багато чула хорошого про цю компанію, тому декілька разів подавалася на вакансії в контенті. із нещодавнього рекрутингового процесу хочу сказати, що організований він погано.
дуже повільна відповідь на всіх етапах. коли я тільки подавалася, я вже прикріпила у форму заявки своє портфоліо, але потім рекрутерка написала мені із проханням надіслати портфоліо. окей, не проблема. після цього була співбесіда-скринінг (на яку найближчий час був через тиждень після комунікації, мені це зразу видалося дивним, бо якщо ви відкриваєте якусь позицію, але не маєте часу нею зразу займатися, то в чому сенс?). після скринінгу я тиждень чекала відповіді, чи ідуть зі мною далі. ця відповідь теж розтягнулася на добу через уточнювальне питання. потім дають тестове, я його надсилаю через 2 робочі дні. має бути фідбек через 3-5 робочих, а в кінці 5-го робочого приходить відповідь, що команда дуже зайнята і треба ще почекати (можете казати що завгодно, але я просто не вірю, що команді не було часу проглянути півтори сторінки тексту. а якщо зовсім не було часу, то для чого ви зараз займаєтесь цією позицією, вона вам точно потрібна?)
у результаті приходить відмова зі списком «помилок», який виглядає дуже суб’єктивно. звісно, ви обираєте, хто вам ближче за стилем і підходом до контенту — це загалом ок, але більшість речей, написаних у відгуку, звучать дивно і мені як фахівчині вони нічого не дають.
побачивши попередній відгук тут, я бачу, що не тільки я стикнулася з таким розтягуванням і дивним ставленням. іншій людині ви ще пару тижнів дали такий самий фідбек по тій самій позиції (що рухаєтеся з кращими кандидат(к)ами), а чому тоді досі тривав пошук? якось це трохи не вписується у цінність «прозорості»
окремо насмішив дивний покруч англіцизмів із повним ігноруванням цілком притомних українських слів. так, ми всі в іт-світі зловживаємо словами типу фідбек, але писати «ми очікували більшої транспарентності і мачурності» — це просто мем. ну що ж, бажаю компанії більшої транспарентності і мачурності.

Анастасіє, вітаю!

Дякуємо вам за відгук на наш рекрутинговий процес.
Ми справді інколи можемо додатково запросити портфоліо кандидата, якщо посилання на нього не підтягнулось в системі, або якщо бракує актуальних прикладів робіт кандидатів. Нам прикро, що не вийшло забронювати час на скрін-кол на той самий тиждень, що пов‘язано з завантаженістю календаря іншими зустрічами. Ми мали змогу поспілкуватися з вами на скрін-колі у четвер, 18 січня, і ви отримали зворотний зв’язок 23 січня, у вівторок — на третій робочий день. Перед тим, як давати тестове завдання, ми підсвітили момент розбіжностей нашого обсягу робочих задач з вашими очікуваннями, і це зайняло додатковий робочий день.

Нам прикро, що ми не повернулись до вас в обумовлені терміни фідбеком на тестове. Ваші коментарі команда взяла до уваги з метою покращити наш рекрутинговий процес. Ми вже ведемо з вами комунікацію щодо додаткових деталей фідбеку поштою, і сподіваємось, що вони матимуть для вас цінність.

По гарячим слідам хочу поділитися власним досвідом по рекрутинговому процесу. Спойлер: відгук з мінусом.

Мій аплай на позицію Senior Copywriter був ще аж 15 грудня 2023 року :)
Я надіслала своє CV + кейси. Начебто команда все це подивилася, але всі разом пішли у відпустку. Я ще півмісяця цекала, доки хтось вийде на роботу, щоб мені назначили прескрін. Ось настав 2024 і ми нарешті зустрілися з рекрутером. За цей час позиція вже була неактивна на джобсайтах.

Після прескріну з рекрутером мені надіслали величезне тестове. Окремий Коментар по тестовому:
— часу він займає десь на повний робочий день
— має пряме відношення до діючого продукту компанії
— включає в себе задачі, які напряму не відносяться до цієї позиції
— звісно безкоштовне, без жодних підписів узгод на відмову від використання робочих матеріалів

Надсилаю тестове в узгоджений час.
Після цього я чекаю ще 4 дня на фідбек (з моменту мого аплая на позицію вже минає більше місяця) і отримую фідбек, що беруть іншого кандидата з більш підходящими скіллами — суто типічний реплай.
Але, щоб я не лишилася з пустими руками, мені дали фідбек по тестовому, де все класно, але є дрібні правки по деяким звернення в тексті, або по дрібним і не суттєвим правкам, які мені представили, як «точки зросту». Щось типу «у тексті ви написали слово „червоне“, а ми в компанії не дуже любимо червоний».

