Нужны IT специалисты? Постоянно обновляемая и быстрорастущая база активных IT кандидатов, которые максимально соответствуют требованиям Вашей вакансии. Java, C#.NET, Android, iOS, Ruby on Rails, PHP, JavaScript, FrontEnd, QA Качественный подбор IT специалистов Более 10 лет в IT
12 червня 2018

Senior Backend Developer #2833 (вакансія неактивна)

Київ $3500–4500

Необхідні навички

Strong knowledge of PHP (5+ years experience)
Strong knowledge of MySQL (3+ years experience)
Proven experience with MVC architecture (3+ years)
Basic knowledge of Git, Unix Command Line
Startup experience (advantage)
Experience in high-load systems (advantage)
Great communication skills (good English)
Strong work ethics
Be a creative Thinker, Team Player

Обов’язки

The candidate will participate in developing SaaS products, optimization algorithms and various other activities which are a part of our startup life.

Interesting and creative work mainly on foreign markets.

A fast growing, profitable, Tel Aviv based SaaS Company is looking for a senior backend developer to join our amazing development team in the new Kiev branch.

Гарячі PHP вакансії

Всі PHP вакансії