29 травня 2021 12:44

Roman Pryshlyak

До Mate academy у мене тільки 2 претензії.
1. Богдан Чупіка (лектор з Java) каже «строка» (а такого слова в українській мові, звісно немає. Казав би «рядок» або принаймні «стрічка»). А загалом читає гарно.
2. У договорі на форму навчання «Безкоштовний інтенсив, а потім 17% від ЗП протягом 2 років» (це я її так назвав) я не знайшов зобов’язань щодо допомоги з пошуку роботи з боку Mate academy. На словах є, а у договорі немає (принаймні у типовому станом на кінець жовтня 2020 р. не було). А от зобов’язання платити 17% є, і санкції, якщо студент виявиться нечесним, також прописано. І навіть якщо провчився хоча би 2 тижні і покинув, то теж маєш платити (у даному разі півроку) — у випадку (цитую) «Працевлаштування в Сфері Інформаційних Технологій». Тож для повних «світчерів» така угода може бути вигідною — вони нічого не втрачають. А якщо студент вже працює десь у цій самій IT — наприклад, робить сайти на PHP чи Питоні, але захотів «підвищитися» до Java, то виникає ризик, що навчання він закінчить успішно, але роботи не знайде (шукати йому роботу Mate academy, може, і допомагатиме, але зобов’язань таких у договорі вона на себе не бере). І він повернеться до свого PHP. І муситиме платити 2 роки по 17 % від своєї ЗП :-)) Тому я відмовився від такого навчання.
А ідея загалом хороша, бажаю всім успіху.