SSA Group — українська софтверна компанія, заснована у 2007 році у Харкові. Технічні департаменти компанії охоплюють повний цикл розробки програмного забезпечення. Маючи змогу працювати пліч-о-пліч з сеньйорними колегами, ми постійно вдосконалюємо свої професійні навички, акумулюємо новий досвід та надихаємо один одного на професійні досягнення.
6 травня 2021

Senior Fullstack .NET developer (Payroll and HR solution) (вакансія неактивна)

Київ, Львів, віддалено

Необхідні навички

• 4+ years of experience as an .NET backend developer
• Strong knowledge of the main OOP principles and development patterns
• Practical experience in ASP.NET MVC, ASP.NET Core, WebApi, T-SQL
• Experience in task estimation
• Strong problem solver
• Self-disciplined, goal-oriented
• Excellent communication skills

Буде плюсом

• Frontend framework knowledge

Пропонуємо

• Using the modern technology stack
• Long-term employment
• Challenging work in a friendly team
• Career opportunities
• Social package and benefits (four-week paid vacation, English classes, paid sick leave)
• Flexible working schedule
• Comfortable office with equipped relax zone (table tennis, table football etc.)

Обов’язки

• Developing backend and frontend parts
• Support existing components
• Participate in meetings with the client team

You’ll be working on an ongoing project with a top-notch technological stack. You’ll develop the Saas solution for the HR and payroll services. The project includes workflows, payroll, time planning, learning and performance management. The platform helps companies in digitalization and reduces costs on the admin staff.

Гарячі вакансії

Всі вакансії