Я хочу сказати, що весь цей ваш рекрутенговий процес — це одна ваша велика точка росту.
Мене навіть не довели до технічної співбесіди, дали величезне завдання, зробили дрібні правки і дали відсіч після більш ніж місяць розтягування мого часу. Хоча ми узгоджували з рекрутером, щоб мій час не гаяли, якщо вже є кандидати, які претендують на офер.
Не знаю, хто формував цю відповідь і хто формував оце тестове і головне — яка була мета цього тестового, якщо наприкінці до мене поставилися так, наче в мене немає аналітичного мислення і 10+ років досвіду на позиції копірайтера у складі великих міжнародних компаніях.

Абсолютно низький рівень employer brandʼа на мій погляд. Низька якість персоналізованого пропрацювання кандидатів.
І я більш ніж впевнена, що на мій відгук буде також нецікава шаблонна відбивка. Можу навіть допомогти з її написанням: «Анастасія, дуже дякую за ваш відгук, він допомогає нам ставати краще. Запевню вас, що весь цей місяць ми думали про вас майже кожен день, а всі ці 4 дня ретельно усім відділом разом з бордом, вивчали ваше тестове і все класно, але ми обрали кандидата, який на 100 символів більше написав і додав картинку до тестового, яку сам задизайнив, а наприкінці погодився працювати за хліб. Але ми всі були дуже імпресд вашим тестовим і жаліємо, що окрім рекрутера з вами ніхто так і не встиг познайомитися».
Дякую за увагу

Анастасіє, вітаю! Нам шкода, що у вас залишились негативні враження від нашого процесу відбору.

Взаємодія з вами по позиції дійсно розтягнулася, проте ми вас завчасно попередили про таку можливість. На жаль, ми не змогли провести Screen call раніше початку 2024 у зв‘язку з канікулами у нашій компанії. Оскільки ми цінуємо якісний відпочинок, на період зимових канікул вся команда відкладає робочі справи. Весь цей час і до сьогодні вакансія Senior Copywriter залишається активною на нашому кар‘єрному сайті.

Після нашого спілкування та рев‘ю тестового завдання ви отримали від нас зворотний зв‘язок протягом наступних 3 робочих днів. Рекрутинговий процес по цій позиції розпочався одночасно з вами для всіх кандидатів. Кожне тестове завдання перевіряється не рекрутерами, а безпосередньо командою копірайтерів. Задля уникнення овертаймів команді знадобилося 3 робочих дні, щоб ознайомитися з усіма тестовими завданнями та прийняти зважене рішення щодо кандидатів, яких ми запросили на наступний етап.

Наше тестове завдання включає виключно ті формати копі, з яким буде активно працювати наш майбутній\майбутня Senior Copywriter. Ми розуміємо, що наявність тестового завдання може не відповідати очікуванням кандидатів. Саме тому ми попередили вас про його наявність на Screen call. Ми повідомили, що раді рухатися з вами далі на етап тестового завдання, та запитали, чи готові ви його виконати в запропонований нами дедлайн. На ці повідомлення ми отримали від вас схвальну відповідь. Нам прикро, що воно зайняло у вас стільки часу, і ми врахуємо ваш коментар щодо його обсягу.

Фідбек на тестове завдання ми базуємо на наших очікуваннях від hard skills майбутнього\ майбутньої Senior Copywriter і прагнемо, щоб він був корисним. Нам шкода, що ви не побачили у ньому цінність, і готові надати вам більше деталей поштою, якщо це для вас актуально.

Дякуємо вам за щирість і бажаємо спокійного дня.

Привіт, сьогодні у мене була технічна співбесіда на роль front-end розробника. Хочу зазначити що інтервʼю пройшло максимально комфортно для мене. багато цікавих питань. Залишились позитивні враження 🙂

Вітаю, напишу свій відгук про проходження усіх етапів та співбесід для того щоб потрапити в супер команду MacPaw. Подавався я на позицію Technical Support, на початку серпня 2023 року, отримав відгук про початок усіх процесів у наступний день.

Дуже дякую Каті,моїй помічниці та рекрутерці за сумісництвом у цьому процесі, дуже класні та цікаві питання, надзвичайно цікаве технічне завдання і загалом весь процес був максимально приємний, загалом тривав близько 1.5 місяця, та я радий що компанія настільки серйозно підходить до відбору людей у свій колекти, як у сім’ю.

Я отримав офер у переддень свого дня народження, так сталось, і дуже цьому радий та уже з нетерпінням чекаю цієї незабутньої подорожі)))

Ще раз дякую усім членам команди з якими я міг познайомитись протягом процесу, і Каті особливо.

