SoftServe

Київ, Харків, Львів, Дніпро, Одеса, Вінниця, Івано-Франківськ, Луцьк, Полтава, Рівне, Тернопіль, Ужгород, Хмельницький, Чернівці, Медельїн (Колумбія), Білосток (Польща), Бухарест (Румунія), Варшава (Польща), Вроцлав (Польща), Гвадалахара (Мексика), Гданськ (Польща), Глівіце (Польща), Дубай (ОАЕ), Краків (Польща), Лодзь (Польща), Лондон (Велика Британія), Остін (США), Сантьяго (Чилі), Софія (Болгарія), Торонто (Канада), Франкфурт-на-Майні (Німеччина), Флорида (США), Сінґапур (Сінґапур), Массачусетс (США), Юта (США), Чикаґо (США), Калґарі (Канада)

18 червня 2020 12:29

Volodymyr Zyhmund, SET (Software Engineer in Test) в SoftServe

Привіт усім!
Я також розповім вам свою історію про компанію SoftServe.
Мене звати Володимир. Я живу 12 км. біля Львова. Моєю мрією завжди було працювати програмістом саме у компанії SoftServe, але IT освіти у мене тоді ще не було і коли я відкривав вакансії компанії англійською мовою, то бачив, що моїх знань явно недостатньо, для роботи в цій компанії!_
Пропрацювавши системним адміністратором 5 років у іншій міжнародній компанії і зрозумівши як усе працює, я вирішив рухатись далі.
Я зареєструвався на сайті SoftServe IT Academy і подав заявку, що я хочу навчатись три місяці на курсі SET (кому цікаво, то гугліть [ SoftServe SET курс ]). Мені перетелефонували, якщо не помиляюсь приблизно за 2 тижні і запитали, а чому я не подавав заявку одразу на роботу, а хочу на курси з моїм досвідом? Сказав, що я багато що з курсу SET знаю і хочу покращити свої знання і стати власне програмістом, а не залишитись і надалі «комп’ютерним майстром». Ок, супер! За декілька днів мені перетелефонували для оцінювання мого рівня англійської мови і далі запросили на технічну співбесіду, яку я також пройшов успішно.
Почалось навчання в академії. Група в Нас була дружня і надзвичайно потужна! Усі без винятку дуже швидко розбирались з усім новим!
В академії Вам щодня ментори презентують нову тему. Після лекцій ви повинні самостійно цю тему доопрацювати і зі всім добре розібратись. Увесь без виключення матеріал є дуже гарно структуровано та без перебільшення, кожне речення, є надзвичайно цінним і важливим! Там немає такого, щоб Вам розповідали про що небудь, аби розповідати і тягти час! В академії, як і в компанії ніхто не буде витрачати ні ваш ні свій час даремно! В академії вас дійсно вчать і готують, як IT професіонала, котрий буде швидко та дуже важливо — якісно! писати код та виконувати свою роботу!
Темп навчання був просто шаленим, але це було не через академію, а тому що усі в групі знали, що найкращим випускникам в компанії запропонують роботу, тому усі дуже старались показати себе якнайкраще і окрім лекцій ми залишались і вчились в академії щодня з ранку і до темного вечора, а не по декілька годин, як було заплановано. Охоронці декілька разів приходили в 21:00 і казали нам «Та досить вже вчитись!))) Йдіть додому! :)»
В академії чисто, тепло, затишно, є кава (можна з молоком) та чай, усі ментори завжди раді вас бачити =), інтернет цілком достатній для комфортного навчання, щоночі усі кімнати відкриваються і провітрюються, з самого ранку охоронці вмикають кондиціонери, але ви самі в будь-який час їх можете вимкнути пультом, що є в кожній кімнаті. Кожен з нашої групи мав свій власний ноутбук, але в академії є сучасні стаціонарні комп’ютери з великими моніторами для навчання! Ми не користувались стаціонарними комп’ютерами, бо кожен монітор має додатковий (HDMI, VGA або Display Port) кабель для підключення до ноутбука, тому кожен з нас щодня користувався додатковим монітором чи проектором за потреби. Двічі під час навчання ввечері приходила якась пані і питала чи все гаразд, чи все працює, чи стільці не поламані, може є якісь зауваження і так далі.
Після того як наша SET група здала третє DEMO і половині з нас на той час вже запропонували роботу — ми останні два тижні навчання ще вчились в академії, але вже після лекцій ввечері ми конектились до мого домашнього серверу по зашифрованому і захищеному каналі (бо увесь трафік в компанії, само собою, дуже чітко контролюється і миттєво відстежується в режимі реального часу! А таким чином виходило, що ми просто грали бандою в одну популярну «стрілялку» з мого дому, зі своїх власних ноутів, сидячи в академії, тому це було норм. :) ). Ми навіть логотип нашої групи собі створили у грі і грали проти інших учасників зі Львова, як в старі-добрі 2000-ні часи! =)
Одним словом, абсолютно усе зроблено для вашого комфортного і якісного навчання!
Єдине, щоб потрапити на безкоштовні курси, у Вас повинні бути відповідні знання для курсу.
