17 травня 2021

Junior Vue/Nuxt Developer (вакансія неактивна)

Київ від $700

Looking for junior developer to join into Vue/Nuxt e-commerce project.

Knowledge/work experience with Nuxt, Vue, CSS, SCSS, Figma
Experience with GIT
Understanding software product life-cycle, software architecture and design
Intermediate spoken and written English level

Буде плюсом

Work experience with Magento/Shopify
Knowledge and experience with Agile development methodologies

Пропонуємо

Competitive compensation
Flexible working hours / part-time / full-time
Opportunity to work on interesting projects
Best office space/location
Long-term employment
Cozy kitchen with fresh fruits, juices and lunches

Обов’язки

Development of applications
Write new program code; maintain existing code using prescribed specifications
Work with a team in Vue.js project.

Проект для рынка USA, обновление приложения, дизайна, функционала и последующая поддержка.

Большое количество сложных разнообразных задач, с реальной возможностью повысить свой уровень компетенции в веб разработке, и поддержке бизнеса международной компании.

Офис в центре Киева, кофе качественный, панорамный вид на город.

Гарячі вакансії для початківців

Всі вакансії для початківців