Шведская продуктовая IT компания предоставляющая онлайн сервис юристам и собственникам торговых марок преимущественно из стран Запада. Наши технологии способствуют созданию и защите брендов. Уникальная в своем роде компания в Украине с расширяющейся командой.
25 листопада 2020

Middle PHP developer (вакансія неактивна)

віддалено

At least 5 years of strong experience in PHP, MySQL / data management;
OOP, patterns;
Command line tools, xml, json;
Basic knowledge of HTTP protocol, Unix;
cURL library;
Regex;
Git;
Intermediate level of English;
Ability to find solutions for complex tasks independently;
Fast self-learner;
Pro-activity, accuracy, openness, and responsibility.

Пропонуємо

Financial stability and competitive salary (compensation fixed in EUR);
Great possibilities for professional development and career growth;
Flexible schedule;
Remote work.

Обов’язки

Automation of the development processes;
Maintenance of existing functionality, bug fixing;
Remote collaboration with other developers.

A dynamically developing EU based legal-tech company with an expanding presence in Ukraine is looking for long-term cooperation with a PHP developer.

Гарячі PHP вакансії

Всі PHP вакансії