Відгуки про компанію Mobios IT School

15 серпня 2019 14:41

Аліна Граніковська, UX/UI designer

Всім привіт, я проходила курс з UI/UX, веб-, мобайл дизайну в Мобіос на стаціонарі.
Мій відгук буде для тих, кому недостатньо короткого «норм/не норм».
Я пропоную розглянути окремо організацію курсів, процес, практику, викладачів, програму курсу і професію дизайнера-початківця (слово «початківця» — ключове).
Отже,

1. Менеджери, графік уроків, підтримка викладача онлайн та в студії в цілому на досить високому рівні. В мене були проблеми з оплатою онлайн — сайт підтвердив оплату, але з карти кошти не знялись, мені довелось рази 3 звертатись, щоб вирішити це питання, так як всі стверджували, що все норм. Це мене трохи напрягло, бо не хотілось залишатись винною в цій ситуації.

Сподобалось, що менеджери цікавились, як проходить курс, чи ми все встигаємо, чи є підтримка викладача. Нам дали невеличку перерву перед захистом диплому, що мені дуже допомогло.

Нашим куратором був Олександр, який в основному сам перевіряв наші домашні завдання, і нам не довелось зіштовхнутись з тим, що у кожного викладача різне бачення. Старався підтримувати нас онлайн, але видно, що він дуже завантажений великою кількістю студентів та паралельною практикою в веб-студії. Але! це не заважало мені отримувати від нього фідбек. Головне — задавати питання.

На момент проходження мною курсу в цій школі (лютий-червень 2019) я помітила, що деякі комп’ютери не працювали коректно, та деякі крісла були м’яко кажучи в поганому стані. Але зараз помітила на сайті, що кількість студентів в групах стала меншою, і можливо ця проблема виправлена.

За чай і печиво в студії — однозначно плюсик в карму організатори.

2. Багато теоретичного матеріалу старались підкріплювати практикою, що є теж однозначним плюсом. Тобі доводиться повертатись до отриманої інформації, шукати нову, і це краще ніж просто переглядання відеоуроків та прослуховування лекцій.

Мені особисто не вистачило групового розбору робіт колег-студентів і моїх в тому числі.

Деякі відеолекції були в поганій якості, важкі для сприймання, але основна маса — цікаві та досить корисні.

Мало інформації про UX — цей курс більше про UI дизайн. Це означає, що ви можете на ньому навчитись гарно компонувати кольори, підбирати зображення, так щоб це гарно виглядало, але так щоб було зручно — ні. Я не виключаю, що могла пропустити цю інформацію повз вух. Це моє особисте враження і те, що я маю в кінці кінців.

3. Викладачі. Говорю лише про тих, з ким був урок в школі (не онлайн)

Валентин проводив у нас декілька уроків по ілюстратору та афтер ефекту. Досить доступно пояснює, старається всім допомогти.

Олександр — наш куратор, проводив більшу частину лекцій, підтримував онлайн. Також добре пояснює, знаходить яскраві приклади, має баланс між батігом і пряником, що важливо для початківців.

Очевидна перевага в бік курсів, коли обираєш між ними і просто відео та інфою в інтернеті, — підтримка, структурована інформація, можливість задати питання та отримати відповідь.

Студенти. Важлива ланка в цій всіх дизайнерській історії.

Різні. Талановиті, самовпевнені, або не дуже, ліниві, повільні, деякі дуже відповідальні і вперті, деякі не розуміють на що йдуть. Тому цей курс такий собі тест, чи ти справді цього хочеш.

4. Пункт, який не стосується цих курсів конкретно, але дуже важливий для кожного.

Зазвичай люди, які не зіштовхувались з дизайном віч-на-віч сприймають цю професію зовсім не так як це має бути. В цьому звичайно є вина агресивної реклами подібних курсів, та обіцянки під час них.

Ні, це не те ж, що заліпати в інтернетіку і клацати мишкою. Ти не будеш робити один банер в місяць і бути мільйонером. Не завжди працювати дистанційно — це круто і офігенно. Не так вже і легко знайти першу роботу дизайнером після курсів. Жодні курси не дадуть вичерпної інформації, щоб бути хорошим дизайнером, треба читати багато книг, статтів, часто англійською мовою, можливо пройти не один курс і зробити не одну роботу і не 10. Мало хто чекає вас з розпростертими руками (ніхто) в себе в студії і хоче платити вам з ходу купу грошей. Дизайнерів початкового рівня дофіга і трошки, а всім потрібні вже досвідчені спеціалісти. Фірми, які все ж вас чекають — це ті, кому треба безкоштовна робоча сила і я не впевнена, що так працювати, це хороша ідея. Так, є стажування, але більшість із хороших, що стали мені відомі, проходять влітку і на більшість я просто не встигла.

Авжеж, не все так безнадійно, і якщо ти стукаєш в двері, вони точно відкриються рано чи пізно. Але ти не достукаєшся, якщо не будеш пітніти над цим, намагатись рости і розвиватись до рівня компанії, в яку ти хочеш.

Чи вистачить тобі скілів і наполегливості?
І чи справді вам подобається дизайн, або ж ви просто шукаєте легку ненапряжну високооплачувану роботу?(якщо тільки для цього, то це фіаско, чувак)

Це питання ви повинні поставити собі, коли задумаєтесь про дизайн,чи сферу ІТ.
Трьох місячні курси та пошук роботи після/під час них допоможе знайти відповідь, але не думайте, що буде легко.

На цьому все. Сподіваюсь, що комусь допомогла. Дякую за увагу!

Підтримали:  Vika Spicina

Дякуємо Вам за розгорнутий відгук!
Раді, що вам сподобалося вчитися у нас.

і що для того, щоб бути дизайнером, но обов’язково мати макбук

Підтримали: Vika Spicina

забула сказати, що до курсів нічого не знала про веб-дизайн, а тепер маю досить багато корисних знань і фішечок