SoftServe

Київ, Харків, Львів, Дніпро, Одеса, Вінниця, Івано-Франківськ, Луцьк, Полтава, Рівне, Тернопіль, Ужгород, Хмельницький, Чернівці, Медельїн (Колумбія), Білосток (Польща), Бухарест (Румунія), Варшава (Польща), Вроцлав (Польща), Гвадалахара (Мексика), Гданськ (Польща), Глівіце (Польща), Дубай (ОАЕ), Краків (Польща), Лодзь (Польща), Лондон (Велика Британія), Остін (США), Сантьяго (Чилі), Софія (Болгарія), Торонто (Канада), Франкфурт-на-Майні (Німеччина), Флорида (США), Сінґапур (Сінґапур), Массачусетс (США), Юта (США), Чикаґо (США), Калґарі (Канада)

9 грудня 2020 21:07

Mykhailo Klapchuk, .Net developer в SoftServe

Хочу поділитись своїм враженням знову. Чому знову? Пригадую, що вже писав відгук, але вже багато чого змінилось з того часу. В мене історія подібна до Таня Куцко, так сталось, що ми разом з нею стартували в ІТ і кроки були подібні.

В сфері туризму мене знає багато людей, я ПРАЦЮВАВ з багатьма відомими туристичними фірмами (Viator, TripAdvisor, GetYourGuide, ToursByLocals і тд ) по напрямку incoming, тобто з гостями, які приїхали з-за кордону. Також до кінця грудня ще викладаю (я кандидат географічних наук) на кафедрі туризму в ЛНУ ім Франка і є заступником голови громадської ради при управлінні туризму в Львівській міській раді. Здавалось би чого ще хотіти, сфера цікава, я в ній з головою і в практиці і в теорії, завжди з людьми, цікаві розмови зустрічі, подорожі. Але підкрався COVID 19. Ще взимку я розумів, що щось буде серйозне, оскільки іноземці з Азії вже не так активно подорожували. В кінці березня, коли почали скасовувати броні на липень, серпень, я вирішив здійснити дитячу мрію (в мене їх дві було, бути професійним футболістом або писати комп’ютерні ігри). Оскільки в 34 роки з травмами колін і центнером ваги футболістом професійним вже не стати, то пішов я шукати щастя в ІТ.
Туризм в’їзний вмер до 2022 року (це якщо майдану, повномасштабної війни, ще якоїсь катастрофи не буде).

Я жонатий, двоє дітей, якраз час діяти. Комп перебирати вмів, в сенсі залізо, вінду змінити також, ну то вйо до пригод. Дружина підтримала, родичі переживають дуже і по сьогодні.

Почав в квітні проходити курси на Prometheus, основи програмування на Пайтоні, потім CS50 і певні курси на мобільних додатках, розуміння було слабеньке, оскільки я зовсім новачок в програмуванні (в мене навіть в школі не було такого предмету). Тобто від 0 і 1, загальні ази і т.д. Вчився цілий квітень і частково в травні по 10-12 годин на день, паралельно розмовляв і опитував знайомих, які працюють в сфері ІТ. Випадково сталось так, що в родині є програміст, який працює по .Net і почав якраз тоді вчити азів свого племінника по С# (той родич тепер добрий колєга, якому я вдячний дуже). Мене спитали чи може мені цікаво, я погодився. Зрозумів, що це круто. Але мені треба було більше ніж 2 рази в тиждень ази мови. Тому...

І тут наступний етап. По відгуках і завдяки знайомим я зупинився на IT Academy від SoftServe. І не шкодую. Почалось все з платних курсів C# OOP. Найкращий в світі ментор Іра Завущак (маю право так казати оскільки досвід мого викладання в 4 різних вузах разом 12 років, тобто я бачив багатьох вчителів). Завжди допоможе, порадить, скерує. Дуже привітна, доброзичлива і професійна. Паралельно на сайті SSacademy є багато онлайн курсів, elernings різнопланові, для багатьох софт і хард скілів. Реально в них вклали багато сил і часу, ще раз, я поки викладач і знаю скільки часу на такого плану презентаційні матеріали треба. Вчився на цих курсах важко, в плані, я часто не розумів про що мова йде на занятті, але не боявся питати і перепитувати. Читати більше інших і вчити. Завершив успішно.

Одразу подався на С# марафон від SS. Пройшов успішно вступні тести. Марафон це те, що must have в своєму житті хоч раз. Скільки досвіду з GitHub, SCRUM, ASP.Net, C#, публічних виступів я ще немав з такою інтенсивністю. Кожні 3 дні новий спринт записи відеодемок, тести, теорія, код і знову і знову.... 18 спринтів :) І так пройшло моє літо :) Таня у відгуку дуже вдало написала, то ж скопіпащу «Нашими менторами були Ігор Когут, Галина Мельник та Наталія Ревуцька. Ментори були завжди на зв’язку. Не важливо вихідні, день чи ніч, завжди нам відповідали. Уся комунікація проходила через телеграм. Що досить зручно.» Що мені ще подобалось, що можна було оскаржувати бали за оцінювання. Довести свою позицію і ментори завжди адекватно реагували, а не в стилі «тут я викладач, а ти студент», що часто є в наших закладах освіти. За такий досвід велике спасибі. По завершенню не пройшов сертифікацію по .Net, але пройшов і отримав сертифікат з англійської.

Ну і прийшла осінь. Зеленський, карантин, МВФ не дає кредит всі діла. Ну ви вкурсі. А тут ще й я без норм роботи (бо універ, то так для хоббі, зарплата там чисто так щоб з голоду не вмерти). Вирішую йти далі. Наступний етап це стажування. Я чесно думав, що не потягну. Але пройшов тести, англійську мову апрувнули мені (дякую туризму і моєму досвіду). Запрошують на інтерв’ю з тех експертом (дуже комфортно працювати з Тарасом Смірновим), ментором (щастячко, знову Іра Завущак) і рекрутером. Готуюсь, переживаю, але не каюсь. Інтерв’ю супер, всі доброзичливі, позитивні. І мене взяли. Проект EPlast для відомої скаутингової організації пишемо сайт-БД. Тут практичний досвід. З нами в команді працюють QC, DevOps,ментор, техексперт, бізнес аналітик, замовник також кожного тижня дає рекомендації і т.д. В мене розділ статистика. Так що мені не сумно :) Багато нового фронт пишемо на React, бек на C#. Постійна підтримка ментора і техексперта. Хочу також відмітити роботу рекрутерів і HRів. Періодичні тестування, постійний м’ягкий контроль, інтерв’ю, стендапи часто англійською. Кожні 3 тижні DEMO. Через тиждень фінал, сподіваюсь на офер :)

До чого я це все. До того, що жоден ВУЗ чи, як тепер модно — ВНЗ, вам не дасть такої бази за 4 роки бакалаврату, як я отримав за пів року в SoftServe IT Academy. Це саме те місце де варто йти вчитись і пізніше, працювати — SoftServe.

7-е місце в рейтингу роботодавців «понад 1500 спеціалістів»