SSA Group — українська софтверна компанія, заснована у 2007 році у Харкові. Технічні департаменти компанії охоплюють повний цикл розробки програмного забезпечення. Маючи змогу працювати пліч-о-пліч з сеньйорними колегами, ми постійно вдосконалюємо свої професійні навички, акумулюємо новий досвід та надихаємо один одного на професійні досягнення.
14 вересня 2021

Middle Fullstack PHP developer (Laravel/Yii) (вакансія неактивна)

Київ, Львів, віддалено

Необхідні навички

• 4+ years of experience in PHP programming
• 3+ years of experience with Laravel or Yii2 PHP framework
• Strong understanding of OOP, design patterns
• Strong knowledge of MySQL
• Knowledge of JavaScript/HTML/CSS
• Experience working in Scrum teams
• Intermediate or higher level of English

• Experience with PHP-based ecommerce CMS like Shopware, Magento, Open Cart, WooCommerce or any other
• Experience with Ext.js, Vue.js, jQuery
• Experience with Smarty Templating engine

Пропонуємо

• Friendly work environment
• Long-term employment
• Comfortable offices
• Position with bonuses

Обов’язки

• Full stack PHP development based on Laravel and Yii2

SSA Group is looking for a Middle Fullstack PHP developer (Laravel/Yii) to work on permanent basis.

Client is a Munich-based company running e-commerce portals for furnishing art and beauty tools.

PROJECT
You will be a part of a team of 10+ specialists focusing on development of Accounting (Laravel 8), Product Information Management (Yii 2) and Warehouse Administration (Yii 2) systems, which support two e-commerce portals for furnishing art and beauty tools operating in 19 European countries.

TECHNOLOGY STACK
PHP 7, Laravel 8, Yii2
JavaScript/HTML/CSS/LESS, Smarty
MySQL, Linux, Git (Bitbucket)

TEAM
The major part of a software development team is based in Munich, Germany and includes two product owners, 10 full stack PHP developers, two QA engineers.

Гарячі PHP вакансії

Всі PHP вакансії