови програмування Go. Разом з учасниками спільноти GolangUA його переклали, а окрім цього, добилися, щоб посилання на українську версію додали на головну сторінку.
Освітній проєкт AI for Ukraine
AI HOUSE x Roosh
AI for Ukraine — це благодійний освітній проєкт, який створений для підтримки українського технологічного комʼюніті, дає доступ українським талантам до якісної освіти з AI/ML та залучає міжнародну AI-спільноту до підтримки України.
Співпраця N-iX Game & VR Studio з ВНЗ
N-iX
N-iX відкрили на кафедрі програмного забезпечення НУ «Львівська політехніка» сучасну комп’ютерну лабораторію Game Design and Virtual Reality та розробили комплексні навчальні програми для курсів Unreal Engine, «Дизайн і розробка ігор» і «Віртуальна реальність», за які студенти отримуватимуть академічні кредити.
Переклад коміксу «How HTTPS works» від DNSimple
Олег Папка, Python Software Engineer
«How HTTPS works» — це комікс про HTTPS від компанії DNSimple, який розповідає, що це таке, для чого він нам потрібний і як усе працює. За українську локалізацію цього популярного коміксу взявся Олег Папка разом з Яніною Городецькою, яка працює QA Engineer.
Каталог Incredible Tech
IT Ukraine Association
Асоціація IT Ukraine разом з Міністерством цифрової трансформації України розробила каталог Incredible Tech. До нього увійшли 95 перспективних продуктових ІТ-компаній і 22 найбільш конкурентоздатні для глобального світу ІТ-продукти.
Ініціативи GlobalLogic Education
GlobalLogic
Завдяки проєктам компанії школярі, студенти й мрійники відкривають для себе ІТ-сферу та роблять перші кроки до професії. На соціальних проєктах GlobalLogic Education протягом війни навчилося понад 16 тисяч українців.
Книжка «Beyond Junior. 50 Tips for Software Engineers»
Даніїл Безлюднов, Software Engineering Team Leader у EPAM Digital
Книжка має дати новачкам у розробці ПЗ знання, що не менш важливі від володіння самими мовами програмування. Вона допоможе краще зрозуміти професію, її основні проблеми й виклики, а також перейти на якісно інший рівень у професії розробки ПЗ.
Відновлення IT-просторів
SQUAD & savED
Компанія SQUAD разом з однодумцями, благодійним фондом savED, допомогли перетворити зруйновані через війну класи освітніх закладів Чернігова на IT-простори із сучасним технологічним устаткуванням. Завдяки цій ініціативі діти знову отримали доступ до навчання.
Онлайн-школа CSosvita
Іван Петрушенко, Squad Engineering Lead
Мета CSosvita — зробити якісну лінійку фундаментальних курсів з програмування, де студенти будуть розв’язувати надскладні задачі та вивчати найкращі практики розробки. 100% коштів з перших наборів школа передає на ЗСУ.
Інноваційне укриття CLUST Space
CLUST
Мета проєкту — реорганізувати укриття при вишах і перетворити їх на безпечні інноваційні освітні хаби, які працюватимуть на постійній основі та гуртуватимуть творчу молодь як під час небезпеки, так і в мирні часи.
Rust Bootcamp від української Rust Спільноти
Навчальний табір з Rust — це безплатний чотиримісячний онлайн-інтенсив, спрямований на розвиток професійних навичок у розробників з базовими знаннями Rust (які прочитали RustBook та мають базове володіння мовою). Навчальний табір уже пропустив через себе 100 учасників.
Навчальна програма з UX/UI-дизайну для ВНЗ
Qubstudio, IT Cluster та партнери
Програму розроблено і запущено у Львівській Національній Академії Мистецтв та Національному університеті «Львівська політехніка» на базі напряму «Дизайн». Qubstudio підтримує викладачів, які її ведуть, а одна їхня співробітниця викладає на постійній основі.
Онлайн-програма «Бустер талантів: лідерство в геймдеві»
Plarium Ukraine
Протягом двох місяців 200 українських підлітків ознайомлювалися з ігровою індустрією та розвивали свої лідерські здібності. Прокачували емоційний інтелект, менеджерські навички та дізнавалися про актуальні професії в геймдеві.
Всеукраїнські освітні курси-стажування
Genesis
Система всеукраїнських курсів для студентів у форматі віртуальних стажувань — це освітній проєкт ІТ-компанії Genesis. Курси створені з профорієнтаційною метою — щоб продемонструвати студентам можливості роботи у сфері продуктового ІТ.
Марафон ІТ-технологій
EPAM Ukraine
Учасники марафону змогли доповнити своє портфоліо готовим проєктом, а також заглибитися в особливості ІТ-професій разом з експертами EPAM. Загалом учасниками стало понад 5,5 тисяч охочих.
Платформа «В тилу»
Артур Федоренко, засновник та СЕО Wiseboard
Хаб менторів, волонтерів та українських виробників військового спорядження. Його мета — об’єднати націю для взаємопідтримки й наближення перемоги України.
Спілка Techosystem
Sigma Software Group, Genesis, BRISE Capital, Ukrainian Bridge, Vacuum Deep Tech Acceleration та Center42
Це відкрита спільнота учасників технологічної екосистеми України з фокусом на продуктові компанії. Метою є об’єднання всіх гравців ринку для створення сприятливіших умов ведення бізнесу в Україні та просування екосистеми як інвестиційного напряму у світі.
Дані в хмарах AWS. Збереження інтелектуального потенціалу країни
EPAM Ukraine
Це партнерство EPAM і AWS стало реакцією на загрози окупації та обстрілів українських університетів. Завдяки їхнім ресурсам і роботі ІТ-волонтерів EPAM у безпечне хмарне середовище вдалося перенести дані критичної інфраструктури для 25 українських вишів. Це допомогло зберегти та відновити навчальні процеси для майже 20% українських студентів.
Книжка «Користувацькі дослідження»
KyivUX Design Community та R9. Research Community
Це перша книжка українських авторів про користувацькі дослідження, створена в співпраці профільних спільнот KyivUX Design Community та R9. Research Community. У книзі зібрано найцікавіші статті про користувацькі дослідження від українських експертів, щоб надихнути команди на використання цієї практики.