Найпотужніша ініціатива від ІТ-спеціалістів, що наближає перемогу

ІТ-спільнота стала потужним двигуном для наближення перемоги. Крім регулярних донатів, айтівці з перших днів повномасштабного вторгнення почали створювати застосунки, чат-боти, долучилися до громадських організацій. 20 фіналістів відібрала редакція, за вами – обрати найпотужніші ініціативи від ІТ-спеціалістів, голосуйте!

Застосунок «Золоте руно»

Застосунок, який збирає, фільтрує та передає в уповноважену службу оборони інформацію про активи та діяльність підсанкційних осіб і компаній країни-агресора. В результаті роботи було введено українські санкції проти декількох осіб та заморожено майна на суму 500+ млн євро.

БФ KOLO

Українські IT-експерти, які допомагають ЗСУ тримати технологічну перевагу над ворогом. З початку повномасштабного вторгнення зібрали 550 млн грн і придбали майже 10 520 пристроїв.

Волонтерство Володимира Андрєєва

Talent Acquisition Manager в Devabit Володимир Андрєєв від початку повномасштабного вторгнення допомагає ЗСУ. Закрив зборів орієнтовно на 90 мільйонів гривень.

Збірка FPV-дронів

SecOps Engineer Олег Олежек з Антуаном Мухом збирають FPV-дрони. За місяць вдалося зібрати та передати 55 одиниць FPV-дронів. Працюють з 92-ю, 225-ю бригадами, «Омегою» та іншими.

Застосунок «Баночки»

iOS/Android-застосунок дає змогу підписуватися на монобанки, щоб відстежувати їхній прогрес і щоб вони завжди були під рукою.

DeepStatemap.live

Інтерактивна онлайн-мапа бойових дій в Україні, яка дає можливість стежити за змінами лінії фронту та перебігом воєнних дій російсько-української війни.

БФ «На Варті UA»

Команда складається переважно з IT-спеціалістів. На рахунку фонду — десятки дронів, сотні засобів тактичної медицини, прилади нічного бачення, рації, магазини та інші засоби і спорядження на загальну суму понад 4,5 мільйона гривень.

Ініціатива Stronger Together

«Сильніші разом» започатковано в липні 2022 року, був запит надати кілька планшетів, необхідних для запуску артилерійських систем. Того дня зібрали майже 100 тис. грн, відтоді щотижневий виклик — зібрати до 150 тис. грн, щоб закривати запити військових. Станом на 28 листопада вдалося зібрати 12,7 млн грн та реалізувати понад 400 запитів.

Застосунок Donatta

Мобільний застосунок для гейміфікації та персональної аналітики донатів. Мета — зробити процес переказу коштів цікавішим і зручнішим.

ГО «Міжнародна Спільнота «Легіон Захисту» та проєкт reKALIBRateUA

За 600+ днів роботи закрито понад 200 запитів для 30 різних підрозділів ЗСУ, HГУ, ТрО, ДПСУ, ГУР МО. Передано допомоги на суму більше ніж 10 млн гривень. Засновники — переважно айтівці.

Проєкт «Дані про війну»

З початком війни Data Scientist Петро Іванюк почав збирати дані про військові втрати противника. В результаті створено проєкт моніторингу втрат противника у вигляді аналітичного вебсайту та п’яти наборів даних, якими користуються дослідники даних з усього світу (більше сотні проєктів зроблено та розміщено платформі Kaggle).

Ініціатива «Help a Hero Volunteers»

У команді вже 14 волонтерів, більшість з яких з IT-сфери. Працюють з початку повномасштабного вторгнення, а деякі учасники волонтерять ще з 2014-го. З початку повномасштабного вторгнення доставили допомогу військовим уже на майже 30 мільйонів гривень.

Ініціатива HERO-7

Ініціатива забезпечує фронт дронами-камікадзе власного виробництва. Уже відіслали близько 200 дронів у гарячі точки. Працюють з ССО, 126-ю, 80-ю, 32-ю, 103-ю, 95-ю бригадами, 78-м полком, батальйоном «Кодак» та іншими.

Ініціатива «Зубата лопата»

Ініціатива постачає на фронт малі піхотні лопати, яких критично не вистачає на передовій. Бронежилети та шоломи важливі, але від «Градів» і «Смерчів» іноді єдиний порятунок — окоп. Одна лопата коштує 150 грн. Закупили вже 21 065 лопат.

