Memcrab

Вінниця, Лондон (Велика Британія)

27 жовтня 2023 15:04

Владислав Прус, Middle Frontend Developer в Opinov8

Привіт! Розкажу про свій досвід проходження декількох раундів співбесід в компанію memCrab. Знайшов вакансію на роль Middle Frontend на ворк юа, буквально через один день мені відповіла Рекрутер Іванна, задала декілька питань і запросила на recruiter interview в гугл міт.
1. Перший етап — recruiter interview.
Плюс-мінус стандартний набір питань, з Іванною було приємно спілкуватись, дружня атмосфера, все добре.
Домовились провести другий етап.
2. Другий етап — HRD interview.
Інтервʼю почалось зі знайомства та декількох питань по досвіду, вакансії і тд.
Далі був невеличкий, але дуже цікавий тест на софт скіли, мені сподобалось. Тест пройшов, фідбек отримав позитивний, рухаємось далі.
3. Третій етап — тестове завдання
Коли мені розказували про завдання на першому етапі, то сказали, що воно більше на логіку і розраховане на 1.5 — 2 години часу. Не впевнений в цій оцінці, завдання не складне, але фіч потрібно було додати не мало. В мене з усіма рефакторингами і стилями пішло десь годин 5. Напевно, якщо при виконані менше уваги звертати на деякі менш важливі моменти, то можна виконати години за 2.5 — 3. Під час виконання завдання виникло питання на уточнення ТЗ, відповідь отримав через 2 робочих дні. Перевірка завдання зайняла 4 робочих дні. Отримав фідбек дослівно «дуже добре».
Домовились про фінальний етап
4. Четвертий етап — технічна співбесіда з СТО Максом
Тут довелось трошки почекати, від отримання фідбеку по завданню до дня співбесіди пройшло 7 робочих днів.
Співбесіда почалась з практичної задачі, з якою я, на жаль, обʼєктивно не справився.
Потім було декілька питань про досвід, команди в яких я працював, технології і тд.
Здається, десь в цей момент пролунало питання «так а чому ти вирішив змінити роботу?».
Якщо чесно відповідати на нього мені не хотілось — це вже третій етап співбесід, якщо не рахувати тестове завдання, і я вже як мінімум двічі відповідав на це питання, можливо навіть тричі. Рахую це як неповагу до кандидату.
Далі була ще одна практична задача, на цей раз по React. Здається, на виконання дали чи 15 чи 20 хвилин, пройшло десь 5-7, я думав над завданням, і тут Макс почав сміятись з ввімкненим мікрофоном. Я спитав, у чому справа, Макс відповів якось так(не слово в слово): «Та нічого, просто цікаво виходить, ракети в космос літають а тут фронт не може каунтер зробити». Я взагалі не зрозумів, чи це насмішка наді мною, чи це просто такий жарт із категорії «фронтендер кнопки малює». Нагадую, це співбесіда на роль Frontend developer з CTO компанії. Я попросив Макса пояснити, що він має на увазі, відповідь не памʼятаю. Десь приблизно в цей момент Макс зупиняє моє виконання завдання зі словами (не слово в слово): «Все, я зрозумів, це завдання не твого рівня, у тебе взагалі немає розуміння ефектів в реакті, інтервалів». Варто відмітити, що такий висновок Макс зробив не запитавши в мене жодного запитання на цю тему, але ок. Далі була фраза «по SOLID не буду тебе мучати, це ще не твій рівень». Погоджуюсь, SOLID в силах зрозуміти тільки «обраним» розробникам.
Потім було ще трохи технічних запитань, на деякі я відповідав краще, на деякі гірше, але в цілому відповідати після таких «приколів» мені вже не дуже хотілось.
Після моєї відповіді на одне з питань Макс почав сміятись, хоча я не жартував. Хотілось спитати, що я смішного сказав, але я втримався. Також, здається, ще перед другим практичним було питання про те, яка була найскладніша задача за останній час, я розповів про задачу, на яку в мене пішло більше за все часу при виконанні, Макс задав декілька питань на уточнення, як я з задачею все ж таки справився та чому, якщо коротко, рішення, яке обрав спрацювало і пофіксило баг. Я чесно відповів, що не до кінця розібрався, чому спрацювало. Тоді ми це проїхали, але в кінці співбесіди, коли Макс вже розказував фідбек по мені, він повернувся до цієї теми, і сказав що, якщо коротко, ця історія це мені мінус, на що я відповів, що не завжди є час і сили у всьому до кінця розбиратися, на що Макс сказав щось у дусі «Ти ж розробник, ти мав би після роботи сісти і розібратися».
По фідбеку, який дав Макс: якісь пункти хороші, якісь не дуже і висновки по аспекту або навіть цілій технології зроблені на основі одного, максимум двох запитань. Макс сказав такі фрази, як(не слово в слово): «Для нашої компанії ти далеко-далеко не мідл», «я не знаю, які задачі я міг би дати тобі на наших проектах, ти би просто сидів і не розумів, чому все не працює», «Тестове мені дуже сподобалось, тому я був позитивно налаштований, ти мене здивував», — дякую що не сказав, що розчарував.
Варто зазначити, що під кінець тон співбесіди був вже плюс-мінус адекватний, закінчив співбесіду Макс взагалі дуже ввічливо.

У цілому, співбесіда, звичайно, вийшла дуже не приємна. Обʼєктивно, на цей момент мені навряд чи вистачало хард скілів, щоб її пройти, але я переконаний, що міг би краще справитись, якби інтервʼюер вів себе більш професійно — це якщо мʼяко кажучи.
Загалом, Макс складає враження спеціаліста, який гарно розбирається в своїй справі, але для мене велика загадка, як СТО компанії на співбесіді з кандидатом може використовувати такі фрази і конструкції.
На будь-яку обʼєктивність не претендую, це суто мої враження.