SoftServe

Київ, Харків, Львів, Дніпро, Одеса, Вінниця, Івано-Франківськ, Луцьк, Полтава, Рівне, Тернопіль, Ужгород, Хмельницький, Чернівці, Медельїн (Колумбія), Білосток (Польща), Бухарест (Румунія), Варшава (Польща), Вроцлав (Польща), Гвадалахара (Мексика), Гданськ (Польща), Глівіце (Польща), Дубай (ОАЕ), Краків (Польща), Лодзь (Польща), Лондон (Велика Британія), Остін (США), Сантьяго (Чилі), Софія (Болгарія), Торонто (Канада), Франкфурт-на-Майні (Німеччина), Флорида (США), Сінґапур (Сінґапур), Массачусетс (США), Юта (США), Чикаґо (США), Калґарі (Канада)

29 травня 2023 18:37

Oleg Volkov, Software Developer

Почав працювати у компанії ще до війни, все було добре, але з війною змінилось.

По-перше був проект, я виїхав з міста до безпечнішого, в межах Харківської області, але з можливістю переїзду до Полтави наприклад, або Дніпра. З проекту протягом тижня мене зняли через локацію.

Замовника Полтава також не влаштовувала, а їхати на Західну Україну куда наполягали і жити у якійсь дирявій халупі за 10-15к не було цікаво, враховуючи що до війни за ці кошти з євроремонтом можна було в центрі міста Харків винаймати житло.

І тут не через кошти впертий був, а через те що в мене не було бажання збагачувати спекулянтів (будемо ввічливими і не будемо називати їх тим ким вони є насправді). Почали шукати новий проект ... 2 місяці відмова через локацію, але я вирішив не здаватися. Знаходжу проект, мені кажуть що в мене ReactNative профіль і веб буде важко, але все ж таки мені вдається впевнити інтервьюєрів протягом тижня, що я зможу бо вже з вебом працював, хоч і давненько.

В кінці кінців почав роботу на проекті. Йшов перший місяць, другий, третій наче все ок, але у замовника почались проблеми з грошима. Мені сказали що можуть бути скорочення. Я звернувся до менеджера і спитав щодо того щоб почати шукати проект заздалегідь. Відбулось перше скорочення, 10 людей, а мене додали до списку на наступний місяць, а проект так і не найдений через локацію. Тут я вже погодився на переїзд, але це дуже кринжова ситуація й досі. Тімейт якого зняли з проекту, який був у Чернівцях знайшов продж за тиждень, я ж почав знову спілкуватися з менеджером щодо пошуку, на що мені відверто казали що на бенчі сидіти сенсу немає, краще починати альтернативні пошуки, бо дуже багато людей на бенчі і звільнено. Протягом місяця мені надіслали лінку на проект де треба знання Microsoft DirectX при тому що до FrontEnd воно не має жодного значення і Vue. Я був не проти тільки за, але потім відмінили через lack of knowledge. Цікавий підхід. Самі пропонують, самі відміняють.

Я почав свій альтернативний пошук, хоча не дуже хотілось, скоріше за все просто щоб довести що самостійно я зроблю це краще ніж компанія. Я знайшов, в січні мене скоротили.

Я згоден був на переїзд, але в тому разі якщо дійсно буде проект, а не заздалегідь.

В кінці грудня і на початку січня відкриваю careers, а там шукають FE до Аргентини/Мексики, з можливістю працювати remote.

Щодо PpEx не закрити 7% на сіньора через те що на проекті нема специфічних приколів з якими в тебе немає можливості попрацювати це лютий треш.

Працювати в компанії можна, але мій експіріенс в компанії виявився таким собі, я б не радив, якщо немає цілі «попрацювати в гігантах»

Oleg Volkov, привіт!

Дякуємо за те, що ти був частиною команди SoftServe і поділився своїм досвідом.
Нам прикро, що в тебе залишися негативні враження від роботи в компанії. Зі свого боку, ми намагалися зробити все можливе, щоб знайти для тебе проєкт, зважаючи на обставини в країні та часові рамки, які у нас були.

Ми також дуже цінуємо твою наполегливість у самостійному пошуку нового проєкту. На жаль, в Україні війна та загроза глобальної рецесії випробовують на міцність ІТ індустрію. Це стосується не лише нашої компанії, а загалом ринку: заводити проєкти в Україну зараз значно важче, ніж раніше, а відкритих вакансій — менше. Водночас можливість компанії будувати диверсифіковані команди і формувати міксовані команди з українських та іноземних розробників дозволяють нам відкривати нові вакансії в Україні, хоч звісно і не у тій кількості, що до 24 лютого. А тоді, коли це вдається робити, замовники надають перевагу західним регіонам України або ж локаціям, де компанія має розгалужену офісну інфраструктуру, що упродовж всього часу війни дозволяє нам продовжувати працювати попри обстріли, проблеми з електрикою, інтернетом тощо.

Твоя співпраця з нами припала на масовані обстріли по всій країні та, відповідно, масштабні відключення світла. З огляду на твою власну безпеку і можливість працювати під час перебоїв з електрикою, ми пропонували тобі переїзд у ті міста України, де представлені офіси SoftServe, адже вони забезпечені усім необхідним для ефективної роботи. Важливо додати, що компанія надавала і продовжує надавати фінансову допомогу співробітникам та їхнім близьким при релокації. Нам шкода, що це викликало в тебе обурення.

Що ж до твого performance review у PeEx, то за інформацією в системі та від менеджера, перше review було спрямоване на те, щоб пропрацювати слабкі місця та виставити цілі, а також, в залежності від результатів review, розглянути можливість перегляду заробітної плати. Вже з другим review (яке могло відбутися через 6 місяців) та аналізом результатів — можна було б планувати твоє просування у кар’єрі.

Ще раз хочемо подякувати за те, що ти поділився своїм досвідом.

Бажаємо тобі успіху у твоєму подальшому кар’єрному шляху!

7-е місце в рейтингу роботодавців «понад 1500 спеціалістів»