Svitla Systems, Inc.

Київ, Харків, Львів, Краків (Польща)

Як співробітник Svitla Systems, яка якраз святкує рік в компанії, маю дуже хороший досвід роботи
Прекрасний менеджмент та комунікація, можливість професійного зросту як спікерства, так і проведення інтерв’ю, написання статей та проходження сертифікацій. В захваті бути частиною цієї команди

Підтримали: Diana Vladyka

Надія, привіт. Радіємо, що ти з нами. Дуже дякуємо за таку активну участь у житті компанії. Сподіваємось зустріти ще багато спільних річниць!

Впринципі тут нижче про це писали, але...Так розумію більшість проєктів це пре-сейли. Проходив співбесіди на DevOps вакансії як з клієнтом, так і інтернал. Сумарно витратив десь годин може 5 свого часу (якщо не більше). Як висновок то клієнт пропав, то передумав підписувати контракт і тп. Проходиш співбесіду з клієнтом — чекаєш десь тиждень-два, тобі пишуть «ну він пропав, давай попробуєм туда». Йдеш на іншу співбесіду, там «передаєм клієнту» і потім тишина. Проходиш ще декілька технічних — «ну клієнт передумав підписувати контракт». Тут виникає таке питання — навіщо витрачати час кандидата якщо компанія ще навіть нічого не підписала і не має впевненості що вакансія актуальна. Вийшло трохи неприємно, так як пішло багато часу який можна було витратити на щось інше. Розумію що складний час, але...

Підтримали: Vladyslav MihunJaroslav Shkarupilo

Андрій, дякуємо за Ваш відгук. Ми розуміємо Ваше розчарування через час, витрачений на співбесіди без позитивного результату.

Ми цінуємо час кожного кандидата і намагаємося забезпечити чіткі та своєчасні оновлення щодо статусу вакансій. Для нас важливі ефективні процеси рекрутингу, але, на жаль, іноді ми зіштовхуємось з непередбачуваними ситуаціями на ринку, які виходять за межі нашого контролю.

І для нас справді важливий фідбек. Ваші зауваження допоможуть нам покращити процеси у майбутньому.

Сьогодні мій останній день роботи в Svitla Systems. Я пропрацювала тут більше 2х років на позиції IT Recruitment Researcher. Це чудова компанія в якій формат роботи remote був налагоджений ще задовго до того, як це стало мейнстрімом =) немає непотрібної бюрократії, все досить прозоро і зрозуміло, справді гнучкий графік і присутня лояльність до працівників.
Рекрутинговий відділ — то любов. Окреме дякую всім з ким працювала в команді.
На мою думку, Svitla Systems — це чудовий приклад компанії, яку заснувала жінка. Вважаю, що багато для кого CEO Наталя Анон — рольова модель, для мене так точно.
Хочу відмітити також різноматні благодійні ініціативи компанії, приємно працювати з людьми, яким не все одно і які допомагають тим, хто цього потребує, особливо в часи війни. Також зазначу, що це справді відповідальний бізнес, ніякої співпраці з росіянами. До цього питань немає.
Тут є можливість рости і розвиватись. Є можливість прокачувати свої скіли і компанія буде цьому спонукати та оплатить навчання.
Була рада бути частиною Svitla Systems. Світло переможе темряву ♥
Якщо отрмали запрошення від рекрутера стати частиною компанії, я раджу розглянути цю пропозицію і приєднатись =)

Підтримали: Diana Vladyka

Оля, дякуємо за твій час у Світлі, за класну спільну роботу. Круто, що наш шлях разом був наповнений стількома приємними моментами! Бажаємо тобі успіхів надалі у твоїй кар’єрі. Нехай усе вдається і щастить!

Працюю в Svitla вже пів року, за цей час компанія справила лише позитивне враження, але, насправді, позитивне враження в мене почалося складатися ще на етапі співбесіди, рекрутер Ольга яка знайшла мене на лінкідіні і запропонувала вакансію, виявилася одним з найприємніших рекрутерів з якими мені доводилося спілкуватися.
Всі обговоренні рамки очікування були для мене доволі прозорими, я отримувала фітбек на кожному етапі і в кінцевому результаті отримала офер який з радістю прийняла.

В середині компанії я особисто маю всю необхідну підтримку яка мені необхідна на моєму проекті. Менеджер проекту періодично задають питання, чи ти всім задоволений і чи можна ще щось зробити щоб було краще.

Хочу додадати, як вже багато разів сказали до мене, компанія пропонує безліч можливостей для розвитку і справді зацікавлена в розвитку своїх співробітників, і я це можу підтвердити.

Окремо від усього, приємно дивує і мотивує волонтерський дух в компанії.

Як висновок, співпрацею зі Svitla я дуже задоволена і неймовірно рада бути частинкою цієї великої компанії, сподіваюсь тільки на довгострокову співпрацю.

З гордістю називаю компанію в якій працюю.
Приємно працювати там, де тебе цінують.
Дякую Svitla ❤️

Підтримали: Mariia VynogradovaDiana Vladyka

Еммо, неймовірно приємно читати такі слова! Класно, що все склалось одразу з першої ж комунікації. Впевнена, що і надалі тобі буде так само ж комфортно у Svitla Systems! Дякую, що ти з нами.

Хотел бы сказать, что ваш рекрутер Юлия Манчук ведет себя в Линкедине просто отвратительно: мало того, что своими глупыми вопросами отвлекает от работы, так она еще вмешивается тем самым в работу отдела системного администрирования, то есть , рассылает опросные письма моим коллегам , при этом не разбирается совсем в том, что присылает. У вас указано на сайте , что ищется Senior System Administrator, но по сути ищется DevOps, так как указанные требования явно относятся к DevOps. Эта дама решила, что надо в каждой фирме опросить каждого сисадмина из отдела. Такими «стараниями» ваша компания авторитета не заработает. Если кто-то из вашей компании будет заниматься соцопросами , а точнее, массовыми рассылками в таком духе, то нам придется обратиться в Линкендин на предмет блокировки аккаунтов рекрутеров вашей компании.

Підтримали: dima missouriJaroslav Shkarupilo

Працюю в Svitla вже більше року і вперше наважилась на відгук про компанію на DOU — настільки хочеться поділитись позитивними враженнями. Найголовніше саме для мене наразі через велику тривожнисть у часи війни, бо я продовжую жити в Україні — стабільність, зрозумілість, прозорість та підтримка. Але Svitla дає значно більше, тому я просто кайфую і вважаю, що це один з найкращих досвідів у моїй кар’єрі.
— Професіоналізм та можливості розвитку
Svitla складається з талановитих і досвідчених людей. Всі постійно навчаються та розвиваються. Ти можеш доєднатись до воркшопу, створити статтю чи пройти курс. Хочеш навчати? You are welcome! Svitla підтримає. Наприклад, минулого року я проводила воркшопи з UX writing для студентів з Hebron IT Academy for Orphans (почитайте про цю академію і це допоможе зрозуміти, що в компанії великий рівень небайдужості)
— Підтримка
У компанії створюється атмосфера підтримки та співпраці. Кожен співробітник може звернутися за допомогою до своїх колег або керівників, і йому завжди допоможуть. Окрім того, всі постійно діляться актуальними зборами для військових і допомагають їх закривати. Це перша компанія, де я спокійно поширила свій інстаграм.
— Рівні права
Як часто на онбордінгу вам доводилось слухати про рівні права, а потім у роботі постійно стикатись з порушенням цих самих прав? У компанії Svitla цінують рівні права всіх співробітників, незалежно від їхньої статі, раси, релігії чи інших ознак. Жодних жартиків про «дивний склад думок» у жінок, ніяких коментарів про геїв чи про колір шкіри. Вважаю, що це дуже важливо, і я пишаюся тим, що працюю в компанії, яка підтримує ці цінності. При цьому активно підтримується культура саме України. В саме серденько.
— War-life balance
Ніколи ніяких перепрацювань і овертаймів. І дуже багато розуміння у часи атак ворога. Ще й лекції від психотерапевтів про те як підтримати менталочку.

Отже, я щиро рекомендую компанію Svitla всім, хто шукає роботу в компанії з високою культурою, професіоналізмом та підтримкою. Тут все на рівні.

Марія, щиро дякуємо тобі за такий теплий відгук. Окрема подяка за твоє залучення у життя компанії і поза проектом — для нас це дуже цінно, і за твою активну позицію: як у роботі так і в соціумі загалом. Маю надію, що переживемо разом ще багато спільних світлих моментів.

У Світлі я вже працюю 2 з половиною роки, і саме у цій компанії я затримався найдовше. Мені тут справді подобається. Найбільше — відчуття свободи (тут відсутня зайва бюрократія, і загалом все дуже гнучко, процеси створені для комфортної роботи), також подобаються проекти і мій клієнт безпосередньо.
Також у Світлі приділяють увагу розвитку та навчанню. Я часто долучаюсь послухати вебінари компанії Svitla Smart Talks — класні топіки і корисна інформація. Плюс, компанія виділяє бюджет на конференції, сертифікації та курси.
Попри те, що ми в більшості працюємо віддалено, на різні свята в компанії організовують онлайн активності: квізи, конкурси, тематичні заходи. Це класно, що можна мати розваги із колегами, навіть якщо їх ніколи не бачив:)
Мінусів для себе поки не бачу, мене усе влаштовує.

Підтримали: Diana Vladyka

Марк, дякуємо тобі за відгук і за те, що ти з нами! Від себе особисто дякую, що долучаєшся до Смарт токів:) Сподіваємось, що з кожним роком враження від компанії будуть ще кращі і ми святкуватимемо разом ще багато спільних річниць!

За 12 років роботи QA engineer я встиг попрацювати в 5 аутсорс компаніях та ще на 2х стартапах. Останні 5 років працюю у Svitla Systems, і це про щось та й говорить).

Для мене тут справді комфортні умови: мінімум бюрократії та менеджменту, максимум свободи дії. Довіра та орієнтованість на результат, а не на процес. До речі, опція працювати віддалено чи з офісу в компанії була задовго до ковіду.

