Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
We are the web agency based in Kharkiv, Ukraine. We mostly do web development for clients located in Europe and North America. Our main technology stack goes for Wordpress and Woocomerse, PHP frameworks like Laravel, Symfony, Yii. JS frameworks like Angular, React, Vue.js, PSD to HTML and of course Webdesign.
14 липня 2020

Python Developer (вакансія неактивна)

Харків

Необхідні навички

Experience: 3+ years of Python development and at least +1 year of Vue.js or a strong desire to learn Vue.js;
Hands-on experience with Flask;
Databases: GraphQL, Postgres
Serverless architecture: AWS Cognito, Lambda, RDS Aurora (Postgres), S3, CloudFront
Experience or knowledge with TDD and BDD
Experience with Gitlab;
Written and verbal skills in English;

Буде плюсом

Experience with Redshift, Timescale, Airflow, Snowflake or getdbt.com is a plus

Пропонуємо

Key values of Resqdev company:
* Interesting projects
* Flexible working hours
* Competitive salary level
* Professional growth
* Friendly team
* Comfortable office in the city center with office environment
* Paid vacation and sick leaves, state holidays celebration.
* PE accounting and support;

Обов’язки

Решение архитектурных и фундаментальных задач
Повышение качества продукта
Работа в команде

Про проєкт

В данный момент идет разработка масштабного продукта уровня Zapier и Klipfolio для энтерпрайз сектора. Бек на Flask, фронт на vue.js. В проекте будет динамическая генерация дашбордов и еще очень много интересных решений.

Гарячі Python вакансії

Всі Python вакансії