SSA Group — українська софтверна компанія, заснована у 2007 році у Харкові. Технічні департаменти компанії охоплюють повний цикл розробки програмного забезпечення. Маючи змогу працювати пліч-о-пліч з сеньйорними колегами, ми постійно вдосконалюємо свої професійні навички, акумулюємо новий досвід та надихаємо один одного на професійні досягнення.
15 січня 2020

Senior Front-end (React) developer (вакансія неактивна)

Київ, Львів

• 6+ years of experience in the position of a front-end developer
• Proficiency with JavaScript, HTML5, CSS3, SCSS, React, Redux
• Knowledge of how to write S.O.L.I.D code
• Experience in Unit Testing Frameworks
• Understanding GIT as a version control system
• Upper-intermediate level of English

Пропонуємо

• Challenging work in a friendly team
• Professional development
• Career opportunities
• Social package and benefits (four-week paid vacation, English classes, paid sick leave)
• Flexible working schedule
• Comfortable office with equipped relax zone

Обов’язки

• Develop user accounts interfaces
• Implement an interactive customer dashboard

A company from Sweden and a top producer of hardware and software for meeting room scheduling systems.
Implementation of an interactive customer dashboard.

Гарячі вакансії

Всі вакансії