З іншого боку, свобода дій завжди дорівнює більшій відповідальності. Якщо звикли до строгої ієрархії та працювати суто в межах складених інструкцій і нічого більше — дух свободи Вам може сподобатись дещо менше ніж мені).

Крім загальних вражень, ось ще декілька пунктів які мені подобаються у Світлій:
1. Багато проектів з нуля та можливість включатись в проект на стадії формування вимог. Хто любить стартапи і займатись усім — це воно!)
2. Круті колеги інженери
3. Перегляд зарплат у відповідності до перформансу та досягнень
4. Актуальні версії ноутів/макбуків/телефонів/планшетів та девайси для тестування
5. Локальні тех-ком’юніті по різних напрямках включно з QA/QC
6. Гнучкий графік. І ні це не про роботу по вихідних)), а можливість працювати в зручні для мене години. Принаймні так було на тих проектах де я приймав/приймаю участь

А ще мені подобається можливість займатись не тільки поточним проектом, а й долучитись до різних прісейлз активностей чи займатись тех.статтям для блогу компанії. Повірте, це досить сильно розширує кругозір інженера). Світла організовує досить багато вебінарів та є спонсором конференцій, де можна як і послухати, так і побути у ролі спікера. Хто від всього цього отримує задоволення — я певен, що Світла вам сподобається).

Підтримали: Diana Vladyka

Сергій, дякуємо тобі щиро. І за відгук, і за те, що береш активну участь у додаткових активностях компанії. Твої статті — чудове джерело знань для читачів, дякую, що ти завжди готовий ділитись своїм досвідом. Раді, що ти з нами! Цінуємо.

рекрутерка сама вийшла на мене в linkedin, позиція мене зацікавила. після співбесіди не отримала ні обіцяного фідбеку від інтерв’юера, ні загального фідбеку про відмову чи закриття вакансії. компанія просто витратила мій час.

Підтримали: Anna Anna

Анастасія, добрий день! Вдячні, що ви привернули нашу увагу до цієї ситуації. Ми розглядали ряд кандидатів на цю вакансію і обрали іншого спеціаліста, чий досвід і навички виявилися більш відповідними для цієї ролі. Прийміть наші вибачення, що вам вчасно не надали зворотній зв’язок. Як ми розуміємо, наш рекрутер написала вам особисті вибачення в приватні повідомлення. Дякуємо, що ви знайшли час взяти участь у нашому інтерв’ю.

Мав негативний досвід влаштування на роботу в Svitla Systems. Пройшовши технічне інтервю з клієнтом отримав фідбек через hr, що готові зробити офер. Офер мав бути протягом декількох дняв. В цей час паралельно проходив співбесіді в інші компанії, від одної з яких теж отримав офер, від якого відмовився на користь Svitla. В результаті офер від світла не отримав ні через декілька днів, ні декілька тижднів, ні через півтора місяці. Як пояснювала мені hr кожного разу коли я її пінгував, що сейлзи не підписали ще клієнта, і взагалі сейлзи їй не відповідаюй на її мейли і вона тут не причому. Висновок — бардак в компанії — винен хтось іще тільки не ми. Що смішно, що мені досих пір не повідомили чи тей офер мені вишлють чи ні, то ж чекаємо... :)
Чесно кажучи не думав, що матиму подібний досвід з Svitla.

Підтримали: Anna AnnaJaroslav Shkarupilo

Антоне, доброго дня. Перш за все, хотіли б подякувати вам за ваш час та відгук.

Дійсно, іноді стаються ситуації, коли вакансію відміняють під час найму, але зазвичай ми стараємося повідомляти кандидатів заздалегідь, аби мінімізувати негативні наслідки. Нам щиро прикро, що в цьому випадку цього не сталося і приносимо вибачення за незручності.

Дякуємо, що звернули нашу увагу на цю ситуацію, ми обов’язково проаналізуємо цей кейс разом з рекрутинговою та HR командами.

Сподіваємось, що в майбутньому в нас ще з’явиться можливість справити на вас хороше враження.

Особисто для себе те, що я потрапив на роботу у Svitla Systems я рахую виграшем у лотерею. Чудове місце для роботи для людей з досвідом, над ким не потрібно стояти і контролювати. З боку компаніі плюсами я би назвав наступне: повна відсутність мікроменеджменту та бюрократіі — вас не будуть чіпати зайвий раз взагалі, стабільна оплата в валюті (ще й з різними варіантами оплати, якщо когось не влаштовує отримувати на ФОП), хороший (як на мене навіть ДУЖЕ) соціальний пакет (бенефіти) у вигляді великої відпустки, оплачуваних лікарняних, державних вихідних. Крім цього є ще відшкодування навчання (курсів по програмуванню та англійської), заняття спортом та медична страховка, але якщо чесно, то мені навіть соромно цим користуватися. Дуже приємне патріотичне ком’юніті.
Я дуже сподіваюся, що мені пощастить пропрацювати тут ще дуже довго (наразі я працюю більше ніж півроку), але якщо колись наші шляхи розійдуться, то Svitla Systems задає дуже високу планку якою має бути хороша компанія для роботи.

Денис, дякуємо за таку високу оцінку! Щасливі, що тобі подобається у Світлі. Сподіваємось, що наш спільний шлях — довгий та повний приємних моментів. Дякуємо, що ти з нами!

Радий працювати в Svitla Systems. Працюю тут не так давно, але маю позитивне враження. Із великих плюсів який мене приємно здивував це те що є компесанція за курси/матеріали які ти купуєш самостійно (якщо вони дотичні до твого професійного розвитку) але також пропонують можливість пройти сертифікацію в таких відомих компаніях як AWS, Microsoft, etc по бажанню (компанія компенсує це також). Також маю позитивне враження від технічної співбесіди яка пройшла в часовому проміжку який ми зазначили, інтервʼю не було розтягнуте за межі домовленого часу, пройшлися по основим моментам які я мав в своєму досвіді, також трошки мене поганяли по теорії (куди ж без неї :)) але це не був допит, інтервʼюєр мав на меті зрозуміти що я знаю, з чим працював і т.п. (в якийсь момент я навіть забув що я на співбесіді, порівнючи попередні співбесіди із іншими компаніями). Тому продовжуємо співпрацю та розвиток в компанії.

Підтримали: Diana Vladyka

Павло, ми раді, що ти з нами! Вірю, що тобі у Світлі і надалі все буде в задоволення. Дуже дякуємо за відгук!

Пройшло вже більше року як я полишив цю компанію. Вирішив написати відгук бо спіймав себе на думці, що згадую часи роботи тут із ностальгією (хоча і на теперішньому місті все добре). Звичайно все у оутсорсі/аутстафі у більшій степені залежить від проекту і колективу на конкретному проекті, але якийсь процент додає враження і від самої компанії та налагоджених в ній процесів. У випадку із Svitla мої враження лишилися загалом дуже позитивні. Усі люди з якими доводилося комунікувати з боку компанії (HR, бухгалтери, PM) були дуже позитивні, привітливі люди.

Федір, привіт! Як круто, що в тебе залишились приємні спогади, для нас це дуже радісно. Можливо наші шляхи перетнуться ще раз :) Успіхів тобі!

Суперечливі відчуття.

З поправкою на всі мої попередні відгуки на ДОУ, цей, мабуть, навіть можна назвати скоріше позитивним.
З іншого ж боку, практично всі мої наявні фідбеки, за рідким виключенням, стосувались компаній, з якими я не мав жодних бізнес-відносин, а лише загострював увагу спільноти на тих, з ким, на мою думку, не варто мати справ. Тут же — поодинокий випадок відгуку по результатам кількарічної співпраці.

Чи рекомендував би Світлу? Скоріше так.
Чи радив би серйозно ставитися та розраховувати на довгострокову плідну співпрацю? Скоріше ні.

З хорошого:

Реальний аутстаф з адекватними замовниками країн цивілізованого світу; під словом «реальний» маю на увазі відсутність втручання «процесуального менеджменту» на нашій стороні, як це часто буває при сурогатній аутстаф моделі, коли комусь з боку галєри просто конче необхідно доводити свою користь ціною псування нервів девелоперам.

Чесний ремоут, що важливо, — з тих часів, коли це ще не було мейнстрімом. Тобто, про сценарій, за якого ковід/війна/тощо закінчаться та всіх почнуть добровільно-примусово підштовхувати в охвіс, я б не переймався, бо такого не буде. Можна взагалі нікого роками вживу не бачити, якщо на те нема жодного бажання. З іншого боку, якщо кому ну дуже вже треба десь пересидіти, то цілком солідний офіс також є в наявності, що додає певної довіри у порівнянні з посередниками, маючими в якості оффлайн-контакту абонентську скриньку «на дєрєвнє дєдушкі» )

Без надмірної бюрократії.

Відсутність зайвих головняків на рівні бухгалтерії, що мені, як людині, позиціонуючій себе в першу чергу підприємцем, було вкрай важливо; тобто, все своє веду сам, але й чужих проблем та схематозів мені не треба; в цілому, з першого до останнього дня впродовж близько 4х років все пунктуально, передбачувано та без жодних змін умов в односторонньому порядку, як це подекуди буває.

Прийнятний соц. пакет. Щоправда, кілька держ. свят на власний розсуд «декомунізували»; як на мене, трохи дивно, але не критично.

Не самі погані бонуси за рекомендації. Хоча... тут вже починаються певні нюанси та замороченість умов бонусної програми в цілому. На мій погляд, не важливо, скількома CV’шками набили внутрішнью ЦРМку рекрутери, бо зрештою, можна туди увіпхати хоч все працездатне населення України, фончиком впродовж кількох років збираючи контакти під вакансії з дженерик описом; з точки зору потенційних кандидатів, коли зрештою таки дійде справа до прийняття рішення про співпрацю, важливо лише те, який фідбек про компанію дадуть друзі/знайомі/колеги... і як на мене, то обмежувати виплату бонусів «законтаченістю кандидата» або ж «спливом терміну давнини від дати рекомендації до фактичного найму» (нагадаю, часто йде мова про пошук під пресейл, так що рекомендований може запросто лягти мертвим важелем в ЦРМку на кілька місяців), в тих випадках, коли обидві сторони були б раді підтвердити факт наявності попереднього рефералу — щонайменше не зовсім чесно, та в довгостроковій перспективі стимулює продавати м’ясо наліво, кудись, де знижено ймовірність проґавити бонус через невідповідність одному з дюжини заморочених критеріїв.

