Optime

Тбілісі (Грузія)

Проходив співбесіду у лютому 2024 на позицію Senior C++ Software Engineer.
Було перше скрінінгове інтерв’ю з Tornike Kutchukhidze, розпитав за мій досвід, розказав за проект, в останні хвилини мітингу спитав про відмінність виділення пам’яті malloc vs new.
Домовились про наступне з CTO Zurab Tutberidze, забукали тайм-слот.
Чекав хвилин 15, ніхто не прийшов на мітинг. Написав Tornike про ситуацію, він відповів, що Zurab не зміг підключитися, були справи. Не вибачився за ситуацію. Запропонував в той же день зробити повторний колл, але я відмовився, тому що вважаю ’червоним флагом’, коли не попереджають про зміну планів. Така ж ситуація може бути і з виплатою компенсації за роботу.
Не рекомендую.

Good luck ;)

Хочу поділитись своїм досвідом співпраці з компанією, але спочатку розкажу передісторію знайомства з власником компанії.

У 2017 році Zurab Tutberidze, CEO захантили в український аутсорс та релокетили з Грузії в Україну. Якось під час розмови, я запитала у нього, чому він досі не створив свою компанію враховуючи неймовірну експертизу в технологіях та професіоналізм. Через пів року Зураб повернувся в Грузію та створив свою компанію — Optime.

З початком військових дій в Україні, Optimе вирішила допомогти зі створенням робочих місць в нашій країні, підтримати економіку та спеціалістів, незважаючи на ризики для бізнесу. З цим запитом звернувся до мене, так почався другий етап сумісної співпраці. Ми наняли декілька розробників та ще я порекомендувала друзів для проєктної роботи (у дизайні).

Скажу зі свого досвіду, компанія вчасно здійснює всі виплати та дотримується домовленостей. Тому мене дуже здивував попередній відгук. Та я вирішила запитати, що за ситуація сталась. Виявилась дуже цікава історія, яка мене безмежно засмутила:

Влад приєднався в команду та «вижив» попереднього розробника токсичними відгуками про його роботу, щоб потім привести свою команду. Виявилось, що у всіх нових кандидатів однакове прізвище. На що Влад відповів, це збіг та їх не знає. От тільки сімейний підряд прорахувався, та не почистив лайки на своїх сторінках, друг від друга, у Facebook від 2015 року.

Здогадавшись, що нова команда не договорює правду, вирішили перевірити, як злагоджено та продуктивно будуть працювати. Згодом Влад розпочинає нову аферу, розказуючи клієнту, що backe-end написаний іншою командою Optime дуже складний та його треба переробити.
І що ви думаєте було далі?

Так, у Влада якраз є команда для цього, яка допоможе це зробити. Але прорахувався у своїй маніпуляції, бо не знав, що клієнт має технічного консультанта, який вже перевіряв якість написаного коду та отримав дуже гарні відгуки. Після чого Влад поставив ультиматум або клієнт переписує backe-end, або він піде з проєкту.
Потім виникає новий конфлікт — Влад вимагає виплатити зарплату, свого родича, на свій рахунок. На всі запити надати реквізити свого співробітника, компанія отримала відмову.
Не знаю як у вас, а в мене висновок напрошується один, що член команди був «муляжем».

Скажу чесно, мене шокувала ситуація та стало дуже прикро за таких представників нашої нації та IT спільноти, особливо у такий скрутний час для країни. Коли з ринку ідуть клієнти, треба намагатись створити максимально позитивні враження про наше IT суспільство, а замість цього стикаєшся з таким кейсом. Хочу вірити в справедливість та добросовісних людей навкруги, або що вони такими стануть зробивши висновки)

На останок хочу безмежно подякувати Зурабу та його команді за підтримку та волонтерську допомогу Україні!

Підтримали: Oksana Stepanchuk

Грузинський аутсорсер, впарив замовнику неіснуючий чат клієнт за fixed price, а тепер шукає іосників, які аврально цей клієнт йому напишуть. Частенько пребріхують замовнику і виконавцю.
Кинули мене на останню оплату на 4360 USD.

Не рекомендую 🙂

Вакансії Optime