14 червня 2021 12:07

Вадім Савченко, General QA в Polytech Software

Черговий комент від світчера-вайтішніка-вчорашнього_пролетарія з одноденного аккаунта з єдиним відгуком.

Я займався краудтестингом ще з кінця 2019 року, пройшов академію uTest, test.io, курси QATestLab, мав символічні — порівняно з рейтом штатного qa engineer — гроші. Проте для роботи в команді цих навичок було не достатньо.

Закінчив курс QA в Мate минулої осені. По факту — отримав базові навички тестування вебу (мобайл, десктоп — в меншій мірі), певне розуміння SDLC/STLC, та претензцію на автоматизацію. Коуч та ментори роблять все для засвоєння студентами цих понять, включаючи вечірні о2о та численні коменти до домашок. До речі, домашки реально перевіряються, перечитуються, та дається детальний фідбек.

Звісно ж, основне навчання починається або продовжується вже після отримання оферу — це логічно, якщо не хочеш підтримувати стереотипи про «войті вайті через тестування». Хочеш приносити користь команді та продукту — вчись правильно звітувати про якість продукту з різними підходами (а не просто писати «У вас тут кномпочка не работає, пофіксьте»), при нагоді — автоматизуй це звітування, якщо є досвід — поправ процеси в команді або допоможи РМ-у.

І в Mate дають базу для всіх цих активностей. Базу, яку важко переоцінити. Там просто «вчать вчитися», і окреслюють напрямок, в якому варто щось вивчати, та на яких речах фокусуватись, щоб через кілька років стати не просто тестувальником, а реальним інженером з забезпечення якості продукту.

З моєї групи від початку навчання до кінця курсу не було працевлаштовано буквально кілька людей через досить об’єктивні обставини.

І, до речі, на роботу вони не влаштовують, а вчать студентів знаходити роботу самостійно — думаю, це краще в перспективі, аніж ментор прийде і скаже:"Ми тут тобі компанію знайшли, в понеділок виходиш«. Особисто я після закінчення курсу обирав з 4 оферів.

І там не вчать «проходить собєси» — там вчать всього, чого достатньо стажеру для включення в робочий процес з перших днів. Пройдені співбесіди — просто побічний результат.

І резюмешки за студентів не складають.

І за позитивні відгуки там не платять; насправді, висилають символічний мерч за будь-який відгук.

І вчитись там ніфіга просто, як хтось думає.

І студентів виганяють за неуспішність.

І договір краще не порушувати.

І потрапити на курс не так просто — є кілька етапів для вступу, включаючи розмовну англ хоча б elementary lvl та SQL.

І беруть людей, які вже частково готові — це щодо відгуків про те, що в мейт беруть студентів, які самі могли б знайти роботу. Я от, маючи вже хоч якийсь досвід — не знайшов, хоч і мав запрошення на співбесіди. І один колишній бізнес-аналітик також навчався в групі — людина, яка мала достатній бекграунд в ІТ.

І JavaScript студенти мають знати при вступі, хоч на рівні синтаксису.

І взагалі вчитись тяжко. І житіє — непроста штука. Але конкретно в навчанні в плані IT — Маtе academy трошечки спростить. Рекомендую.