...от якось так, поміж краплинок, я й відійшов з «хорошого» до «не дуже»:

Як на мене, то основна проблема компанії — це невміння та/або небажання тверезо виважувати ситуацію на ринку, а також, помічати та інтерпретувати певні сигнали, оцінювати ризики, усвідомлювати наміри, мотиви та інтереси однієї зі сторін бізнес-відносин, як і дослухатися до цілком відкрито озвучених тез, ставлячих під сумнів стабільність та довготривалість подальшої роботи з конкретним замовником.

Ну тобто, вийшло так, що я впродовж певного часу вже в лоб озвучував всі занепокоєння та перелік вкрай нестабільних передумов, які роблять мою участь на конкретному проекті можливою; заздалегіть обізначив «точки виходу», але таке враження, що компанія вирішила дотримуватися принципу «работает — не трогай» і «якось воно буде, бо ще ніколи не було, щоб ніяк не було». В компанії було овердофіга можливостей запропонувати альтернативні варіанти, да хоч на один із кипи тих проектів, на які мене час від часу намагалися висмикнути провести співбесіду; цією можливістю компанія знехтувала, натомість, зубами вгризаючись в утримання до останнього подиху екаунту на поточному проекті, що врешті-решт передбачувано та закономірно призвело до вимушеного розриву наших взаємовідносин в досить критичний та вразливий момент. Особисто я вважаю себе зрадженим. По тупняку, чи зі злим наміром — вже інше питання.

Хочу залишити приємний досвід спілкування із компанією Svitla, а саме в особі Recruitment Consultant — Олександри Микульської. В досить короткий термін часу ми обговорили всі деталі співпраці. Під час розмови в мене склались лише позитивні враження від кваліфікованої роботи Олександри. Із задоволення пораджу всім розглядати дану компанію до співпраці.

Саша, добрий день. Приємно, що у вас трапився такий гарний досвід, і що зусилля наших спеціалістів не даремні. Дякуємо, що знайшли час поділитись враженнями. Щасливого Нового року :)

Сотрудничаю со Svitla systems уже 10 лет. За это время я принимала участие в разных проектах и наблюдала, как компания росла и развивалась. Помимо хорошего соцпакета (медстраховка, витаминизация, больничный, отпуск), что могу отметить, так это подход к человеку. Всегда идут навстречу, будь то смена проекта или же личные просьбы. Всегда обеспечивают необходимой техникой по первому требованию. Полное бухгалтерское сопровождение не зависимо от того, работаешь ли ты из офиса или удаленно или еще от чего-либо.
Также хочу отметить, что когда после начала пандемии корпоративы стали невозможными, то компания стала отправлять сотрудникам тематические подарочные боксы, что всегда приятно.
Еще Svitla является организатором или партнером различных IT конференций, в которых сотрудники могут участвовать бесплатно или по минимальной стоимости.

Марія, ми безмежно вдячні, що так довго ти із нами! Протягом цього часу ми справді дуже виросли, дякую за твій вклад у цей процес та за твою лояльність. 10 років — це ж маленька епоха :) І це ще не кінець! Сподіваюсь, ще відсвяткуємо разом і 15, і 20...!

Сотрудничаю с Svitla чуть более трёх месяцев. Искал рекрутера из Свитлы так как ранее участвовал в их конференциях и часто видел интересные проекты/предложения от них. Честно сказать, был удивлен как рекрутер быстро сориентировалась, мне предложили сразу пять проектов на выбор и детально рассказали о каждом, общался с Александрой Микульской. В процессе общения мы с легкостью выбрали парочку наиболее приоритетных, которые мне близки. Супер приятный формат собеседований без этого классического аутсорс штудирования матрицы. Был у меня ряд сомнений, но рекрутёр сделала всё, чтоб помочь мне разобраться. Оказавшись на проекте — все соответствовало, work-life balance не перестаёт радовать, выбором доволен.

Дмитро, дякуємо! Круто, що тобі у Svitla подобається, ми цьому щиро раді. Вірю, що так буде і надалі. Олександрі — окремий респект:)

Сотрудничаю со Svitla уже без малого 2 года.
В аутсорс бизнесе основное впечатление о сотрудничестве зависит от конкретного заказчика, его задачах и приоритетах. Но при этом Svitla, со своей стороны, строит все процессы максимально эффективно.
Среди ключевых преимуществ хочу отметить:
— приятный процесс прохождения интервью и начала работы в компании
— большинство специалистов — ведущие. Есть чему и у кого поучиться
— возможность работать удаленно еще задолго до того, как это стало популярно
— возможность работать в хорошо укомплектованном офисе
— возможность получить персональный нестыдный ноутбук
— социальный пакет очень достойный
— отсутствие чайка-совко-менеджмента
— процесс взаимодействия с проектными менеджерами и получение обратной связи — прозрачен и понятен
— абсолютно все вопросы (в т.ч. связанные с оборудованием и документами) решаются удаленно
Если Вы технический специалист, однозначно рекомендую рассматривать Svitla для сотрудничества.

Женя, дуже дякуємо за твій відгук! Маю надію, що 2 роки переросте в 3-5-10 і надалі тобі з нами буде не менш кльово)

Рекрутер предложила вакансию и предложила пообщаться с PM для уточнения подробностей. Назначили колл на удобное время, созвонились. Оказалось что это полноценное интервью к которому я естественно не был готов. Ждал фидбека три недели, потом уже сам пнул рекрутера. Рекрутер прочитала сообщения и через час ответила мол извините что не продублировала в чат, я вам отправляла фидбек на почту(на самом деле я ничего не получал на почту), к сожалению у вас английский слабоват... Отличная коммуникация, так держать!

Олексій, добрий день. Дякуємо за фідбек і час, який Ви нам приділили. Нам дуже прикро, що склалась така неприємна ситуація, ми поспілкувались з усіма учасниками процесу, принесли Вам вибачення особисто, і, сподіваємось, що зможемо виправити враження про компанію у майбутньому.

Вітання Світлячкам! Я із Світлою вже майже півроку, і вирішив нарешті залишити відгук про час, який я тут провів)
Світла дуже лайтова компанія — це стосується як і процесу співбесіди сюди, так і самої роботи та координації проекту компанією. Співбесіда пройшла в режимі easy peasy lemon squeezy — швидко, якісно, без неприємного осаду, на відміну від співбесід в інших компаніях). Клієнтська співбесіда теж була доволі цікавою, тому офер прийняв майже не вагаючись)
Рекрутери та HR-и тут дуже приємні, все розкажуть до дрібних деталей!) Пакет по страховій люкс, немає на що скаржитись)
По компенсації немає запитань чи нюансів — все по ринку і вчасно виплачується))
Великий плюсище — це повний рімоут і ніяких офісів)) можна працювати з будь-якого куточка країни, лише потрібен хороший інтернет). Необхідну техніку для роботи Світла надає оперативно.
Тут відсутні — нав’язливий менеджмент, жосткий тайм-трекінг, часті (квартальні чи піврічні) перфоменс ревюшки (знаємо для чого вони придумані), примус до офісної роботи і так далі.
Працюю напряму із клієнтом, беру участь у всіх необхідних мітингах та обговореннях на стороні замовника на рівні із FTE працівниками. Гнучкий графік роботи. Єдиний мінус, який був в перші місяці роботи — це пізні релізи у вихідні (субота / неділя). Проте постійні екшн айтеми на ретроспективах зробили свою справу — замовник взяв це до уваги і релізи перенеслись на будні дні)
На даному проекті отримав класний досвід роботи як скрам мастер, із DevOps тімою, а також із AWS сервісами як QA. Це досить цікаво і точно згодиться в майбутньому:)
Отож, однозначно рекомендую спробувати себе тут, it worth a try!)

Підтримали: Alina RubanDiana Vladyka

Андрій, дякуємо за такий теплий відгук і за те, що ти з нами:) Сподіваємось, тобі і далі буде у Світлі в задоволення.

Очень странно стоит процесс подбора персонала. Написали на djinni, меня заинтересовал проект и я решил ответить. Прошла неделя и мне пишут в скайп что вот не ищите ли вы случайно работу. Я ответил что да, я вам даже написал. Заинтересован в интересных проектах, икоммерс не интересует совсем. Отвечают, что да хорошо, люди с этого проекта не отвечают но вот у нас есть замечательных другой проект (идет поверхностное описание), соглашаюсь и в процессе технического интервью выясняется что это микрокредиты, и я конечно же отказываюсь. Мало кто захочет вляпываться в такое. Возвращаемся к первому проекту, прохожу техническое интервью, фидбэк хороший — передают резюме клиенту... и все, тишина. Через неделю опять приходят и предлагают идти на икоммерс с аргументацией что там вилка выше (человек видно не понимает что не все можно купить). Отказываюсь с аргументацией что я говорил что икомерс не интересен. Проходит еще время — вот интересный проект. Я говорю да, но третий раз техническое я проходить не буду... тогда вот вам икомерс — там вилка еще выше.

Євген, добрий день! Перш за все, хочу подякувати Вам за час, який Ви нам приділили. Ми отримали дуже хороший відгук за результатами Вашої співбесіди, шкода, що нам не вдалося підібрати для Вас цікавий проект.
Ми пропрацювали ситуацію із рекрутером, попросили надалі бути максимально тактовною та уважною до коментарів кандидатів та їхніх побажань.
Дякуємо за зворотній зв’язок, сподіваємося у майбутньому в нас буде можливість виправити перше враження про компанію.

Працюю в Svitla майже 2 роки і за ці 2 роки склались тільки позитивні враження.

