About company Snotor provides a full range of custom software development services, with a focus on web development in FinTech and E-commerce industries. With 14-years of experience and 400+ projects delivered, we have already helped companies across industries conduct their digital shift.
5 лютого 2017

Sales Manager (вакансія неактивна)

Необхідні навички

Requirements to candidates:

— The successful experience with foreign freelance-, tender-, trade- marketplaces and services
— High-level English communication skills (fluent, B2+)
— Basic web-design, applications and other IT-development processes understanding
— Stress tolerance and ability to overcome operational problem situations and tasks
— Responsibility and sense of purpose

Пропонуємо

What we offer you as a member of our team:

— Stable and dynamically growing salary
— Official employment
— Supply with qualitative and relevant training material, professional skills improvement
— Job in the new roomy office in the Khmelnitsky’s IT-sector

Обов’язки

— Искать интересные проекты по заданным направлениям и бюджетам на зарубежных площадках
— Общаться с потенциальными и действующими заказчиками на английском языке
— Сопровождать свои проекты
— Работать над лидами и повторными продажами, поддерживать теплые отношениями с ними
— Участвовать в разработке Тех. заданий на своих проектах
— Анализировать рынки для потенциальных продаж
— Поиск, обработка новых каналов и источников для продаж
— Участие в создании коммерческих предложений, презентаций, текстов, посадочных страниц и т.д. на английском языке
— Общаться внутри отдела продаж на английском языке
— Плотно работать как часть команды highly skilled разработчиков
— Вести отчетность по своей работе

We, the MassMedia IT-outsourcing company, are looking for the experienced sales manager for permanent work in our office.

If you are confident of your capability and consider this job to be special for you so you can do it better than someone else — we are waiting for your CV

Гарячі Sales вакансії

Всі Sales вакансії