18 листопада 2023 14:49

Tamir Alexandrovich, Frontend Developer (Vue/Nuxt)

Враховуючі той факт, що не дивлячись на стан ринку, коли спеціалістів набагато більше ніж пропозицій, а ця компанія продовжує вже другий місяць шукати собі спеціаласта, вирішив написати відгук (позиція Frontend). По перше дуже смутило те, що скіпнули HR інтерв’ю. Якщо навіть дуже великі та стабільні IT компанії (в які усі хочуть потрапити) не дозволяють собі такого, то такі дії з боку невеличкої маркетингової агенції недоречні. HR одразу, без знайомства та обговорення, скинула опис ТЗ розміром дня на три для мене (спеціаліста високого рівня) та на тиждень для середньостатистичного. По етапам співбесіди було зазначено так:

1 — ТЗ
2- Технічне
3 — Офер або не готові рухатися

Побачивши розмір ТЗ, я запитав у HR, що може ми спочатку поспілкуємося, бо сенсу немає робити ТЗ, якщо людина не пройде технічне інтерв ю. А те, чи треба її кликати на технічне інтерв ю, можна зрозуміти по Гіту людини, чи по її резюме. І якби в цій компанії був спеціаліст високого рівня по напримку Frontend, він би навіть по гіту міг би зрзуміти, чи той це кандидат що треба чи не той.

Але ТЗ зробив, бо треба триматися в тонусі (хоча зараз проходжу дуже багато платних та крутих курсів для підвищення свого рівня, тому витрачати декілька днів на ТЗ, це останнє що я хочу робити). Зробив круто та вчасно, багато роботи з датами, використовував власні напрацювання та круті рішення для Vue 3. Звичайно запросили далі.

Відповідь була через місяць, хоча я вже й забув на другий тиждень, бо якщо нема відповіді більше тижня, то в тобі не зацікавлені як у спеціалісті. Запросили на технічне інтерв ю, тоді й було перше двохвилинне спілкування з HR, яка відключилася та дала слово «технічному спеціалісту», який по факту був власником фірми.

І тут найцікавіше, питання одразу здалися незрозумілі як для спілкування зі спеціалістом з трьохрічним досвідом та для позиції на Vue. Більше походило на питання для джуна який шукає перше місце роботи і готовий писати на всіх можливих фреймворках за печіво. У процесі спілкування чоловік з насмішкою реагував на відповіді на питання — хоча це були навіть не технічні питання, а так за життя. Після цього почалися технічні питання і що найголовніше — про Vue НЕ ОДНОГО ПИТАННЯ.

Вішенкою на торті став лайв кодинг, про який мене попередила HR за 5 хвилин до початку співбесіди. А те що є розробники, для яких писати код це настільки інтимне, що роблять це лише наодинці, а ні як не при чужих людях. (Знаю особисто таких людей рівня сеньйор та архітектор). Окрім цього, є велика різниця — готувати теоретично чи готуватися вирішувати задачі, запам ятайте це.

Загальне враження — з мене хотіли максимально збити ціну, бо це не ІТ компанія, а маркетингова агенція яка працює на український (нажаль не стабільний поки) ринок. Тому я вирішив ще у процесі інтерв ю, що не готовий рухатися далі, бо скоріш за все тут не було б не росту ні стабільності.

ПС — Якщо HR та керівництво компанії не хоче надалі отримувати такі відгуки, раджу або скасувати ТЗ або лайвкодинг. Бо відгук пише людина, якщо вона вклала сили та час, а її по перше намагалися виставити повною нездарою, а по друге просто обманули по етампам інтерв ю. Не раджу робити ТЗ.

Доброго дня, Тімуре!
Дякую за настільки детальний відгук про нас.
Але хочу відразу зауважити, що є декілька фактів,які не відповідають дійсності у вашому відгуку.
Як ви правильно зазначили, ми вже другий місяць шукаємо JS розробника, тому що нам дуже важливо знайти ту саму людину, з якою у нас з самого початку буде справжній метч.
Але давайте повернемося до вашого відгуку, я хочу прокоментувати саме свої дії.
HR Interview ми не проводимо перед тестовим завданням через велику кількість аплікантів на вакансію.
Саме з тієї причини я відразу скидаю кандидатам детальний опис нашої вакансії, в котрій є відповіді на усі можливі запитання від кандидата (якщо уважно читати).
Якщо виникають будь які питання я без проблем на них відповідаю.
Їдемо далі: Ви відправили нам виконане тестове завдання 24 жовтня, отримали фідбек по ньому 3 листопада. Так, це трішки довше ніж зазвичай, але ви його отримали.
Хочу також зазначити, що після технічної співбесіди ви його отримали у той день коли проходили співбесіду — ми цінуємо час наших кандидатів.
Що до того, що наш СЕО є технічним фахівцем, не бачу у цьому жодних проблем.
Так, ми невеличка ІТ компанія та менеджмент компанії безпосередньо залучений до відбору.
Чи ж цьому щось погане?
Наш СЕО у минулому розробник тому звісно він і може бути технічним спеціалістом ;)
Що до наявності лайфкодингу — ви трішки маніпулюєте цифрами, я попередила вас за 45 хвилин до початку інтерв’ю ( Так, можливо, це трішки запізно. Але це не за 5 хвилин, як ви писали у своєму відгуку).
Що до нашого направлення — ми є IT компанією з двома відокремленими департаментами ( Web розробка та маркетинг) про що я вам детально писала, перед тим як відправила тестове завдання ;)
На нашому сайті більш інформації саме про маркетинг, тому, мабуть, у вас склалося таке враження. Але це питання можна було ще перепитати, якщо воно для вас таке важливе — я завжди була на зв’язку ;)
У будь якому разі я бажаю вам успіхів у подальших пошуках роботи!
Та можу з певністю сказати, що нам дуже важливо знайти людей з якими ми готові рухатися далі та робити дійсно круті проекти — і дивлячись на попередні відгуки нам це вдається!
Гарного дня :)