Не знаю чи в теперішніх умовах правдивий повноцінний ремоут можна назвати «плюсом» :-D , але в Svitla віддалена робота організована на найвищому рівні.
В той же час в докарантинні часи можна було працювати з офісу (що я власне і робив) — львівський офіс хоч і невеликий, але затишний і як правило ніколи не був переповненим.

В найкоротші терміни працівники техвідділу забезпечили технікою для роботи, зв"язались і уточнили яка техніка необхідна, яка операційна система, які програми/ліцензії.

Великим плюсом є робота напряму з клієнтом — є можливість прокачати англійську.

Є можливість відвідувати курси англійської та приймати участь в конференціях (Svitla повністю або частково покриває витрати)

Довелось працювати з двома project coordinator зі сторони Svitla — теж все на висоті. Любі організаційні питання, що з"являлись, вирішувались в найкоротші строки. Всі решта питань по проекту — вирішуються напряму з замовником, оминаючи зайву бюрократію.

Також присутні щорічні перегляди винагороди.

На жаль довелось скористатись страхівкою, якою забезпечує Svitla, — все абсолютно без питань. Страхова надала всі послуги і прогарантувала лікування.

Окрема подяка HR відділу за чудові подарунки на свята, дні народження і тд. Дуже стильно і гарно.

Хочу подякувати рекрутерам які привели мене в Svitla і дали можливість усвідомити що можна любити роботу, компанію і колег )

Сподіваюсь наша співпраця буде такою ж легкою і приємною і надалі.

Одним словом наполегливо рекомендую!

Віталій, дуже дякуємо за такий теплий відгук. В радість і задоволення працювати з тобою! :)

Працюю у Світла вже майже 3 роки. Чудова компанія із цікавими замовниками(проектами).
Що подобається у компанії:
— демократичні правила та менеджмент, організація роботи, та ін. Жодного разу не було ніяких проблем/нарікань організаційного або іншого характеру.
— щорічні перфоманс рев’ю без нагадувань
— дуже багато різних «плюшок» на свята і не тільки
— cтраховка, вітамінізація та ін.

Також я б відмітив, що на проектах можна досить успішно підтягувати свій рівень англійської, спілкуючись із колегами зі сторони замовника — команди складаються із людей з різних локацій.
Рекомендую!

Андрій, дякуємо за такі слова і за те, що Ти з нами!

6 Years with Svitla.
All systems nominal!
Its not just a company, its my family.
Love you Svitla :*

Рубен, ми справді дуже цінуємо, що ти в Svitla Family. Сподіваємось, що роки співпраці зупиняться далеко не на цифрі 6 :) Дякуємо тобі за все!

После года работы, вежливо поздравили хорошие эйчары и попросили невзначай оставить отзыв. :) Я, разумеется, как большинство it-старожилов (а может и не большинство), эту идею принял не особо воодушевленно и отказался, но пообещал оставить отзыв, как буду в хорошем расположении духа и моральном подъеме. :) В-принципе, сильно пока и не достиг желаемого дзена (особенно в современном мире), но свой фидбек решил все же оставить. ))

На момент отзыва до сих пор работаю в Svitla на позиции senior front-end (vue).

Итак, поток мыслей (хороших и не очень?):

Вежливые и толковые hr (из тех с кем пересекался лично), отличный и грамотно составленный договор о сотрудничестве (моя бухгалтерша очень его хвалила, поэтому решил тоже это отметить). Проекты аутстафф (здесь пока отметился на двух проектах, вроде все ок). Что могу сказать, бывают хуже и лучше (но по фронт стекам меня лично — все устраивает, стараемся как-то держать все актуальным, модным и расширяемым, надеюсь..). :)

Финансово оплачивается соответственно экспертизе, вроде без жлобства (присущих многим харьковским супер-пупер стартап и не очень компаниям). Зависит от ваших хотелок, думаю Свитла открыта.

В-целом, не держался никогда за какую-то конкретную компанию или проект, оды и дифирамбы как-то петь не привык (и плясать?), но на данном отрезке карьеры сотрудничеством с компанией доволен.

Компания не кажется плывущей не туда, есть проекты (самые разные) и есть хорошая оплата без подводных камней, есть плюшечки (страховки, офисы, приколяхи). Офисы пока временно закрыты.

Что еще? Люди как правило сюда проходят далеко не слабые, работать со многими приятно и комфортно. Опять же сужу сугубо по своим 2 проектам.

Что еще? Совет: лучше всегда узнавайте о проектах на которые собеседуетесь, о текущем состоянии дел в коде, чтобы не огорчаться. Говнокод есть везде, без него было бы скучно жить, было бы желание что-то сделать лучше или переписать. :)

Наверное усё :) Свитла, надеюсь не сильно ‘неудобный’ отзыв оставил ? :) Старался описать все искренне. Спасибо за внимание)

Олег, дякуємо за твій чесний відгук :)
Ми раді, що ти з нами ось вже більше року та сподіваємось і надалі формувати хороше враження.

Працював в цій компанії приблизно рік, рекомендую :)

З плюсів:
— Фулл ремоут
— Але й чудові офіси
— Гарний колектив
— Високий рівень кваліфікації співробітників
— Мінімальна бюрократія; документи можна підписувати не відвідуючи офіс
— Гідна ЗП відносно ринкової
— Повний робочий місяць відпустки + чудовий соц. пакет
— Трекінг часу, по факту, присутній лише як формальність
— Якісні і сучасні робочі девайси
— Процеси компанії оптимізовані, не виникає відчуття що вам в чомусь заважають працювати

Це аустаф, тому завжди є деяка лотерея з тим на якому проекті ви будете працювати, чи вам там сподобається, і які умови роботи там будуть. В моєму випадку білет був не виграшний, але зі Світлою мені співпрацювати в цілому сподобалося.

Льоша, дуже дякуємо за рік спільної плідної праці. А особливо — за виступ на Svitla Smart Talk. Успіхів тобі.

Пробовал устроиться в данную фирму, к сожалению, безуспешно. Проект оказался достаточно сложным и нетривиальным, требовался кандидат с очень разнообразным опытом. Несмотря на отказ, впечатления о фирме остались положительные. Общение с рекрутершей было вежливым и приятным. Технический специалист предоставил ценный фидбек, грамотно по существу. Рекомендую!

Сергій, дякуємо за відгук та приділений час. Бажаємо Вам кар’єрних успіхів та цікавих проектів.

Проходил собеседование на позицию Middle Python Developer, прошел несколько этапов (техническое интервью, тестовое задание, техническое интервью с заказчиком), после чего был уведомлен о позитивном фидбеке со стороны заказчика и готовности дать офер.
На следующий день приходит сообщение, что у заказчика поменялись планы и они решили искать в команду Senior специалиста, причем без каких либо извинений за потраченное время.
Крайне не рекомендую проходить собеседования тут, если вы цените свое время, ну или хотя бы не уволняться с текущего места работы, пока точно не подпишите контракт, ведь через день ваш офер может пропасть.

Підтримали: Ivan OginskyOleg Zinoviev

Яков, добрый день! Во-первых, хочу выразить признательность за время, которое Вы уделили нам во время интервью и тестовых заданий. Однако, разобрав ситуацию со всеми участниками, вынуждена заметить, что Ваш отзыв вводит в заблуждение.

В данном случае не было финального подтверждения офера. Мы уточнили Ваши намерения относительно вакансии, поскольку планы у людей меняются, и после подтверждения заинтересованности с Вашей стороны, обещали вернуться с финальным решением со стороны клиента. К сожалению, решение было принято в пользу другого кандидата.

Насколько можно судить из Вашей переписки с рекрутером, недопонимание могло возникнуть из-за неточности формулировок, на которые мы попросили рекрутера обратить внимание и быть предельно точным в будущем.

Если у Вас остались вопросы, мы будем рады обсудить их в удобное для Вас время.

Прекрасная компания. Удаленно работать очень удобно. Проекты хорошие. Снимают офис в твоем городе, если хочешь то работай в офисе

Сотрудничаю с Svitla уже пятый год, и за это время у меня сложилось положительное впечатление о компании.
Это отличная компания, которая быстро растет и развивается, честная и лояльная по отношению к своим сотрудникам,предоставляет широкие возможности для профессионального роста.Здесь я сформировался как специалист, получил бесценный опыт и нашел новых друзей.

Из плюсов могу отметить:
— гибкий график и возможность работать удаленно;
— медицинское страхование;
— предоставление спонсорской поддержки при участии в спортивных мероприятиях;
— компенсация курсов повышения квалификации, английского языка;
— комфортный и уютный офис, в который хочется приходить;
— хорошая техподдержка;
— полное бухгалтерское сопровождение;
— так же в киевском офисе проходят занятия по стретчингу с тренером;

Больших каких либо минусов я не выявил, разве что за все время работы я так ни разу и не был в командировке.Но это скорее всего больше зависит от проекта, так что тут мне с этим просто не повезло.

Отдельно хочу поблагодарить рекрутера Наталью Малецкую, которая привела меня в семью Svitla.

Мой вердикт — однозначно всем рекомендую.

Макс, спасибо за добрые слова:) рада была помочь)

Чёткая IT-компания, с которой сотрудничаю как Mobile Developer около 4 лет, и крайне рекомендую.
В основном задачи на проектах попадаются вполне интересные и бывают даже challenging.
Все ребята, с которыми приходилось вести разработку на проектах, имеют многолетний опыт работы, так что прокачаться по технологиям и узнать новое — всегда есть возможность. Неадекватов пока не попадалось, так как здесь хорошо проводят и фильтруют по soft-skills.
Так как большинство продуктов в основном из США, постоянно приходится изучать новые технологии и сразу браться за реализацию используя best practices.
Прекрасно прокачивается американский английский, поскольку постоянно общаешься с американской командой.
В целом показатель работа\жизнь получается оптимальным, нет такого что «это вот нужно на вчера» или звонки от product owner в 2 часа ночи. Да, есть конечно и моменты, как и везде, на подобие бюрократических правил.
Лично мне как values компании, так и весь процесс сотрудничества нравится, планирую ещё как минимум 5 лет продолжать.
Мне всегда хотелось работать в компании из Калифорнии и благодаря Svitla, эта мечта осуществилась, возможно, когда-то поеду посмотреть всё там своими глазами.

