Шведская продуктовая IT компания предоставляющая онлайн сервис юристам и собственникам торговых марок преимущественно из стран Запада. Наши технологии способствуют созданию и защите брендов. Уникальная в своем роде компания в Украине с расширяющейся командой.
8 квітня 2021

Full stack PHP developer (вакансія неактивна)

Стокгольм (Швеція), віддалено

At least 5 years of strong experience in PHP, MySQL, Javascript, jQuery, HTML and CSS;
Basic knowledge of HTTP protocol;
cURL library;
Command line tools, xml, json
Good knowledge of regular expressions;
Intermediate level of English;
Ability to find solutions for complex tasks independently;
Fast self-learner;
Pro-activity, accuracy, openness and responsibility.

Пропонуємо

Financial stability and a competitive salary (compensation fixed in EUR);
Great possibilities for professional development and career growth;
Flexible schedule;
Remote work.

Обов’язки

Product development;
Implementing new features;
Maintenance of existing functionality, bug fixing;
Remote collaboration with other developers.

A dynamically developing EU-based legal-tech company with an expanding presence in Ukraine is looking for long-term cooperation with a top PHP developer who will be responsible for developing our products.

Гарячі PHP вакансії

Всі PHP вакансії