Костю, дякую тобі за фідбек!
Радіємо, що в тебе залишились позитивні емоції від нашого процесі і тепер ти є частиною нашої команди.
Була рада проходити всі етапи разом, чекаємо на тебе!

Відгукнулась на вакансію Travel Consultant 11.08, отримала відгук 29.08. Інтерв’ю відбулося 05.09, пройшло наче вдало, наприкінці мені не сказали «очікувати фідбек», а одразу повідомили, що скинуть тестове завдання до вечора 06.09.
Сьогодні 17.09, пройшло два тижні, тестове я так і не отримала, а рекрутерка не надала жодного фідбеку, а просто загостила.

Даремно витрачений час (на співбесіду вийшла, перебуваючи у сімейній відпустці)

Маріє, вітаємо!
Щиро просимо вибачення, що ви вчасно не отримали відповіді від нас. Ми цінуємо ваш час та зусилля як кандидата, тому будемо раді відправити тестове. Якщо пропозиція актуальна для вас, сьогодні ми надішлемо на вашу пошту тестове завдання. Будемо раді можливості продовжити наше спілкування.

Розумію, що зараз часи artificial intelligence, тож, можливо, моє спілкування з Marta Stopets по позиції Chief People Officer мало певні особливості через те, що вищеназвана Марта насправді — робот? 😳😁
Відгукаюся на вакансію. Отримую негативну відповідь, тому що в мене «трохи замало досвіду». Це при тому, що я пропрацювала більше 15 років на керівних ейчарських посадах, більше 5 років з них — в IT всіх видів і родів, майже 3 роки — у великій іноземній компанії на посаді Chief People Officer.
Пишу про це Марті. Отримую відповідь: «У вас великий досвід, буду рада поспілкуватись в майбутньому, проте для цієї посади ми шукаємо кандидатуру з дещо іншим скілсетом».
Оскільки тут вже включилася спортивна цікавість, питаю, а який самий цей скілсет, бо ви ж викидаєте мене з перегонів за вакансією моєї мрії ще на самому початку — тож I am all ears. Отримую наступне: «Ми цінуємо вашу зацікавленість даною позицією. У вас гарний досвід, проте ми зробили вибір на користь інших кандидатів, чий досвід і скіли здалися нам трохи більш відповідними для цієї позиції». Порочне коло...
Якщо це і справді робота AI, то йому є, куди вдосконалюватися. Якщо людини, хотілося б не автоматизму за шаблоном, а чітких і по суті фідбеків — ви ж формуєте життєвий шлях кандидата і враження про свій HR-бренд на кожному етапі спілкування.

Підтримали: Viacheslav Borysovskyi

Наталіє, вітаю.
Дякуємо за ваш фідбек! Мене звати Дарія, Senior Employer Brand Specialist MacPaw.

Нам дуже прикро, що ви зіштовхнулися з такою ситуацією. Зворотний зв’язок, який ви отримали, дійсно суперечить цінностям нашої компанії та не дає розуміння, чому ми вирішили надалі рухатися з іншими кандидатами.

Позицію, на яку ви подавалися, веде представник рекрутингової агенції. Ми вже розбираємось з ситуацією та проконтролюємо, щоб подібна комунікація з кандидатами не повторювалася. Крім того, сьогодні наш рекрутер повернеться до вас в особисті повідомлення із детальним зворотним звʼязком.

Перепрошуємо за цю ситуацію та сподіваємося, що вона не вплине на ваші враження від MacPaw.

Працюю в компанії більше пів року. З першого контакту з рекрутеркою був здивований ставленням до себе та налагодженими процесами. Якщо ти ініціативний і готовий змінювати світ — тобі сюди. Це компанія для тих хто готовий вчитися, креативити та робити світ кращим кожної миті. В мене абсолютно позитивний досвід співпраці.

Вітаю. Уточнюю, що з мого боку виникла помилка в комунікації. Тому, я невірно оцінила причини рішення. Все вирішено.

Вітаю
Неоднозначне враження.
Формально «привітна» рекрутер і неймовірно здивований погляд коли я озвучила рівень зп.
Отримала відповідь про те, що мені буде не цікаво працювати та про те, що мій досвід значний.
По-перше, як тоді читали моє CV якщо, досвід я не приховувала.
По-друге, я працювала самостійно, а отже, я як гнучка так і самостійна.
Приємно, що не передали тести для виконання до моменту ознайомлення як пропонували в минулому році.