Працював у компанії загалом близько 3-х років. На двох різних проектах.

По самій компанії особливих нарікань немає. У Києві два офіси, відвідуй той який зручніший. Я відвідував офіс саме у БЦ «Лівобережний», який в цілому комфортний та має зручну локацію (відносно).
Також у Світлі годний фінансовий відділ (за увесь час жодних затримок компенсації чи проблем із податковою). HR в цілому здатні допомогти з вирішенням усіх питань по соц. пакету (страхування, лікарняні, відпустка). З рекрутментом теж проблем не було.

По проектах... Ну це аут-стафф. Не знаєте як це працює і куди ви влізаєте? Увы.

Проработал в компании ровно год. Есть и положительные, и отрицательные моменты.

Из плюсов: в компании действительно хорошо организован процесс удаленного сотрудничества. За все время работы ни единой накладки, ни единой задержки с зарплатой. Полностью покрывались затраты по командировкам, не было никаких проблем с предоставлением отпускных, даже предоставили ноутбук для работы. И вообще достаточно уважительное отношение, видно, что компания дорожит кадрами.

Минусы. Мне, действительно, не повезло с проектом. Видимо, так иногда случается. Поначалу говорил об этом намеками, затем понял, что мои отношения с клиентом со стороны Свитлы не регулируются вообще. Я работаю формально на Свитлу, но фактически я — полноценный сотрудник на контракте у западного заказчика. Уровень проекта и задач совершенно не соответствует уровню моих амбиций, да и объективно ими мог заниматься любой выпускник компьютерной академии. Но западному заказчику такого не продашь, а вот мой 13-летний опыт — таки-да. Через месяц думал увольняться. Попросили подождать, потерпеть. Терпел и ждал почти год. Но на фоне общего недовольства ближе к концу года начались конфликты с тех.лидом со стороны заказчика — крайне упертым , своенравным и тяжёлым человеком, по итогу заказчик решил со мной расстаться. Вины Свитлы в этом никакой нет, конечно же. Но тут та самая ложка дегтя. Заказчик не объявляет о моем увольнении мне, делая это через HR Свитлы, те сухо зачитывают мне фидбек заказчика (по сути тех.лида и СТО) о моем уровне и коммуникативных проблемах (ну, то есть те решили полить меня немного в отместку за нелояльное отношение). После этого HR Свитлы просят доработать 2 недели на этого заказчика. И типа подыщут мне проект за это время. Стратегия рассчитана на то, чтобы 2 оставшиеся недели платить не со своего кармана, а с кармана заказчика. Я, имея контакты СТО и тех.лида и будучи с ними в тесном контакте на протяжение года, пишу им письмо, что думаю о их фидбеке. Эмоциональное, но абсолютно корректное и честное — ничуть не менее корректное, чем их фидбек. При этом мнение HR Свитлы на этот счёт мне малоинтересно. Так как это мои личные отношения с клиентом, которыми они весь год и были. СТО делает ход конем и переадресовывает письмо представителям Свитлы. И не желает оплачивать мой «notice period» в 2 недели. HR снова проводят со мной беседу. Мол, мне нельзя было связываться с клиентом «напрямую». Вопрос, как бы я 2 недели доработал с ними, не связываясь напрямую, остаётся открытым. Я, пользуясь полученными гарантиями, что 2 недели «notice period-a» я остаюсь в штате Свитла и те якобы ищут мне другой проект, естественно требую их выполнения. Мне обещают выплатить з.п. за этот срок, но разрывают сотрудничество (за то что связался с заказчиком напрямую вместо того, чтобы молча досидеть 2 недели). Вопрос пока остаётся открытым, февральскую компенсацию обещают выплатить в марте, когда по сути меня уже ничего с ними связывать не будет. Оставлю отзыв в этом треде, выполнили ли они эти свои обещания. Но вывод пока сделал один. Хорошее и уважительное отношение к сотруднику резко меняется на противоположное, когда он перестает приносить выгоду и высказывает свои жалобы. Так что, если вас что-то не устраивает — желательно об этом молчать. Здесь разработчики — это на 90% ресурс, на 10% — живые люди. Удаленка, увы, способствует этому перекосу.

Станіславе, доброго дня. Спасибі, що знайшли час залишити відгук, хотіла б прокоментувати.

1. Ми завжди вітаємо відкритий діалог між співробітниками і HR департаментом, і не закликаємо нікого терпіти проекти, які настільки неприємні, що викликають ескалацію в спілкуванні, і призводять до небажаних наслідків для всіх. Наш пріоритет — продуктивні відносини між замовником і командою.

2. Підписуючи договір зі Svitla Systems, як і з будь-якою іншою аутстафф-компанією, Ви довіряєте їй комунікацію з клієнтом про все, що стосується вашого працевлаштування. Це договірні відносини, які включають права і обов’язки як з нашого, так і з Вашого боку, і з боку клієнта. Саме тому клієнт звернувся до нас після вашого листа, а не продовжив комунікацію з Вами безпосередньо.

3. Жодна компанія не буде вітати емоційні і негативно забарвлені листи клієнтам, через які виникають конфлікти, що раніше не існували. Тим більш, після того як ситуацію було вже залагоджено з усіма сторонами, а зручне для всіх рішення — знайдено.

4. Ми пильно дбаємо про своєю репутацію. Звісно, всі домовленості між нами будуть виконані.

Сподіваємося, Ваш наступний проект принесе Вам більше задоволення.

Всім привіт, я QA Automation з досвідом вже 4,5 років.
Співпрацюю із Світлою вже майже рік, тому можу зробити певні висновки та поділитися думками, бо коли все добре ми мовчимо, коли погано пишемо, вирішив змінити цей тренд для себе)))

Напишу що мені прям дуже подобаєьться, бо якби було погано я б тут вже мабуть не працював:

— Радію таким речам як можливість працювати віддалено, у вересні катав в Хорватію, дуже зайшло.
— Розмір винагороди у всіх різний, але я маю розуміння що всі мають рівень точно не нижче ринкового, бо проекти переважно із розвинених країн.
— В компанії розмовляють українською дуже велика кількість людей, що є персонально для мене важли, «гаваріть нармально» мепні вжде давно набридло, але це мій бзик.
— Офіс де працюю я(коли хочу) на Нивках що є дуже зручно, не потрібно їхати в центр, бо живу я на Соф.Борщагівці, але ще є дуже зручний і більший на Лівобережці.
— На моєму проекті все влаштовує а це хороший показник майже за рік(в основному мені за 6-9 місяців починає приїдатися), хоча у всіх проекти різні та іноді потрібно щодня бути в офісі, але й там хлопці за потреби з офісу (знаю бо зхантив одного другана до себе з попередньої компанії)
— За весь час не було затримок по мані — мані)))
— Є ігрова з тенісом та турніком, ще є Xbox & PS.
— Фрукти по середам та обіди по п"ятницям.
— Всі застраховані після випробувального, можливо не найкраща страхова але коли я захворів то повністю все покрили, та ще й вакцинацію і вітамінізацю проводили, думаю це досить стандартно для крутих компаній.
— Атмосфера, це те що для мене головне, я не розумію чи то менеджмент так працює над цим питанням чи то мені просто заходить...
— Я людина досить пряма і мені важливо щоб все було чітко і зрозуміло, в цьому питанні все теж дуже добре, немає жодних прихованих підводних камінь, якщо вас щось цікавить завжди питайте в лоб!
— Щорічно, або за вимогою проводиться перфоманс ревью, дууууууже для багатьох це є важливо, думаю тому в Світлій є люди які працюють 5-10 років, я трошки аж охрінів від того)))
— Найадекватніший процес з рекрутингу та найпростіший для мене, але можливо це залежить від співробітників, тому дякую Nataliia Chadiuk та Kateryna Prokopova

З поганого:
В офісі є печиво із запасом, тому мені доводиться розвивати силу волі щоб не набирати зайві кіло...

Рекомендую однозначно!

Проходил тех. собеседование. Один из интервьюеров себя не нормально вел: издавал звуки и слова какого-то недовольства, на мои вопросы отказывался отвечать, явно грубя и становясь еще разъярённее; софт скилы его желают лучшего. Я предложил закончить это собеседование.

Евгений, добрый день. Нам жаль, что общение на интервью показалось Вам грубым. Ни в коем случае не хотели Вас обидеть. Вопросы, которые наши специалисты задают на интервью, направлены исключительно на оценку технических знаний кандидата, и его предыдущего опыта, с целью понять насколько ему подойдет проект, и наоборот. Спасибо еще раз, что уделили нам время.

Працюю на Svitla Systems більше 6 років.
Основні переваги:
1) Можливість працювати віддалено та вільний графік;
2) Регулярний щорічний перегляд винагороди;
3) Cоціальний пакет та гнучкий графік вибору відпустки;

За весь час у мене не було ніяких нарікань чи проблем з компанією.
Однозначно рекомендую.

Самое странное (в плохом смысле) собеседование которое я видел.
После небольшого HR интервью было назначено техническое собеседование на позицию Golang Developer.
Из присутствующих project manager и технический специалист.
PM — Anna Bigun задала пару шаблонных вопросов (почему я меняю место работы, процессы/ методологии с которым работал).
После чего был вопрос «Приходилось ли мне оценивать задачи и если да то как я это делал?».
Вопрос вызвал у меня небольшую улыбку, Анна услышав это (! звонок без видео) начала в достаточно грубой манере задавать следующие вопросы:
— «Вы что улыбнулись?»
— «Я что что-то смешное сказала?»
— «Вы понимаете что я могу закончить интервью потому что вы мне не понравились?»
И прочая непереводимая игра слов в духе «ой все я больше не хочу».
Интервью мы естественно не продолжили.
Вряд-ли по этому случаю можно судить о компании в целом, уверен что все ок и это из ряда вон. Но можно сделать вывод об отдельных людях и стоит ли с ними работать.

