StarApps

Львів

Продовження відгуків вже на сторінці /companies/appexoft/reviews/

Кандидати будь ласка запитуйте у компанії юридичну інформацію, щоб уникнути проблем

StarApps — це яскравий приклад відсутності нормальної організації робочих процесів, халатного відношення до працівників та непрофесіоналізму зі сторони керівника.

Але давайте розберемо більш детально, почнемо з хорошого.

Плюси:

1. Хороший та дружній колектив розробників, з якими буде комфортно працювати та, в разі чого, до декількох більш досвідчених можна звернутись за допомогою.

2. Потрапити в компанії дуже легко, виконати маленьке тестовое та пройти легеньку співбесіду, яку буде проводити власник компанії та будь-хто з розробників, оскільки тех ліда в компанії немає.

3. Оплачуване стажування

На цьому хороше закінчується і починається хвиля поганого.

Отож, мінуси:

1. Неофіційне працевлаштування. Через це можуть виникнути проблеми з податковою, а також, вам ніхто не гарантує виплату ЗП, якщо ви вирішите змінити місце роботи. Вам просто скажуть, що ніхто з вами договір не підписував і нічого вам не винен (така ситуація при мені трапилася з одним розробником).

2. Некомпетентність керівника. Володимир Жигало (в деяких джерелах Жигайло) взагалі не знайомий з процесом написання коду, іншого пояснення в мене немая. Якщо ви йому скажете, що виникла складна проблема з виконанням завдання, і навіть якщо ви намагається вирішити її не самостійно, будьте готові до того, що кожні 5 хвилин до вас буде підходити ця особа і запитувати: «Як там успіхи з завданням? Просунулися трохи? Давайте швидше бо замовниця нас мучить»
Власне, чому замовниця мучить керівника, якщо ви розробник і напряму від вас залежить швидкість виконання? А це тому, що працювати ви будете не від свого імені, а від імені керівника, або когось з ПМ. Оскільки замовники думають, що їхню роботу виконують лише троє людей. Також дана особа часто просить писати репорти про те, чого вдалося досягти за день, але будьте готові до того, що після написання детального репорту, у вас будуть завжди перепитувати, чи зробили ви то то то, навіть якщо ви про це написали в репорт.

3. Як я сказав раніше, отримати роботу тут можна майже без досвіду і без знань, але це аж ніяк не означає, що вам буде легко. Ви будете змушені працювати з технологіями, про які нічого не знаєте, якщо ви прийшли на backend вас легко можуть посадити виконувати роботу Front-end частини. А виконувати роботу ви будете на рівні з досвідченими розробниками, оскільки працюєте ви від імені, як мінімум мідл розробника.

4. Написання коду. Вас тут не навчать писати чистий валідний код, оскільки від вас вимагатимуть лише якнайшвидше виконувати завдання. Тому, якщо ви не будете працювати над цим пунктом самі, то ваш код буде на поганому рівні.

5. Організація робочих процесів та вимоги до проекту. Якщо вам повезе, то це все буде контролювати замовник. Якщо ж ні, то будьте готові до того, що завдання вам в більшості випадків будуть давати в усному вигляді, про баги і якісь речі які потрібно доробити також в усному форматі, час від часу буде список від замовника. На проекті у вас буде ПМ, але нічого подібного до менеджменту проекту він робити не буде. Переважно вони разом із керівником шукають нові замовлення на фрілансі, спілкуються із замовниками та грають в ігри на PS4. Що ж стосується проекту, то якщо ви хочете організовувати свої завдання, наприклад вести дошку в trello чи щось таке, то вы будете це робити самі, якщо того не робитиме замовник.

Далі пройдусь по суб’єктивним мінусам, але теж може бути корисно.

Під час співбесіди вам можуть сказати, що робочий день можна починати коли хочете, але просто бути довше в офісі. Але, не раджу користатися цим, оскільки потім вам можуть заявити, що, потрібні були люди, які працюють тоді ж коли й всі інші.

Під час розробки проекту, коли ПМ та керівник будуть тестувати його, вони можуть покликати вас, і сказати, що ви нічого не зробили і що нічого не працює, коли ж насправді вони самі не розібрали я в тому, як додаток має працювати по їхній задумці.

А що ж стосується самої компанії, і того наскільки хороший результат її роботи, то ви можете переконатися в тому що він буде поганим, лише глянувши на сайт самої компанії. Крива верстка, неправдива інформація (як приклад, на сайті вказано, що розробка мобільних додатків робиться на такий мовах як, Swift, Objective-C, Kotlin, Java, насправді це брехня оскільки все робиться на React Native, який в свою чергу просто містить код раніше згаданих мов)

Отож, робіть висновки і думайте чи варто обирати цю компанію, як перше місце роботи.

StarApps — це яскравий приклад хорошої продуктової компанії, тут дійсно працюють на результат. Дуже радує той факт, що компанія грамотно підходить до просування своїх продуктів, тому можете бути впевнені, що плоди вашої праці дійсно побачать велику кількість користувачів. Компанія зараз активно розвивається і нарощує свої інтелектуальні потужності. У компанії стоять амбітні, але цілком досяжні цілі, тому якщо твої цілі такі ж, то зараз ти повинен бути саме тут!