Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
TRIONIKA — компанія з видобутку та монетизації трафіку на західних ринках. Існує щонайменше двісті причин, чому у нас хочуть працювати. Ці причини — це наші люди. Ми зібрали команду крутих профі. Всі ми дуже різні і в цій «різниці» величезна сила та потенціал. Ми дружні. Ми завжди готові допомогти колезі, і новачків не кидаємо «напризволяще».
6 листопада 2017

SEO Team Lead (вакансія неактивна)

Київ

Необхідні навички

At least an upper-intermediate English level
2+ years’ experience in EU SEO
Excellent analytic skills
Experience with a large array of sites and traffic
Strong knowledge in eCommerce and Webmaster Tools
Team management experience

Буде плюсом

Would be great if:
You have basic knowledge of PHP and JavaScript
Successful experience with USA Google

Пропонуємо

Career growth opportunities
User-friendly and reliable staff
Competitive salary
Interesting projects in long-term international projects
Kicker, corporate holidays and other office “benefits” :)

Обов’язки

Management of SEO-team
Creation and implementation of SEO-strategy
Development of new directions
Search targeted traffic increase