Максиме, доброго дня. Дякую за зворотній зв’язок і час, який Ви нам приділили. Нам прикро, що дана співбесіда викликала у Вас негативні емоції. Ми проаналізували ситуацію, та обов’язкового зробимо необхідні корективи, щоб уникати подібних випадків у майбутньому.
З повагою, Надя

Сотрудничаю с Svitla с 2013-го года.
Очень доволен командой с которой работаю, коллективом, проектами.
Всегда нравилась возможность посетить другие офисы компании и активно этим пользуюсь.
Компания поощряет и компенсирует посещение курсов, конференций, соцпакет, командировки.

На Svitla Systems вже близько 9 років.

Самий чудовий плюс — це можливість працювати відалено та вільний графік.
Особисто я не маю ніяких нарікань на роботу Svitla, гарна компанія та відмінний колектив.

Рекомендую :)

Сотрудничаю со Svitla Systems уже почти 5 лет.
За это время у меня накопился положительный опыт работы в компании. Хочется отметить отличную работу финансового отдела, который приходит на помощь в нужной ситуации.
Доволен работой менеджеров, которые гладко ведут проекты, разрешают спорные моменты и позволяют вам сфокусироваться на проекте, не отвлекая излишней отчётностью.

Из плюсов могу отметить:
* Работа с клиентом напрямую (общение на языке заказчика)
* Возможность удалённой работы (если позволяет проект)
* Гибкие условия получения вознаграждения
* Возможность заграничных командировок
* Поддержка саморазвития (оплата конференций, языковых курсов и тп)
* Корпоративы, подарки на ДР, НГ и другие «плюшки»

Многое, конечно, зависит от проекта, на который вы попадёте, и от самого заказчика. В Svitla есть клиенты разного уровня: от стартапов до монстров корпоративного уровня. И ваш опыт может отличаться. Но Svitla всегда постарается сделать рабочий процесс комфортным.

На Svitla Systems вже 5+ років.
З позитивного :
1) Можливість працювати відалено та вільний графік;
2) Вчасна виплата винагороди та соц. пакет.
3) Цікаві проекти і що важливо всюди круті замовники.
4) Оплата саморозвитку : конференції, курси і всяке таке.
5) Можливість закордонних відряджень (залежить від проекту та замовника).
6) Забезпечення необхідною технікою на проекті(останні 3 роки маю MacBook Pro).
7) Чудовий колектив та атмосфера. Бував у різних офісах і всюди дуже привітно зустрічали. Сам віддалено працюю.
8) Можливість перебування без проекту певний час(поки шукають тобі новий винагорода і все решта залишаеться незмінним).

З негативного :
1) Мені далеко на корпоративи їхати :-) Але то скоріше проблема мого місця проживання :-)

В підсумку : Крута компанія, яка дає цікаві проекти, дозволяє розвиватись і що важливо не пхаєтсья в кожну хвилину твого життя.

Поддерживаю предыдущего комментатора: 2 месяца прошло со дня собеседования и... ничего :) Хоть бы «вы нам неподходите» написали

Якщо ви можете, і маєте терпіння чекати відповідь тижнями, а не виключино що і місяцями, відповідь від HR — маю на увазі. Тоді вперед, вам саме сюди ;)

Сергію, доброго дня! Від імені компанії хочу вибачитись за ситуацію, що склалася, і враження, яке вона на Вас справила. Випадок був розібраний і відповідні висновки зроблені. Ми постійно працюємо над поліпшенням комунікації між відділами, оскільки давати кандидатам оперативний зворотній зв’язок для нас дійсно важливо. Нам щиро прикро, що Ви зазнали стільки незручностей. З повагою, Надія.

Маю 8 років досвіду роботи у Svitla Systems і можу виділити найголовніше для мене, що дозволяє отримувати задоволення від процесу роботи.
1. Цікаві і різноманітні проекти, по-перше, це усілякі галузі діяльності людини, де у процесі написання коду можна вивчити щось нове не з області програмування, по-друге, набір різних мов/технологій.
2. Можливість працювати не тільки з офісу, що полегшує умови роботи.
3. Гарне керівництво і менеджери, за весь час роботи я жодного разу не мав проблем у організаційних питаннях. Навіть, якщо звернувся не до тієї людини, завжди допоможуть, проконсультують. Бухгалтерський відділ дуже допомагає з оформленням документів для сплати податків, компанія також забезпечує працівника юридичною підтримкою.
4. Svitla має гарні офіси, я мав нагоду працювати у Черкаському та Львівському, з корпоративними обідами, кавою, засобами відпочинку.
5. Курси англійської мови в офісі компанії з гнучким графіком.
6. Організація міжнародних конференцій по різним мовам програмування, що дає можливість працівнику компанії отримати квиток.
7. Гарний соцпакет, який включає щорічне страхування здоров"я, відпустка, корпоративи.

Я впевнений, що кваліфікований спеціаліст, порядна та розумна людина, завжди знайде місце у нашому колективі. Бажаю Світлі успіхів надалі.

Працюю в Світлій 5 років. Мене все влаштовує, підверджую усі позитивні відгуки, є ціла низка «плюшок», що спрощують моє життя під час виконання проектних робіт, це:
1) можливість працювати відалено та вільний графік;
2) вчасна виплата винагороди та різні шляхи її отримання;
3) соціальний пакет та гнучкий графік вибору оплачуваних вихідних днів;
4) регулярний щорічний перегляд винагороди;
5) цікавий проект, низький рівень бюрократії, можливість безпосередьо комунікувати із замовником;
6) часткове відшкодування конференцій та курсів;
7) ціла низка інших офісних переваг, від парковки, кави, снеків, та до настільного тенісу;
8) можливість закордонних відряджень (залежить від проекту та замовника);
9) регулярний upgrade hardware при потребі.

Підсумовуючи, якщо ти хороший спеціаліст із достатнім рівнем самоорганізації, вчасно і якісно виконуєш свою роботу, тут усе зроблемо щоб мінімізувати твою головну біль не повязану із беспосередньо твоїми обовязками.

Однозначно позитивна компанія.

Працюю в Світла майже 3 роки. Мабуть найбільшою плюшкою, яка відома усім — це можливість працювати віддалено, що є цілковитою правдою, та дійсно не може не привабити. Але компанія славиться не лише цим. До соц. пакету, який ви отримуєте при влаштуванні до компанії входить: страхування здоров’я, компенсація професійних курсів та курсів англійської мови, ведення ФОП документації бухгалтерією.
На разі у компанії два офіси, один на лівому інший на правому березі, тож подорож до робочого місця не займе багато часу, це на випадок, якщо ви захочете проникнутись духом товариства, або просто зазирнути на п’ятничний обід, досить приємний бонус. Кожний офіс окрім робочих місць, має кухню, де ви можете комфортно пообідати, або просто випити кави з печивом та ігрову кімнату, де також можна влаштувати собі чудову перерву.
З приємного по суспільному життю варто відмітити організацію літніх та зимових корпоративів, подарунки на дні народження, спонсорську підтримку у спортивних подіях.
Щодо професійного розвитку розробника, то Світла організовує низку різнопрофільних мітапів, активно залучає своїх розробників до різноманітних конференцій. Проекти у Світла довгострокові, по закінченню яких вас ніхто не попре з компанії, а дадуть змогу влаштуватись на інші. Також ви отримуєте досить сучасну та сильну техніку, на час роботи в компанії. Що року проходить перегляд заробітної плати.
З мінусів би виділив коротку відпустку (15 робочих днів), хоча враховуючи можливість працювати віддалено, цим недоліком можна знехтувати. Та відсутність організованої парковки на лівому березі, місце для машини доведеться шукати самостійно.
Особисто я не маю ніяких нарікань на роботу Світли, чудова компанія та відмінний колектив.

Работаю в компании Svitla 1 год и 4 месяца, в киевском офисе на Левобережке.
За что я люблю эту компанию:
1. Отличный удобный офис, к которому мне, живущей на Позняках, очень удобно добираться.
2. Отличное обеспечение офиса, все для того, чтобы люди, работающие в нем, чувствовали себя максимально комфортно.
3. Отличный профессиональный коллектив.
4. Выплата вознаграждения всегда вовремя.
5. Интересный проект, возможность постоянно узнавать новое и оттачивать существующие знания и навыки.
6. Прямое общение с заказчиком и вся отчетность только ему.
7. Возможность удаленной работы и гибкий график.
8. Социальный пакет, неплохая страховка. Неоднократно по ней обращалась.
9. При возникновении каких-либо проблем (которые еще надо постараться найти), коллеги всегда стараются помочь.
Рекомендую ли я эту компанию? — однозначно ДА.

За час роботи в Svitla у мене склалися лише позитивні враження.
Серед головних плюсів:
— цікаві міжнародні проекти, які дозволяють професійно розвиватися
— робоче місце (комфортні офіси з можливістю віддаленої роботи)
— гарний колектив та чудова атмосфера, без зайвої бюрократії
— вчасна виплата винагороди та надання соціального пакету
— наявність всіляких плюшок(пінг-понг, PlayStation,кава, солодощі,
корпоративні обіди, курси англійської, ведення ФОП)
Можу тільки рекомендувати спробувати себе у Svitla!

