Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Основна увага WebMeridian — вирішення проблем електронної комерції за допомогою Magento 2. Ми постійно розвиваємося і збільшуємо як експертизу, так і стек технологій. Ми розроблюємо рішення на основі Magento, Shopify, Shopware, WooCommerce, React.js та інші рішення на основі різних фреймворків. Наші цінності: 1.
15 вересня 2020

Middle React Native Developer (вакансія неактивна)

Харків, віддалено

Необхідні навички

Requirements:
— 3+ years of relevant work experience;
— Expert-level knowledge of React/React Native;
— Hands-on experience with REST APIs and ES5\6;
— Bootstrap, TypeScript, HTML, SASS, LESS, Redux;
— Experience of React Native application deployment to App Store and Google;
— Spoken & Written English good enough to communicate with foreign customers;
— Experience in interesting projects.

Буде плюсом

Will be a plus:
— Working knowledge of Node.js;
— Experience with Moment, Lodash, CoffeeScript.

Пропонуємо

We offer:
— You can work remotely;
— Office in the city center;
— Flexible work schedule;
— Friendly Team and management;
— Home office.

Обов’язки

Responsibilities:
— Working on Interesting project using React/React Native.

Про проєкт

About the project:
Interesting Fintech project, customer — Great Britain, count for 6+ months.

Гарячі вакансії

Всі вакансії