2 грудня 2021 11:01
Саме зараз у мене закінчується курс по HTML/CSS/JavaScript у SoftServe у викладача Вячеслав Колдовський. Вибрала ці курси, тому що була надія в якості викладуваного матеріалу (хто не чув про репутацію SoftServe?!) і потрібно було себе замотивувати для подальшого вивчення веб розробки. Перше враження — викладач повністю вигорівша людина і працівник. Не цікаво взагалі його слухати, повно води в розмові і витрачений час, який ми всі оплатили (а це 32 людини по 6000 грн). Кожне заняття у нас починалось з 1,5 часової перевірки зробленної роботи, викладач десь годинку потім пояснював якусь тему. Тобто дійсного навчання було по годині на
Чому на інших курсах(наприклад зараз проходить Python курс для новачків від того ж SoftServe ментор Любов Коляса) там все детально, зібрано і покроково пояснюється? А тут — рішайте задачки на freecodecamp. Я розумію, що веб-розробка доволі просто, у порівнянні з Python чи Java, тому і потрібно викладати матеріал на високому рівні. А не лити кучу води пів уроку, як же офігенно в айтішці працювати,і як в США всі пргамісти отримують по 300К у рік — нехай ментор спуститься з небес — нічого такого в США немає — 80-100К в рік. Немає нормальної системи, інформація подається аби як — чисто викачка грошей і твого часу. Не кажу про компанію, мова про конкретні курси з конкретним ментором. Я дуже зла і розчарована, продовжую вивчати веб-розробку не завдяки Колдовскому, а всупереч. Хто вміє, той робить, хто не вміє той вчить!
Надія, доброго дня!
Я відвідував 4 курси Softserve, Database fundamentals, з Галиною Мельник, Practical Testing, з Наталією Романенко, C# з Іриною Завущак і власне Html JavaScript з В’ячеславом Колдовським, тому можна сказати що в мене є достатньо репрезентативна статистика. Плюс я зараз працюю не в Softserve, тому я ще і нейтральний. Я не погоджуюся з Вашою оцінкою курсу Колдовського, як Ви це описали, на мою думку, це радше Ваша дуже особиста думка, яка склалася завдяки обставинам , що не склалися.
Я після курсів Softserve завдяки викладачам виходив закоханим в предмет, що вони викладали. Після Database fundamentals я розумів що SQL це найкраща штука, яка тільки може бути, після курсу Наталії Романенко, я вже хотів бути лише тестувальником, після занять з Іриною Завущак C# здавався єдиним правильним вибором, і власне, Колдовський був можливо першим, хто надихнув мене на програмування.
Щодо того, що на заняттях годину могли розбирати домашнє завдання, то в нас було те саме, але я вважаю, що це були найкращі моменти в усьому навчанні. Можливість подивитися як рухається вся група, подивитися яку карусельку чи випливаюче меню використовує твій колега, як потихеньку у всіх щось починає виходити з сайтом, що вони роблять, порівняти свій прогрес з іншими, зрозуміти де ще можна щось підтягнути, просто порадіти за колег, які робили просто шикарні сайти (мені запам’яталися сайт з автозапчастинами і кав’ярнею і продажем хліба), на мою думку, було абсолютно варте години і аж ніяк не втраченої дарма. Плюс, якщо хтось не міг чи не хотів все таки бути присутнім, то нам завжди пропонувалася можливість, щоб його чи її проект розглянули або на початку, або навпаки, в самому кінці ревю, В’ячеслав був в цьому плані дуже гнучким і аж ніяк не «вигорівшим» як Ви висловилися. Всі питання, що в мене виникали, завжди дуже швидко вирішувалися в загальному чаті. Плюс на мої особисті питання я також отримував відповіді від В’ячеслава, що теж певною мірою свідчить як про авторитет викладача (хотілося до нього звернутися), так і про його вміння знайти час для відповіді.
Щодо того, що «ментор міг лити годину воду, як офігенно працювати в ІТ», то в мене склалося зовсім інше враження і відчуття. Нам навпаки В’ячеслав розяснював що написання коду це дуже складний процес, який вимагає багато часу, і якщо в тебе щось не виходить, то це абсолютно нормально і в тебе все рівно вийде, якщо ти приділиш цьому більше часу. Про те, що ІТ це така галузь, де ти приходиш, з розумним виглядом дивишся на екран, краще всього в чудовій локації і заробляєш
Щодо Вашої останньої фрази, «Хто вміє, той робить, хто не вміє, той вчить», то вона є трохи далекої від істини і протирічить тому ж, що Ви писали раніше. Як на Вашу думку, людина за годину може зробити ревю 32 проектів, їх підправити, щоб вони працювали, дати поради як і що можна покращити, якщо вона нічого не вміє? Це якась глобальна афера, яку лише Ви змогли розпізнати? Людина вже мабуть десять років претендує на роль знавця JavaScript, її запрошують на конференції, вона займає досить круті позиції в IT community і лише Надії Полові було під силу зрозуміти, що це лише вдала імітація під професіонала? Яким чином код ставав краще після ревью Вячеслава? Були такі моменти, що в когось зі студентів не так span чи div використовувався, якась менюшка не працювала, і раптом після ревю В’ячеслава, воно якось все ставало до ладу? Це що, магія? Що він при цьому промовляв, «JavaScriptus vivus» чи «spanos expeliarmos»?
Щодо задачок, то в нас теж були і задачки з FreeCodeCamp (разом з теорією) і задачки з Codewars. Завдання викладача знайти задачки, що відповідають тематиці, і В’ячеслав це робив дуже добре.
Загалом, я не згідний з Вашою оцінкою як курсу, так і власне викладача, але це мабуть більш філософське питання про стакан, який або наполовину повний, або наполовину порожній. Правда це вже питання не лише hard skills, але й soft skills.
Гарного дня,
Update...
Компанія оперативно відреагувала на мій відгук. Зі мною зв’язався безпосередньо ментор і ми детально обговорили всі питання, недоліки курсу. В подальшому будуть враховані всі побажання, курс буде ставати кращим, взагалі ми знайшли спільну мову і узгодили всі суперечки. Приємно, що SoftServe Academy цінує свою репутацію і прислуховується до думок студентів — клієнтів. Всім добра!
2 коментарі
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарівКоментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.