10 жовтня 2022 11:14

Serhii Pasko, CEO в PL

Доброго дня, залишу і свій відгук по процесу найму. Постараюсь бути об’єктивним, але процес був дійсно дивним
1. 6.09 подався на вакансію Project Coordinator. HR швидко відповіла на декілька питань.
2. Вже 7.09 HR вийшла на зв’язок і поцікавилась, чи готовий я до процесу відбору який складається із анкети і двох співбесід.
3. 8.09 вислали анкету, я її заповнив 09.09.
4. 13.09 мене запросили на першу співбесіду.
5. 19.09 на другу співбесіду вже з CIO. Мене, до речі, попредили, що це буде дуже конкретна співбесіда максимум на пів-години. Але ми проговорили близько години і мені здалося, що це цілком ок.
починається цікавіше:
6. CIO мимохідь згадав про тест, який проходять усі кандидати, як виявилось це тест Gallup’а. Не проблема, тим паче, що й самому було цікаво, пройшов, віддав результати HR, це було вже 23.09.
7.27.09 я написав HR дізнатись, чи є якісь апдейти і вона відповіла, що є. Тут я зроблю ремарку і дозволю собі процитувати дослівно, той, хто це читає — далі зрозуміє, чому тут важлива саме цитата:

Добрый день, Сергей. Да, как раз хотела Вам писать. Мы с Вами сотрудничать. Сейчас будем формировать оффер. Нам нужен 1-2 дня, чтобы очертить цели. Думаю, что на четверг назначим встречу, обсудим функционал и цели. Хорошо?

Мені здалося підозрілим те саме «Мы с Вами сотрудничать.», але, думаю, ну буває, збережений шаблон трошки не доредагувала людина. Тим паче, що про офер чітко ж написано, чого перейматись. Варто сказати, мабуть, що порядна людина на цьому етапі вже могла вчинити якісь дії, наприклад, на поточному місці роботи. Але закон «без оферу нічого не роби» є і я його дотримуюсь і всім раджу.
8. Наступного дня, 28.09, нагадаю, процес вже йде більше 20 днів, пише HR

Сергей, добрый день. CIO попросил, что мы провели еще одну финальную встречу перед формированием оффера. Встреча будет с нашим треккер менеджером и СОО. Можем назначить встречу сегодня на 17:00?

9. Я здивований, але розумію, що таке теж буває, погоджуюсь. Як я зрозумів уже в процесі — дарма. По-перше, трекер менеджера не було взагалі. А людина, яку представили, як СОО, навіть близько не була в курсі, ні хто я, ні куди претендую, ні навіщо він на дзвінку і найцікавіше, що часу спілкуватись в нього зі мною теж не було. Він мене буквально питав, що ти будеш робити на цій посаді?. Ну тобто 12 (здається) хвилин і він вибачився і відімкнувся. Вже на тому ж дзвінку HR сказала, що потрібна ще одна співбесіда. Це вже четверта. Четверта з двох обі
10. 29.09 я поспілкувався з Юлією, яка і була мені представлена, як трекінг менеджер. Яке я справив враження важко було зрозмуміти по співрозмовниці. Але я схиляюсь більше в позитивну сторону.
11. 05.10. Місяць (без одного дня) відбору.

Сергей, здравствуйте. Вчера вечером получила обратную связь. На данный момент приняли решение продолжить поиск. И не готовы предложить сотрудничество. Возможно со временем у нас появятся другие предложения и мы к вам вернемся. Благодарю за уделенное нам время.

Як ви розумієте, будь якого фідбеку по суті — не було надано. Просто відмова, після 4х співбесід і 5 людей в співрозмовниках. Це був дійсно вражаючий експіріенс. Чому пишу про фідбек, тому що я навіть не зрозумів, не підходжу саме власне я і чому — чи ця позиція взагалі не потрібна в структурі. Тому що мені декілька раз проговорили, що це буде новостворена позиція. Ще варто додати про те, що назва позиції, в залежності від співрозмовника, теж змінювалася :).

Я не тримаю ні на кого ніяких образ. HR майже завжди відвповідала швидко і відверто, майже і взагалі, як створилось враження, старалась допомогти мені, як кандидату. Хоча і прямо надалвала неправдиву інформацію в ключових повідомленнях. Але все же це було професійно :)