Preply

Київ, Барселона (Іспанія)

21 лютого 2019 15:26

Мирослав Гришин, Back End Developer з 2017 року

Преплі дуже відрізняється від усіх компаній, де я працював. Тут немає «перетягування тасок в Джирі», бо хтось так сказав, або центру прийняття рішень за океаном, до якого важко достукатись. Тут ти реально відчуваєш, що можеш запропонувати і втілити ідею, або відсікти таск, який зараз немає сенсу робити.

Дуже прозоре планування з застосуванням OKR дозволяє фокусуватись на справді потрібних речах і не потонути в морі «супертермінових задач».

Стек дуже адекватний, бо як тільки можна заюзати щось краще, це одразу ж робиться. Наша команда, наприклад, запропонувала перевести пошук на ElasticSearch, обговорили це з продактами і СТО і зробили за пару тижнів. Без «працює не чіпай» і оцього всього. Ну і ясно, що все покривається тестами, проводяться ретельні code review таке інше.

По п’ятницях всі деви збираються на піцца-мітинг, де розбираються цікаві кейси за тиждень. Якщо стались якісь трабли, пишуться blameless postmortems, які тут же і обговорються. Абсолютно немає проблеми прийти і сказати, я налажав і поклав сайт на 20 хв. Ніхто не буде тицяти пальцями, натомість всі подумають як покращити процеси аби такого не було.

В Преплі дуже заохочують розвиток девелоперів,крім постійного knowledge sharing між усіма девами на щотижневому п’ятничному піцца-мітингу, всі постійно ходять/їздять на різноманітні конференції.

Мені було цікаво розвиватись більше в сторону продукту і я домовився про коучинг-сесії з нашим Head of Product.

Окремим пунктом варто відзначити вдосконалення англійської. Так як купа колег іноземці, багато мітингів ну і просто small talks відбуваються англійською. Крім того є щомісячний бюджет на вивчення мов(навіть тих, які не пов’язані з роботою).

З мінусів я б назвав перегляд зарплат: поки я працював в Преплі намагались впровадити новий механізм, який не працював як слід. Ну, і open space: дуже крута локаці(3хв від Майдану), але мені в такому офісі працюється не дуже комфортно.

Однак в цілому, це був дуже крутий досвід, який вивів мене на якісно інший рівень.