Розширення для браузера stopRU

stopRU — дерусифікатор YouTube. Мета проєкту — зменшити вплив росії на інформаційний простір України. Засновник — Principal Engineer Тарас Сливка — мріє, що колись відкриє YouTube в анонімній вкладці та не побачить там російських відео.

Телеграм-бот Donate1024

Телеграм-бот для щоденних пожертв на потреби ЗСУ. Його мета — нагадувати про донати. За 14 місяців роботи бот зібрав 14,5 мільйона гривень і більше як 1100 користувачів, що задонатили майже 28 000 разів.

Маркетплейс-платформа HelpUA Foundation

Платформа створена командою айтівців-волонтерів для забезпечення прозорих зборів для потреб захисників та полегшення рутинної роботи українських волонтерів. З травня 2023 року платформи вдалося закрити понад 250 зборів на суму більш ніж 24 млн грн.

БФ «Шалені кабани»

Зібрали більше 10 млн грн на ЗСУ. Військові отримали перші FPV-дрони, що вразили ворожу техніку у жовтні 2022 року. Фонд одним з перших почав закуповувати човни для військовослужбовців, на яких неодноразово виконувалися бойові переправи на лівий берег Дніпра.

Платформа Voices of Freedom від PR Army

На платформі понад 300 лідерів думок готові коментувати актуальні теми, розповідати подробиці та перевірені факти про події в Україні. Voices of Freedom об’єднує понад 300 українських експертів з питань енергетики, безпеки, екології, продовольчої кризи, санкцій, ядерної загрози тощо.

Dzyga’s Paw Charity Foundation

Особиста ініціатива, що переросла в інституційну та професійну підтримку ЗСУ. За півтора року існування фонду люди з 60 країн світу довірили фонду понад 1,7 мільйона доларів донатів, які перетворили на спорядження для Сил оборони.

0 з 3 голосів в цій категорії

Загальний перелік експертів
(в категоріях було по 3-4 експерти)

Максим Іщенко, засновник DOU та Djinni

Максим Іщенко

Засновник DOU та Djinni

Михайло Федоров, Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України

Михайло Федоров

Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України

Ярослав Ажнюк, Співзасновник компаній Petcube і FuelFinance

Ярослав Ажнюк

Співзасновник компаній Petcube і FuelFinance

Олег Берестовий, Айтівець і офіцер ЗСУ

Олег Берестовий

Айтівець і офіцер ЗСУ

Любов Шипович, C-level айтівиця та технопідприємиця, співзасновниця БФ “Dignitas”

Любов Шипович

C-level айтівиця та технопідприємиця, співзасновниця БФ “Dignitas”

Тарас Чмут, Ветеран російсько-української війни, очолює БФ “Повернись живим“

Тарас Чмут

Ветеран російсько-української війни, очолює БФ "Повернись живим"

Юрій Федоренко, Айтівець, ІТ-журналіст, подкастер

Юрій Федоренко

Айтівець, ІТ-журналіст, подкастер

Сергій Бережний, Співзасновник БФ “КОЛО”

Сергій Бережний

Співзасновник БФ “КОЛО”

Микола Максименко, Співзасновник Deep tech стартапу Haiqu

Микола Максименко

Співзасновник Deep tech стартапу Haiqu

Олександр Трегуб, Дизайнер, CEO і співзасновник Projector Creative & Tech Online Institute

Олександр Трегуб

Дизайнер, CEO і співзасновник Projector Creative & Tech Online Institute

Єгор Стадний, Eксзаступник міністра освіти й науки, віцепрезидент з бакалаврських програм KSE

Єгор Стадний

Ексзаступник міністра освіти й науки, віцепрезидент з бакалаврських програм KSE

Віталій Седлер, СЕО та співзасновник компанії Intellias

Віталій Седлер

СЕО та співзасновник компанії Intellias

Дмитро Дубровський, Співзасновник Uklon

Дмитро Дубровський

Співзасновник Uklon

Денис Бігус, Журналіст-розслідувач, автор проєкту Bihus.info

Денис Бігус

Журналіст-розслідувач, автор проєкту Bihus.info

Володимир Многолєтній, Співзасновник Genesis

Володимир Многолєтній

Співзасновник Genesis

Ярослав Притула, Перший проректор Українського католицького університету

Ярослав Притула

Перший проректор Українського католицького університету