Вже більше 6-ти років ми створюємо fintech-продукт, який дає можливість бізнесу приймати оплату онлайн, рішення Tranzzo використовують такі партнери, як Дія, U24, Concert UA, Liki24, «Фокстрот», «Арсенал Страхування», MyCredit, Varus, WOG та інші.
18 січня 2021

Product Manager (вакансія неактивна)

Київ

Необхідні навички

Required Qualification:
— Work experience: starting from 3-5 years
— take responsibility for the product and its development
— experience Product Development Cycle (research, ideation, execution, launching, scaling, pivoting)
— experience with product B2B2C, SaaS and fintech
— experience communication with different stakeholders
— knowledge mobile & web analytics
— basic knowledge Hotjar, Mixpanel / Amplitude / Optimizely / Insider
— basic knowledge Google Analytics, GTM, Facebook Ads Manager

Буде плюсом

Will be a plus profound knowledge of:
— basic knowledge JavaScript, Python, SQL
— basic knowledge PHP, Scala

Пропонуємо

We are offering:
— Competitive salary rate depending on your experience and skills.
— Continuous professional competencies development opportunities. You can pick any workshop or courses. We will cover 50% of study expenses.
— Very warm and friendly working environment with zero bureaucracy, democratic management style.
— Comfortable schedule with flexible working hours and remote work options. Our developers have already tested remote work mode during their summer trip around Europe.
— Annual paid vacations.
— Corporate events. Be ready to have a great time with us during karaoke nights, board games, football and table tennis tournaments, winter Bukovel trips and so on.
— Opportunities for self-realization, and career growth.
— Challenging work tasks in the international professional environment.

Обов’язки

Responsibilities:
— Introduction full Product Development Cycle (research, ideation, execution, launching, scaling, pivoting)
— Creation of product development and execution strategy
— Languages: English (proficient), Russian (native)

Tranzzo — это международная финтех-компания с главным офисом в Киеве. Мы создаем эффективные и гибкие инструменты для приема платежей в различных сферах бизнеса. Среди наших клиентов — представители онлайн-ритейла, маркетплейсов, сервисов по подписке, игровой индустрии.

Гарячі вакансії

Всі вакансії