QA Start Up

2 серпня 2022 11:24

Tetiana Pleshynets, QA Engineer в Trinetix

Напевно, багато людей, як і я у свій час, вагаються над тим, чи потрібно йти на курси, чи можливо є шанс навчитися самостійно (купа відео і книг, які обіцяють навчити вас всьому швидко і безкоштовно). Так ось, яка моя думка. Навчитися самому можна, але яка буде якість знань і, особливо, де взяти цю безцінну практику та поради?
Тож погугливши місяць, подивившись різні відео, прочитавши пару книжок, я зрозуміла, що структурованість знань, роз’яснення та практичні приклади — нічого з цього не знайдеш самостійно. Я обрала QA START UP, і жодного разу не пошкодувала про це.
По-перше, детальні заняття, кожний пункт теорії пояснюється так, що неможливо не зрозуміти)) До того ж, є друкований варіант теорії («Біблія тестувальника»), презентації з основними термінати, різні варіанти представлення теорії, щоб вже точно запам’ятав навіть ледачий.
По-друге, це щотижневі бліц-опитування по знанням. Всі питання виключно зі списку тих, які далі ви почуєте на співбесідах. Тренуєтесь відповідати самі, набираєтесь досвіду від відповідей одногрупників, викладач пояснює проблемні питання, якщо є
По-третє, ПРАКТИКА. Всі викладачі — ПРАКТИКУЮЧІ тестувальники. Вони не просто знають, які питання давати, вони занурюють студентів у справжній IT-світ. Справжній продукт для тестування, юзер сторі, баг-репортінг у реальній популярній баг-трекінговій системі Jira, дедлайни та купа іншого, і все з реального життя.
Четверте, це технології. Не буду всі перераховувати (можна побачити у програмі курсу). Але ці всі технології подаються на рівні навіть не Джунів, а Мідлів. Тобто, засвоївши навчання та зробивши домашні завдання, будь які завдання на проектах потім будуть здаватися знайомими (знаю з власного досвіду, знову ж таки)
П’яте, це блок з пошуку роботи. Не шкодуйте грошей, це дійсно окупиться у 10 разів вже за перший місяць роботи. Надя і Сергій не просто допомагають з резюме, підготовкою до співбесід і т.д. Вони краще, ніж психологи, допомагають з вірою у себе. Підтримують постійно, радіють з тобою успіхам, допомагають розібратися, якщо щось на співбесіді пішло не так і т.д.
Окремо дякую всім викладачам з курсу, які допомогли мені потрапити у круту компанію, де зараз працюю (До речі, і далі продавжую їм писати, якщо є питання по роботі, або просто хочу підтримки людей, які розуміють мої тестувальницькі проблеми :-) )
Наостанок хочу запевнити всіх: після цих курсів без роботи не лишається ніхто, хто дійсно мав бажання стати тестувальником. Вірте у себе, і все вийде. Або просто почніть навчання у QA START UP, і вже через 3-4 місяці будете згадувати свої вагання з посмішкою))
P.S. Від моменту розміщення мого резюме до оферу від компанії пройшло всього 4 дні :-)