Підтримали: Nataliia MaletskaOleg Zinoviev

Працюю в Світлах два роки і не планую нічого змінювати.
Як на мене Головний плюс компанії — можливість віддаленої роботи. Як результат — я витрачаю на дві години в день менше на робочі обов’язки, зменшуючи час на транспортування в офіс від ліжка до робочого місця до однієї хвилини. Що надзвичайно важливо для людей які звикли мати достатньо часу на сон, сім’ю, спорт, хобі тощо.
Як і у всіх компаніях є плюси і мінуси — рекомендував би задавати більше питань при наймі щоб запобігти потенційного непорозуміння.
З плюсів:
— супер лояльна атмосфера в компанії, ніякого мікроменеджмента. Ніхто не напрягає, відповідальність лягає на ваші плечі. Все по дорослому
— компанія не нав’язує корпоративну культуру. Ви самі її відчуєте прикладами лояльності з боку ваших колег
— якщо це влаштовує клієнта — ви можете мати настільки вільний графік наскільки це тільки можна
— у випадку непорозумінь на проекті вам знайдуть інший. Компанія намагається утримувати гарних людей
— відсутність вертикальної ієрархії, усі питання вирішуються швидко
З мінусів:
— невеликий розмір відпустки порівняно з багатьма конкурентами
— не завжди цікаві проекти, багато підтримки старих проектів. Тут, звичайно ж, все залежить від того що ви шукаєте
В цілому думаю що Світла яка розуміє що «remote is the future» та «people are the main value» стане найкращою компанією серед конкурентів і час цей вже не за горами

Сотрудничаю со Svitla Systems около года.
Уровень компенсации высокий. Фин. отдел работает как часы.
С менеджментом компании взаимодействие минимальное (что считаю плюсом). Всё решается по почте/скайпу и достаточно быстро.
Я работаю с проектом мирового уровня, плотно взаимодействую с американской и британской командами непосредственно по техническим вопросам.
Бонус: коммандировка к заказчику была хорошо организована.

Працював у компанії рік і два місяці.
Враження і позитивні, і негативні.

Проект був цікавий і із замовниками працювати було приємно.
У львівському офісі круті спеціалісти і дружня атмосфера !
Завжди любив ходити на спільні обіди і після роботи на настільні ігри. :)

Проте із менеджментом старався спілкуватися по-мінімуму. Мій PM відповідає ще за 70 працівників, тому відповіді отримував: «це ж очевидно» або «ти ж програміст, міг сам здогадатися».
Вирішив піти у фріланс і попередив про вихід за півтора місяці.
На прохання PM-а і замовника попрацював ще довше.
Замовник був задоволений моєю роботою і казав щоб я повертався.
Через неможливість викорстати відпустку (часті демо) обіцяли її перенести/оплатити. У внутрішній CRM системі бачив що перенесли.
Проте після того як завершив всю роботу і повернув техніку — у CRM відняли ці дні. Head of HR відповіла що компенсацію за відпустку не отримаю, бо перенесену відпустку потрібно наново «заслужити» наступного року. (Правило про «заслуження заслуженої відпустки» ніде не було написане)

Якщо думаєте чи іти працювати у компанію — там класно, проте будьте готові до того що спілкування поза проектом є дуже складним.

Тарасе, доброго дня.

Дякуємо за Ваш відгук! Ми завжди цінуємо зворотній зв’язок, і раді вдосконалюватись завдяки йому. Нам шкода, що не дивлячись на наші намагання надати Вам детальну інформацію щодо наших процесів, деякі з них залишились для Вас незрозумілими. Внутрішні правила компанії є єдиними для всіх співробітників, однак ми візьмемо Ваш коментар до уваги для впровадження подальших змін.

З повагою, Світла

Хорошая, дружная компания. Интересные проекты. Лояльное отношение к сотрудникам. Рекомендую.

I have been working in Svitla systems during 10 years. Yes, that long. And I sincerely hope to work in this team for the next 10 years. And there are quite a few good reasons for this:
- As an outsourcing company, Svitla allows working with people from the entire globe. During my years in Svitla I was able to work in one team with people from Ukraine, USA, Canada, Japan, India, Russia. It is very exciting to be that close to such different people, to work with them and to learn from them.
- Svitla’s clients are mostly startups and leading IT companies. Thus working on their projects is always challenging. I worked on websites, games, messengers, social networks, applications for digital kiosks, educational projects, 3d galleries and websites etc. I’ve came to Svitla as a Flash developer and now I’m a full-stack developer.
- My ten years in Svitla speak volumes about the company stability. Svitla have always been very responsible for all company obligations. I do not remember any problem with finances, insurance, benefits package. During those years once I was on the bench for few months. Company paid me according to the agreement and finally found a new project.
- I feel appreciated and respected in Svitla. The atmosphere within the company is very healthy and positive. I can reach the top management with my professional and even personal questions. It is very nice to receive presents on different occasions not just for me but also for my family members.
- One thing which I love about Svitla — the flexible schedule and the possibility of remote work. During those years I lived in 3 different cities. Sometimes it is even possible to work and travel in the same time. The possibility to work from home is very important for me as for father of three children. In the same time, the company has nice comfortable offices.

It is now the 4th year I am working in Svitla and I enjoy it a lot.
Svitla became for me my second family, I really love this company and I will try to give a brief overview of things that are cool in here.
First, it is of course professional growth, I came as a junior PHP developer but thanks to Svitla’s support and patience, I am now leading Frontend developer.
And this is number 2, you see even if you know just 1 language at the beginning you can try yourself in something different, for me I got bored after 1 year working with PHP and I asked for another project with more Frontend requirements. After 2 weeks, I was on another project.
I had to work for 1 month in Switzerland and Svitla has compensated all my expenses while I was getting familiar with the team and learned they infrastructure and this is number 3.
During this year I’ve learned much and got a lot of new skills, which I wanted to share with others so I’ve decided to make a small web course and proposed to Svitla that every developer can join me.
And here comes number 4, although I didn’t persuade any commercial thoughts while making the course , I was well surprised with the support that Svitla gave, not only in helping to organize that course, but also providing required tools for live streaming and big meetings (over 40+ people had joined that course).
And the next surprise was a reward I got from Svitla after the end of the course, as a “thank you” in a money equivalent.
These things are of course nice and positive, but sometimes things can go wrong, for example your current project may reach its final stage and you are not required.
No one likes it, it is a time of unknown, will you continue to work with a company or you will just be dumped?
And here comes number 5.
Svitla surprised me as the new project was found soon and I could dive into the work again!
Now this is all about the second family, but what about the first?
Well on 3rd year working on Svitla, my son was born.
I got a nice greeting card send per email, which was of course pleasant.
But then I got another email, with bonus holidays and I thought that was a really cool gesture from Svitla.
And then came a material bonus from, that was the point when I understood one thing. Svitla cares for me.
Love you Svitla!

В Svitla Systems работаю с 2014 года, за все время работы выделил для себя ряд преимуществ:

* Есть возможность работать удаленно, что особенно актуально летом, когда можно работать на свежем воздухе.

* Плавающий график, возможно это больше к проекту относится, но в моем случае я могу начинать работу хоть в 6 утра хоть в 12 часов дня, главное измерение моей производительности — выполненные задачи.

* Уютная атмосфера, отсутствие бюрократии, если нужно что-то решить, то не нужно через 10 человек обращаться к руководству, прямой контакт с HR-отделом помогает со всем оперативно разобраться.

* Комфортный офис, с начала 2018 Svitla переехала в новый офис, он находиться прямо на станции Левобережная, из центра на метро ехать 10-15 минут. Офис очень просторный с обилием всяких ништяков.

* Корпоративы, в моем случае это большой плюс, очень интересные и продуманные мероприятия. PR отдел (Киевский офис) вкладывает в них много сил.

* Конференции, компания выступает спонсором ряда конференций и является организатором большой рубишной RubyC. Кроме того, Svitla поддерживает сотрудников, которые хотят посещать разные конференции, чем я регулярно пользуюсь.

Еще есть такая вещь как страховка, но мне посчастливилось ей не пользоваться. Также для многих офисов есть скидки в sportlife, но в моем городе его нет, поэтому этой фичей я тоже не воспользовался. И последнее, но одно из самых важных — заработная плата, платят регулярно и очень заботятся о том, чтобы этот процесс проходил максимально комфортно для работников.

Працюю у Svitla вже більше року на одному проекті. Прийшов сюди на запрошення від друга, що вже кілька років тут. Найбільше мене привабила можливість віддаленої роботи. В офіс я приходжу іноді по п’ятницях поспілкуватися з колегами з інших проектів. А решту тижня мене ніхто не відволікає від роботи на проекті. До того ж, проект американський, майже всі мої колеги в Каліфорнії. Тому вони мене теж не відволікають до 6 вечора.
Мені як тестеру подобається ефективність командної роботи, бо виходить, що ми працюємо в 2 зміни: програмісти пишуть — я сплю, я тестую — вони сплять, я засинаю — вони фіксять. Часове вікно на спілкування з колегами обмежене двома годинами на день.
З боку Svitla Systems в нас є «проектний координатор» (мені, до речі, подобається така назва) на спілкування з яким я витрачаю не більше 10 хвилин на тиждень. Бо координатор, як нормальний менеджер, з’являється тоді, коли є проблема. Нема проблем — працюйте, не заважаємо!
На скільки я бачу, у Svitla багато проектів, пов’язаних з науковими дослідженнями, і мій проект також. Майже всі мої колеги в Америці, і навіть ті, що в Україні, мають Ph.D. Це дійсно впливає і на процес розробки, і на способи вирішення різних проблем, і на спілкування. Бо у нас присутня етика і повага у спілкуванні, і ніхто не намагається самостверджуватись за рахунок інших.
Особисто мені дуже подобається, що компанія долучається до розвитку спільноти: організовує конференцію RubyC, спонсорує інші конференції, бере участь в освітніх ініціативах для школярів по багатьох містах. І найкраще в цьому, що люди це роблять із власного бажання зробити світ навколо трохи кращим. Офісний колектив в компанії нормальний, всі адекватні та приємні, допомагають з усіх навколоробочих питань. Мені вони всі здаються дуже милими (може тому, що я їх бачу не більше кілька разів на місяць :-) ). Нещодавно переїхали у новий великий і класний офіс.
Загалом, працювати тут подобається.

