Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
SSA Group — українська софтверна компанія, заснована у 2007 році у Харкові. Технічні департаменти компанії охоплюють повний цикл розробки програмного забезпечення. Маючи змогу працювати пліч-о-пліч з сеньйорними колегами, ми постійно вдосконалюємо свої професійні навички, акумулюємо новий досвід та надихаємо один одного на професійні досягнення.
12 січня 2021

Middle II UX/UI designer (вакансія неактивна)

Київ, Львів

Необхідні навички

• 4+ years of experience in UX and UI design
• Portfolio of web and mobile design projects
• Good experience in requirements analysis and wireframing
• Good skills in the creation of prototypes and animations
• Good knowledge of design tools (Figma, Photoshop, Illustrator, animation tools)
• Understanding of front-end and mobile development basics
• Self-disciplined, goal-oriented, good team player with an attention to details
• Upper-intermediate level of English

Обов’язки

Being a part of the marketing department successful candidate will be working on various web and mobile projects for internal and external customers.

Про проєкт

SSA Group is looking for UX/UI designer to work on a permanent basis

Гарячі Design вакансії

Всі Design вакансії