Yael Acceptic — це частина однієї з найбільших груп компаній Yael Group в Ізраїлі. Ми надаємо виділені команди професійних інженерів, які є невіддільною частиною бізнесу наших клієнтів. Більш ніж за 14 років ми зібрали команду ефективних розробників та менеджерів, які успішно працюють над складними проєктами у кількох предметних галузях.
13 травня 2019

Android Developer (вакансія неактивна)

Київ

Необхідні навички

3+ years of Android development (Java);
Experience with Javascript;
Experience with HTML5;
At least Intermediate level of English.

Буде плюсом

Android SDK development;
Android Webview development;
Experience in Ad Monetization.

Пропонуємо

Free education: courses, personal certification, field-oriented conferences;
Free English courses three times a week;
Free access to company’s library;
Sports sections membership included.

Обов’язки

Development of Android SDK;
Development new functional;
Customer’s technical support during an integration;
Bug-fixing.

Our company is looking for a talented Android Developer who will be ready to join our professional team.

About
The project is an Innovative startup in the area of AI, big data and large scale data systems. We have a live system handling millions of requests per second, generating significant revenue.

Technologies: Android, Java, JavaScript, HTML5

Гарячі вакансії

Всі вакансії