Работаю в Свитле 2.5 года. Могу отметить очевидные преимущества:
1) Семейная атмосфера и отсутствие бюрократии
В другой крупной компании так называемые корпоративные инструменты изрядно напрягали, а ощущения себя ресурсом сводило на нет все их старания. В Свитле все принципиально по-другому: есть забота как со стороны компании, так и со стороны проекта; если есть вопросы/предложения: то до президента компании рукой подать: все решаемо.
2) Развивающийся проект и поездки в штаты
Безусловно, это зависит от проекта и ситуации. Мне посчастливилось побывать в Калифорнии месяц, за что хочу отдельно поблагодарить компанию и проект. Кроме того я увидел реальный рост проекта: как команды, так и в используемых технологиях.
3) Конференции и бонусные программы
Есть возможность участвовать (чем я и воспользовался) в профильных мероприятиях, кроме того: компания финансово это поддерживает.
4) Медицинская страховка
Так сложилось, что за время работы было несколько операций, которые полностью были покрыты страховкой, а проект пошел на встречу. Поддержка в такой ситуации была крайне важна.

Из недостатков могу отметить следующее:
— Офис на Левобережке. Добираться с цента или правого берега не очень удобно.
— Мало обучающих программ в арсенале компании.

Особая благодарность за заботу: Вячеславу Костенко, Марату Каменщикову и Виктории Михайленко.

Работаю в Свитле полгода. Могу сказать, что компания очень лояльна к сотрудникам. В компании максимально доверительная и семейная атмосфера, насколько это может быть в бизнесе :)
Как и везде, многое зависит от заказчика и проекта на который попадешь. Есть проекты, в которых команда растет, проекты развиваются, но есть и бесконечные багофикс-проекты. Есть возможность работать удаленно, отсюда все плюсы и минусы распределенных команд. Клиенты в основном американцы, так что все общение вечером. Но и начало дня никто не регламентирует. Есть возможность работать в офисе, в котором всегда в наличии кофе, молоко, печеньки, теннисный стол. По Пт в офис заказывают корпоративные обеды — пицца, суши, шашлык, салаты из салатейры. Мелочь, а приятно :) Офис находится в районе м. Левобережная, лично мне очень удобно добираться против основного потока.
Кто любит ходить на курсы, тренинги и обучения, — компания всегда идет на встречу. Если необходима лицензия на специфичный софт, техника, сервера — всё быстро решается, без лишних вопросов типа «Объясни зачем тебе это надо».

В Світлі з 2015 року.

За цей час для мене очевидні переваги:
— прогресуючий, «живий» проект
— достатньо низький рівень бюрократії
— комунікабельний, дружній колектив
— можливість віддаленої роботи
— регулярні закордонні відрядження
— оплата квитків на профільні конференції
— своєчасна заробітна плата
— офіс в центрі міста (Харків)

Що можна було б покращити:
— стратегію розвитку QA напряму

Працюю в компанії Svitla Systems вже більше 4 років. Найбільший плюс компанії для мене — можливість працювати з дому. Зараз за умовами проекту я працюю з офісу 3 дні на тиждень, і такий графік мене цілком влаштовує, оскільки можна і підтримувати комунікацію з колегами, і не витрачати час на дорогу до/з офісу в дні віддаленої роботи. Інша перевага компанії — колектив. Часто виходить так, що нам доводиться проводити більше часу з колегами по роботі, ніж з друзями і рідними, тому дуже круто працювати поряд з хорошими і цікавими людьми. Винагарода приходить вчасно. Компанія купує для співробітників підписку на навчальних сайтах і квитки на ІТ-конференції. Рекрутери, співробітники фінансового, PR відділів та адміністратори привітні, компетентні і завжди готові допомогти.

З того, що хотілося б змінити, — кількість днів, передбачених на відпустку. Їх всього 15. Медична страховка в цілому непогана, але могла б бути і кращою.

На деяких проектах бувають відрядження до США. Мені і багатьом моїм колегам пощастило побувати в Каліфорнії вже по декілька разів. Оскільки на моєму проекті відрідження зазвичай тривають по 2 місяці, замовники часто запрошують нас разом з чоловіками/дружинами та дітьми, забезпечують їх переліт та проживання. Під час відряджень нам вдавалося поєднувати роботу і подорожі. Це дуже крутий робочий досвід і класні враження.

В Свитле очень комфортные условия работы и самый адекватный коллектив, который мне доводилось встречать в жизни. Можно работать удаленно и (почти) свободный график, если это согласовано с заказчиком. Зарплата всегда вовремя, бухгалтеры ведут всю отчетность. Рейты на уровне, а если богатый клиент — вообще топ. Есть соцпакет с медстраховкой, 3 недели отпуска в год, корпоративные праздники и кофий с печеньками в офисе(-ах).

Да, компания не лишена недостатков, но они не мешают комфортно работать. Большинство проблем такое же, как и в любой другой аутсорсинговой конторе: прихоти заказчиков, не всегда интересные вау-проекты (50% суппорт обычно, из-за скучного проекта я и увольнялся в прошлый раз). Особенно раздражают, конечно, провалы в коммуникациях с начальством и многие новости мы узнаём с большим запозданием, но я думаю это проблемы роста.

Когда-то я отсюда ушел, проработав 3.5 года, но потом вернулся. Значит и рекрутеры едят свой хлеб не зря :)

Такі позитивні відгуки аж сльози навертаються... В принципі нічого поганого якби незрозуміла ситуація з документами, наприклад із своєчасною видачою актів виконаних робіт, і ще один момент з вимогою підписати одну магічну розписку... Якби не цих два моменти — мабуть в мене теж були б позитивні відгуки...

Підтримали: Laneta

Доброго дня, Анатолій.
Дякуємо за Ваш відгук.
Оскільки підписання документів здійснюється в головному офісі компанії «Svitla Systems» у Сан-Франциско, цей процес займає певний час.
Ми враховуємо це при підготовці звітності по СПД і дотримуємось строків подачі звітності згідно норм законодавства.
Ми з радістю відповімо на Ваші запитання та коментарі, які Ви можете адресувати на [email protected].
Компанія «Svitla Systems» відкрита до пропозицій щодо покращення наших процесів.
З повагою,
Svitla Systems

Прошло уже почти 2 месяца с того момента, как я написал заявление об увольнении с компании Svitla Systems (киевский офис).

Причина моего ухода — потеря интереса к проекту, на котором я проработал полтора года, в связи с переходом проекта на стадию поддержки и из-за ряда лихорадочных реформ менеджмента на проекте, которые исключили возможность проявления инициативы, применения современных технологий и методик (не буду углубляться).

Других вакансий на front-end разработчика в Svitla Systems не было и мне пришлось пробежаться по вакансиям, которые мне предлагали в linkedin на то время. На первых же собеседованиях в Ciklum, GlobalLogic, Magento во время интервью с HR у меня возникали сомнения о смене работы из-за самой атмосферы, корпоративных правил, условия работы.

Основные достопримечательности Svitla Systems:

Возможность удаленной работы
Уютная, семейная, сплоченная атмосфера в офисе
Я был решительно настроен об уходе с проекта (очень жаль, что приходилось уходить с компании) и как следствие — я нашел очень хорошее новое место работы — ZoralLabs.

Пришло время писать заявление об увольнении и переживать за то, выплатят ли мне всю зарплату, не высчитают ли деньги за поломанный ноутбук, который был всё ещё на мне записан, и подобные переживания, включая укоризненные взгляды сотрудников на протяжении последующих двух недель.

Абсолютно все мои переживания были напрасными. Мало того, что мне выплатили все деньги, включая отпускные так ещё и HR-ы защитили меня от желаемых санкций внутри проекта. На протяжении двух последующих недель меня сильно не напрягали работой и я мог найти даже время на изучение новых технологий, которые понадобились бы мне на новом месте работы.

Svitla Systems — для меня остается эталоном современной IT компании в Украине. Мне очень повезло, что я там работал и познакомился с многими хорошими людьми.

Год назад я писал положительный отзыв о Svitla Systems у себя на блоге и очень рад, что раставание с компанией не ухудшило отношение к компании, а наоборот, подогрело чувства.

Особое спасибо за поддержку Ксении Рожанской, Анастасии Глобе, Виктории Михайленко.

Без лишнего лукавства могу сказать, что Свитла сыграла в моей жизни ключевую роль. Именно благодаря Марату Каменщикову, который собеседовал меня в декабре 2010 года, я получил пропуск в профессию которой владею сейчас.

Первое время в Свитле мне пришлось не легко. Огромную часть времени я занимался решением рутинных задачь, таких как написание тестов внутри существующего на тот момент проекта. Вместе с этим, мне посчастливилось находится в команде единомышленников, на которых хотелось равняться, и от которых я перенял бесценный опыт. Так, я начал использовать ОС Ubuntu в замен Windows, а так-же vim, крайне недружественный для новичка редактор текста, в замен привычному редактору в котором «жил» я. Изменять своим привычкам было не просто, но именно глядя на своих коллег мне стало совершенно ясно: это был единственно верный способ рости в профессиональном плане.

Именно благодаря программистам из свитлы, в коллективе которых мне посчастливилось работать, во мне развилась та система ценностей, с которой я живу и по сей день.

В последствии, безусловно, круг моих задачь внутри расширился за рамки доверенной мне рутины. Мы делали несколько разных приложений для одного заказчика, что позволяло не зацикливаться на одних и тех-же задачах. Без оглядки на мнимую сложность, наша команда пробовали новые технологи и каждый день учились на своих ошибках. К сожалению, наше основное приложение так не увидело свет, никогда «не попав в продакшен».

Самым ярким воспоминанием остается, пожалуй, Руби-конференция, организованная инициативной группой внутри компании. Мне была доверена важная роль ведущего. Подготовка, как и само мероприятие, получилось на уровне. Мы тепло приняли иностранных гостей, настоящих «звезд» сообщества. В само их присутствие и возможность пообщаться верилось с трудом: конце-концов, это были люди создавшие инструменты, которыми мы пользовались ежедневно! Как докладчики, так и слушатели конференцией остались довольны.

Спустя несколько лет после моего ухода из компании, я по-прежнему тепло вспоминаю те дни, когда работал в Свитле. Благодаря ей в моей жизни появилось огромное количество удивительных людей, которых я всегда рад встретить на Руби-конференциях и обсудить былые времена :-)

6-е місце в рейтингу роботодавців «200...800 спеціалістів»

Вакансії Svitla Systems