Ви повинні бути в змозі пояснити простими словами те, що знаєте і як це працює! Також ви повинні потрапити в число тих людей, кого обрали на курс, бо кандидатів подається щоразу дуже багато і серед усіх обирають тих, хто потенційно має найкращі знання, харизму (так, це також дуже важливий skill!) і найбільше бажання до навчання в академії. Бо само собою немає сенсу вас вчити, витрачати ваш і свій час, якщо ви працюєте і не зможете приділяти навчанню достатньо часу, якщо вам це важко дається, якщо ви постійно зі всіма сваритесь, конфліктуєте і не зможете працювати в команді і так далі.
Курси є платні і також є безкоштовні!
Пройшли на безкоштовні — круто! Значить у вас вже є базові знання і ви вже на крок ближче до роботи в компанії!
Якщо ні — платите і спокійно отримуєте ті ж знання!
Беріть і вчіться, якщо є непереборне бажання стати IT-професіоналом! =)
~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~
Їдемо далі! :)
Після 3-го DEMO нас вибірково, базуючись на наших попередніх DEMO, почали запрошувати на співбесіди на різні проекти! =)
Мене також запросили. Довго питали і потім сказали, що в них на проекті дуже багато ручної (manual) роботи. Я сказав, що я закінчив курс SET (це автоматизоване тестування + DevOps) і що я тому і пішов на SET-а, бо не люблю manual роботи. Подякував і ми розійшлись. Друга співбесіда пройшла значно краще, бо на першу я прийшов просто зі своїми знаннями, а на другу я вже багато що повторив і захопив із собою ноутбук, щоб усе показувати, що я навчився і як я це все поєднав з моїм домашнім сервером, як я вдома налаштував роутер Mikrotik, NAT, DDNS, VPN, Jenkins, інтернет магазин, CI процес автоматизованого тестування цього інтернет магазину і так далі.
Я вважаю, що тим трьом хлопцям, що мене питали, така презентація сподобалася :), бо ми гарно поговорили, я відповів на 95% їх запитань і ми розійшлись. Сюди мене також не взяли. Не розчарувався, бо це ще був не кінець навчання в академії і я зі всього робив висновки і щоразу покращувався! Перед самим останнім DEMO мене запросили на чергову співбесіду в головний SoftServe HQ офіс компанії у Львові (він є на Google Maps, з фотками ззовні і з середини). На цю посаду, потрібно було знати ідеально NETWORKING, QA/QC, DevOps, Автоматизацію, хмарні технології, кібер безпеку, Linux, BASH, Python, Docker-Compose, CI/CD процес і так далі. Питали мене, без перебільшення, як на допиті. І в п’ятницю ввечері, буквально перед останнім DEMO — мені подзвонили і сказали, що МЕНЕ БЕРУТЬ НА ЦЕЙ ПРОЕКТ ПО КІБЕРБЕЗПЕЦІ КОМП’ЮТЕРНИХ МЕРЕЖ НАЙБІЛЬШИХ КОМПАНІЙ СВІТУ!!! =) Цез захист вже декілька років забезпечує справжній штучний інтелект, що розпізнає абсолютно будь-яку загрозу і приймає відповідні рішення та дії, в залежності від ситуації! =)
Сказати, що я не ходив, а літав ще тиждень, безмежно щасливий з такої новини — це нічого не сказати! =)
Далі декілька місяців випробувального періоду, багато складних і неймовірно цікавих задач, потім я пройшов таку собі `перевірку продуктивності працівника очікуванням компанії`. Цю перевірку я пройшов з успішністю 100% зі ста!
І з того часу я працюю на рівні з неймовірно потужними колегами — IT спеціалістами зі всього світу, самостійно і без допомоги щодня спілкуюся з Американським замовником англійською, автоматизую та виправляю будь-які неполадки під капотом в системі, що в GOOGLE жодного слова про такі речі ще немає! Зате є багато класного і цікавого матеріалу по штучному інтелекту і машинному навчанню! =)
Як то кажуть `В GOOGLE вирішують питання, котрі не загуглиш!` 8-)
Я не працюю в GOOGLE, якщо що))), але мій проект є № 1 у всьому світі по кібер безпеці! 8-)
~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~
Далі трохи роздумів по суті)))
На моє навчання і практику компанія витратила приблизно пів року часу і ресурсів (оплата менторам, робочі комп’ютери, теплі і зручні офісні кімнати, безцінні інформаційні матеріали, чай, кава, цукерки, печиво — необмежено і так далі). Зараз я знаю стільки різних речей, що в CV (резюме) на три сторінки воно вже не поміщається в максимально стиснутому стані і я спокійно можу будь-яку річ пояснити!
Щоб не забути усі ці знання, я вирішив зголоситися IT-ментором на сайті Prometheus, за напрямками QC, Python та Java для людей з вадами здоров’я, котрі хочуть здобути IT знання і отримати сертифікати по певних IT напрямках, як волонтер, безоплатно просто так. Тому я і добру справу роблю і знання підтримую на рівні.
Як тільки я почав працювати — мені принесли новенький MacBook Pro останньої моделі зі зручною сумкою і всім необхідним до нього + додатковий великий монітор відразу встановили.
І тут почалось найцікавіше!
Ти працюєш коли і як це зручно тобі! Приходиш коли хочеш (я вже забув, що таке вставати зранку під дзвін будильника!) і йдеш коли це потрібно тобі! Я щодня відвозив дочку на 09:00 в школу і на 10:00 вже пив каву/чай з печивом/яблуками/фруктами з колегами, жартуючи на кухні. Ти нікому не звітуєш і ніхто тебе не контролює! Лише за тиждень ти повинен відпрацювати 40 годин. А коли і як ти їх працюєш — це твоя справа! =)
