Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
PROFESSIONALISM · PERSISTENCE · PERCEPTION · PEOPLE Telesens International Ltd. (Великобританія, Лондон) — один із європейських лідерів у галузі розробки, постачання та супроводу білінгових систем для ринку телекомунікацій, а також аутсорсінгових і аутстафінгових послуг для різноманітних доменів.
20 квітня 2021

Automation QA (Python) (вакансія неактивна)

Харків, віддалено $2500–3000

Необхідні навички

SS API, API layer of billing system

Required skills:
— REST API;
— Python — Pytest, Requests, Puppeteer or Selenium, Allure or Report portal;
— Experience with test doubles (mocks, stubs);
— Docker;
— OOP;
— Design patterns.

Responsibilities:
— Create test environment;
— REST API testing;
— Creating automation reports;
— Work with DB (Oracle, MySQL and etc);
— Log files analyzing;

Пропонуємо

Benefits:
— Paid vacation (28 calendar days);
— Paid sick leave and 3 days of sick leave per year without doctor’s approval/ letter;

Обов’язки

— Developing, maintaining, and executing the automation of test scripts;
— Setuping of CI/CD.

Про проєкт

Project for huge telecom company.

Гарячі вакансії

Всі вакансії