1 січня 2023 22:12

Oleksandr Parkhomenko, Backend Developer

Усім привіт! Я навчався на Python фулл-тайм курсі і, хоч моє навчання ще формально не закінчилось, я вже отримав декілька офферів, серед яких була пропозиція від компанії, у яку я дуже хотів потрапити. У цьому пості будуть як і суб’єктивні оцінки, так і спроби в об’єктивність, а також бурчання на кляту русню ( куди ж без цього ).
Моя група була серед тих, хто почав навчатись і йти до мети у найменш сприятливих для цього умовах. Через лаптєногих «братушок» та постійні обстріли й блекаути і так не легка програма курсу перетворилась у хард-мод. Повномасштабна війна також вплинула і на ринок IT: кількість вакансій сильно впала, особливо це стосується позицій рівня trainee/junior. Незважаючи на ці негаразди, студенти моєї групи подолали їх і вже почали отримувати оффери. Думаю, скоро тут буде багатенько відгуків від фулл-тайм пітоністів:) Цей абзац написаний для того, аби ви розуміли, що навіть за таких умов можна досягати поставлених цілей. А команда мейт у цьому дуже допоможе. Звісно, при умові вашої повної віддачі, цілеспрямованної кропіткої праці та сильному бажанні.
Суб’єктивна оцінка курсу:
— У мейтів дуже крута команда. Кожному із них можна поставити будь-яке питання, та бути впевненим, що отримаєш гарну, кваліфіковану відповідь. Усі вони прогресивні та із гарним почуттям гумору, тому можна не переживати, що матимеш справу із «душнілою» університетського типу.
— Атмосфера дуже дружня і така, яка заохочує до навчання. За це великий плюс.
Тепер перейдемо до найбільш цікавого, а саме до програми курсу:
— Темп курсу дійсно шалений. До кінця не доходять близько 15-20% студентів і більшість не справляються саме із ним. Зранку алгоритміка, далі лекції + домашні завдання.
— Програма курсу сучасна із дуже гарними поясненями. Наявні Q&A двічі на день із менторами допоможуть розібратись, якщо є якісь блокери.
— Протягом усього курсу ви не тільки отримуєте код-рев’ю від менторів, а ще й вчитесь робити їх самі
— Із самого початку вас навчають найкращим практикам у написанні коду. Неефективний та погано написаний (хоч і працюючий) код не пройде рев’ю і його доведеться переробляти.
— Викладачі курсу постійно моніторять вимоги ринку до кандидатів, тому навчальна програма постійно оновлюється ( навіть під час самого навчання ) і актуалізується. Наприклад, по ходу курсу у нас додався цілий новий моудль, адже до джунів почали ставити більші вимоги.
— Великим плюсом є наявність англійської із крутими викладачами, а також спікінг-клаби із носіями мови. До речі, після отримання офферу можливість ходити на заняття з інглішу залишається:)
— Тех-чеки та тестові співбесіди — це взагалі ван лав. Вони допоможуть вам навчитись проходити реальні співбесіди, підготують до найчастіших запитань на тех-вью під час пошуку роботи.
Основні моменти, як мені здається, я описав, однак на самому курсі вас чекатиме ще багато сюрпризів.
P.S. Пам’ятайте, що остаточний результат залежитеме виключно від вас та зусиль, які ви докладете. Тому перед вступом до Мейту дайте собі відповідь на декілька запитань: Чи дійсно ви зацікавлені у отриманні знань за данним напрямком? Чи зможете ви витримати шалений темп навчання протягом чотирьох місяців з 9:00 до 18:00?

Бажаю успіхів:)