У цьому офісі усі без виключення серйозні, дуже розумні і відповідальні люди, котрі дуже добре розуміють, яка ціна роботи в таких умовах!
Далі перше спілкування з замовником, налаштування всього самостійно під себе, читання горів матеріалу і дослідження, що і як працює, писання коду з першого ж робочого дня і так далі.
Половина офісу зі скла! Кожне робоче місце щодня дуже якісно прибирається, на кухні прибирають не менше п’яти разів на день! В кухні є абсолютно все необхідне, як і вдома! Є навіть два холодильники, наповнені їжею, але ту їжу собі треба принести і туди покласти! =D Багато людей ходять офісом в тапках як вдома, щоб ноги не втомлювались і абсолютно усі спілкуються між собою ідеально грамотною Українською мовою! =)
О 18:00 я завершував свій робочий день і йшов на годинку (до початку карантину) у безкоштовний класний спортзал (є окрема зала для дівчат (в компанії багато красивих дівчат) для заняття йогою), є чистий і охайний душ в передягальні, а після вечірньої розминки в залі я грав з друзями біля спортзалу в шикарний, великий, американський більярд, чи в теніс, або гонки на приставці, яких в офісі також є декілька. За будь-якою грою з колегами завжди дуже цікаво поспілкуватись про різні теорії, ядерні реактори, фізику, космос, квантові комп’ютери, штучний інтелект, робототехніку, котру там же і розробляють, або просто з чогось посміятись.))) Ніхто тобі і слова не скаже! Хоч цілий день сиди і бався! =) За іграми людей не часто зустрінеш, бо усі розуміють, що прийде час і потрібно буде показати замовнику, що ти «накодив» за тиждень-другий, інструментами і знаннями, про які ви майже нічого не знайдете в інтернеті! Тільки внутрішня документація з позначкою про дуже серйозну відповідальність за розголошення. Тому усі дуже серйозно і відповідально ставляться до своєї роботи. А коли робота зроблена — грай досхочу! А коли наставав п’ятничний вечір — про ігри можна забути, бо там буде черга! =)
Далі в 20:00 (тоді вже майже немає заторів у Львові))) я йшов на smart-парковку, за якою також спостерігає і яку охороняє інший штучний інтелект + тренована охорона, сідав у свого старого і надійного темно-сірого, глянцевого жигуля (Lada 2106), вмикав собі Extreme музику гучно і їхав щасливий спокійно додому до сім’ї. :)
А на наступний день, усі знову джипами, а я жигулем під `Extreme music` чи `Rammstein` зранку приїжджали за гарним настроєм на улюблену роботу! =D
В мене в кімнаті постійно працюють від 3 до 5 людей (включно зі мною). Від 3 до 5, бо люди ходять на роботу, коли їм хочеться піти з дому і відпочити на роботі!))) Тихо, спокійно, під боком вікно і тепла батарея, яку ти сам собі налаштовуєш, як тобі зручно! Є також і open spaces (кімнати, де працюють до 50 людей), але я туди тільки інколи заходжу в гості до друзів. :-)p
Зараз я працюю з дому (бо карантин), але дуже сильно хочу знову щодня ходити ввечері в зал і на більярд! :)
Є бомбезний Support! Якщо тобі, щось потрібно — ти до них звертаєшся і вони це вирішують, просто та швидко, як Джин з лампи! =) Таких швидких, зручних і без зайвих запитань, суппортів я раніше не зустрічав! :)
Не пройшло і 2 місяці, як мені подзвонив мій PM (це типу твій бос, але він не розказує, що і як тобі робити, а допомагає вирішити будь-яке твоє питання!). ПМ сказав, що якісно та вчасно робити свою роботу — це добре, але треба ще рости вгору! =) Тому я обрав собі, які технології я хочу вчити далі, щоб розвиватись (я пройшов курс і отримав сертифікат по Machine Learning та вивчив такого звіра, як k8s (Kubernetes)) і на тому ми розбіглись до наступного мого Performance Appraisal! :)
Система росту дуже проста і зрозуміла. Хочеш вище? — Вчи це і це, захисти свої знання і ось тобі нова посада, яка тягне за собою нові можливості, прозору, чітку і гарну надбавку до ЗП, ну і само-собою відповідальність також зростає.
Здоров’я своїх працівників компанія також страхує. Є корпоративні лікарі. Це чудові професіонали з практичним досвідом більше 10-ти років у своїй галузі, котрі безкоштовно консультують і за потреби можуть приїхати по Львові на виклик при необхідності! Якщо потрібні певні ліки з аптеки для працівника компанії — страхівка це часто повністю покриває і за ліки ви також нічого не платите!
Ще в компанії є свій центр сертифікації та SDO (резерв).
Резерв — це таке `віртуальне` місце, куди ти потрапляєш, коли твій проект закінчився (команда успішно виконала усі поставлені завдання). Тобто ти не попадаєш на вулицю, коли твоя робота зроблена, а тобі починають шукати інший проект, платять повноцінну зарплату!!!, а ти в цей час ходиш по співбесідах, не працюєш, ба більше, можеш записатись на якісь додаткові курси! =)
Часто до нас в офіс приїжджали і будуть приїжджати гості з різних країн і ми з ними собі бесідували на кухні про все на світі. :)

