Picket

Львів, Вроцлав (Польща), Сіетл (США), Ханой (В'єтнам)

6 квітня 2022 13:39

Andrew Samokishyn, Software Engineer в Picket Homes

В Пікеті є декілька основних приколів, які роблять компанію на декілька голів вище за все, до чого ми звикли.

Перший прикол Пікету в тому, що сюди ретельно відбирають саме класних людей. Під «класними» я підрозуміваю людей, з якими тобі добре, у всіх сенсах. Добре працювати, добре комунікувати, добре пити каву, добре дурачитись, добре допомогати та приймати допомогу від них. На інтервюшках в першу чергу звертають увагу на те, яка ти людина. Чи можна на тебе покластись, чи не боїшся ти відповідальності, чи підійдеш ти під основні принципи та цінності, яких тут притримуються, і загалом, чи ти просто є хорошою людиною, ціль якої не полягає в «шось трох накодив, що сказали, відробив робочий місяць, дістав за то гроші, а все інше не цікавить». Тебе не візьмуть сюди, якщо не побачать в тобі людину з відповідним майндсетом і прагненнями, хоч технічно ти можеш бути незнати який сіньйор-подміор.

Другий прикол — ідейність. Засновники, топ-менеджмент, маркетологи, розробники — усі несуть в собі бажання будувати потужний і затребуваний бізнес. Працювати на якісний і кількісний приріст. Кайфувати від того, що спільними зусиллями ми залучаємо нових клієнтів, котрі обирають наші рішення і задоволені нами, нашими стараннями. Радіти кожному великому або маленькому новому досягненню. Бути учасником цього дійства — безцінно.

Третій прикол — абсолютна і повна довіра до тебе. Не виходить сьогодні працювати? Просто скажи, що тебе сьогодні не буде на роботі, все. Ніхто не рахує днів, ні відпускних, ні лікарняних, і воно ніяким чином не впливає негативно. Просто тому, що тобі довіряють і розуміють, що працювати тобі подобається і ти не будеш уникати роботи просто так. Ти не будеш знаходити моменти, в яких можна схитрити в компанії, не будеш зловживати цією довірою і відстуністю обмежень. Ти просто робиш роботу, яку ти хочеш робити, яку тобі цікаво робити, а компанія в цьому впевнена і довіряє тобі. У всіх сенсах. Такий рівень довіри гріє душу і мотивує тебе.

Четвертий прикол — цікаві та новаторські підходи. Наприклад, first week deliverable, де новий працівник замість звичного онбордингу, де він зазвичай майже нічого не робить і «адаптовується», тобі одразу дають завдання на виконання, яке ти маєш зробити до кінця тижня, щоб клієнт міг відчути і користуватись результатми твоєї праці одразу наступного тижня. При чому, важливо розуміти, що тебе не кидають напризволяще. В цьому завданні тобі допомагають всі, навіть відкладаючи свою основну роботу. Успішний first week deliverable — не тільки особисто твоя відповідальність, це відповідальність всіх твоїх тіммейтів, всіх працівників, які стараються тобі зарадити тим, чим можуть, щоб у тебе все вийшло. Ідея такого піходу в тому, щоб ще з самих початків ти одразу вніс в продукт свою цінність, свої старання. І відчув, що своєю працею ти вже і зараз впливаєш на процеси, ідеї, хід подій.

П’ятий прикол — команда. В епоху «work from home» тут прийнято ходити в офіс і бачитись, працювати, взаємодіяти з своїми тіммейтами в живу. Особисто для мене, як для «офлайн» людини, котрій вкрай необхдіне щоденне живе спілкування і комунікація, це як необхідний ковток свіжого повітря. В нас — офісний двіж. Сьогодні варимо борщ, завтра вчимось балансувати на балансборді, а післязавтра стоїмо на дошках з цвяхами. Кожен приносить і ділиться тим, що має, пропонує свої ідеї, а ми всі разом допомагаємо у їх втіленні. Все просто і прекрасно.

Шостий прикол — можливість заволодіти акціями компанії. Ти віриш в продукт, над яким ти працюєш, ти докладаєш зусиль для того, щоб він став кращий, і ти впевнений, що продукт буде тільки зростати. А тепер уяви, що ти ще й маєш процентик цього продукту у власності. Тобі ще цікавіше спостерігати і, найголовніше, сприяти його зростанню. Чим не кайф?

Сьомий прикол — бізнес, в якому ти береш участь. Тобі, як працівнику, намагаються дати якомога більше знань і розуміння в сфері сегменту, з яким ти працюєш. Ти не просто кодиш фічу, бо її сказали закодити. Ти вирішуєш проблему клієнта, яка дозволить працювати бізнесу ефективніше, якісніше, зручніше. Ти чітко знаєш, яке value ти приносиш від своїх дій. Кожного дня ти все краще і краще орієнтуєшся в тонкощах і особливостях роботи з нерухомістю. І це реально цікаво, впрягатися в бізнес, розуміти як він працює, які в ньому є потреби, чим конкретно ти можеш йому допомогти. Не тільки опосередковано своїми прямими зобов’язаннями, а й ідеями, баченням.

Восьмий прикол — наслідковий від вищезазначених — тобі просто добре. І як інженеру, і як людині. Ти працюєш над класним продуктом, в цікавому бізнес-сегменті, з класними людьми, в класних умовах.