Ця компанія лише і виключно для людей, котрі звикли бути лідерами і не бояться труднощів! Тут абсолютно усі є професіоналами з великої букви!
Хочеш бути в такому колективі — мусиш тримати знання і поведінку на відповідному рівні!
Компанія дуже цінує в першу людей, їх технічні знання та харизму (вміння легко і позитивно вести розмову англійською та іншими мовами).
По ЗП в IT — на цьому сайті все чорним по білому описано. Це реальні цифри, які відповідають тому рівню знань, котрий ти підтвердив.
Вивчив і здав необхідні додаткові знання — маєш Level Up по всьому! Просто, як k8s. =)
На завершення хочу сказати, що кожен випадок є унікальним і не усі попадають в такі умови, в таку команду, до такого ПМ-а, на такий проект і так далі.
Про таку роботу я раніше лише мріяв! :)

Дам вам пораду, а ви вже собі робіть, як вважаєте за необхідне :)
В цій компанії працюють найсильніші IT професіонали України і світу!
Тому, якщо ви хочете бути частиною цієї чудової компанії — ви повинні відповідно поводитись, щоб і компанія і люди навколо і ви самі могли собою пишатися!
Старанно щодня вчіться, робіть лише те, що приведе вас до очікуваної мети і не витрачайте часу на «роблю і вчу все по трошки», будьте дружні, приємні і щасливі по житті, допомагайте оточуючим (подати руку можна, але не тягніть людину в IT за вуха, якщо їй це не цікаво), та й взагалі будьте завжди класними, веселими людьми з купою класних і цікавих ідей! =)

Ваше майбутнє повністю у ваших руках і саме від вас залежить, де, ким і з ким ви будете завтра! ;)

Надіюсь моя історія була Вам цікавою!
______________________________

З повагою,
Володимир Зигмунд == SET [ SKYNET ]

Дуже хороший відгук. В мене запитання майже по темі: в HQ потяги з залізниці чути?

Я на це ніколи не звертав уваги, тому мабуть не чути. 🙂

7-е місце в рейтингу роботодавців «понад 1500 спеціалістів»