Світлано, вітаю! Мені шкода, що у вас склалося таке враження від нашої комунікації. Ми не маємо жодних сумнівів стосовно вашої самостійності в ухваленні рішень, чи рівня відповідальності. Хочу зазначити, що рішення не рухатися далі ніяк не пов’язано з якістю ваших скіллів, чи ваших фінансових очікувань, та приймалося лише з урахуванням поточних потреб нашої команди та наявних задач.

Ми цінуємо ваш час та зусилля як кандидатки. Дякую та спокійного дня!

Потрапила в MacPaw місяць тому. Хочу поділитись своїми теплими враженнями від етапів проходження співбесіди, процесами онбордингу та дружньої атмосфери.
Процес найму відбувся послідовно, без затримок і переносів, отримала вкрай позитивний досвід роботи з рекрутеркою, на співбесідах не задавала незрозумілих чи некоректних питань (всі питання були по суті), фідбек отримувала впродовж декількох днів після кожного інтервʼю. Враховуючи, що рекрутер — це обличчя компанії і саме він формує перше враження про компанію, воно було у мене позитивним та відчувався професіоналізм на кожному етапі.
Онбординг на високому рівні, з перших днів взагалі не хвилюєшся, що робити, де все знайти, в календарі вже внесені необхідні зустрічі на найближчий час і саме на них отримуєш всю необхідну інформацію. Дуже тепла і дружня атмосфера в команді, відчувається, що всі хочуть, щоб тобі було комфортно і ти отримував задоволення від роботи.
Також вкрай важливим показником для мене є те, як засновник, менеджмент та компанія в цілому проявляє себе під час війни. І колеги, і компанія, мають активну позицію та всіляко допомагають ЗСУ та тим, хто цього потребує. Рада, що маю можливість працювати в такій команді)

Хочу поділитись своїми враженнями від проходження всіх етапів співбесід у MacPaw
По — перше, хочеться відзначити оперативність та аргументованість зворотнього зв’язку після кожного етапу. З моменту подання CV до моменту отримання остаточної відповіді по результату всіх співбесід пройшло всього 2,5 тижні, що дуже швидко дивлячись на процес в інших компаніях.
По — друге, професійність, доброзичливіть та чуйність Софії — це те, підкуповує з першої хвилини зустрічі і ти розумієш, що це та компанія та ті люди з якими ти хочеш співпрацювати. Дуже вдячна за підтримку на всіх етапах та своєчасне надання відповідей на всі питання, які виникали між етапами.
І також хочу окремо подякувати Софії за те, що навіть після проходження всіх етапів, під час онбордингу вона не забуває про тебе, а завжди поцікавиться як справи, як йде адаптація та допоможе з вирішенням будь яких питань.
Рада бути частинкою команди MacPaw)

Дякую, Альоно, за такий теплий відгук, й також, за те, що обрала нас!

Хочу поділитись своїм теплим досвідом проходження співбесід у MacPaw.
По-перше, приємно вразила оперативність надання відповідей і уточнень HR-менеджерами. Зважаючи на активний попит на вакансії в умовах війни —швидка реакція на повідомлення прям рідкість.
По-друге, персоніфікований підхід. Погодьтеся, що приємно спілкуватись із рекрутером, який не просто проскролив твоє CV, а читав його, аналізував, ще й задає влучні запитання по досвіду роботи і навичкам) Ось так було у мене із Софією, яка з першого зідзвону залишила про себе чудове враження і як спеціаліст, і як людина. Я була приємно здивована і серйозним рівнем підготовки до співбесіди, і моральним аспектом проведення відбору (ніякої натягнутої атмосфери, таке відчуття, що не співбесіду проходиш, а зустрівся на каву із давно знайомою людиною).
По-третє, і, як на мене, найважливіше, — відсутність морального пресингу. Досить часто не співбесідах потенційні роботодавці перевіряють «стресостійкість» кандидатів, доводячи до певного піку емоційного виснаження. В MacPaw немає такої культури «ініціації» кандидата. В компанії, починаючи із співбесід, панує дружня і тепла атмосфера підтримки. Це якісно виокремлює MacPaw на ринку.
Рада була мати такий приємний досвід відбору, і, звісно, вдвічі більше рада долучитись до команди MacPaw :)

Дякую, Настю, за твій фідбек. Для нас це дуже важливо!
Ми раді, що твій досвід проходження процесу інтерв’ю пройшов легко та продуктивно, та що ти в команді MacPaw!

Подавала свою кандидатуру. Склалось враження, що рекрутер Софія взагалі не читала моє резюме. Хоча у мене був досвід роботи HR-ом 2 роки, мені відписали, що я не підходжу, оскільки у мене немає досвіду. Натомість написали, що їм імпонує мій досвід в питаннях воєнного стану, якого в мене не було. На мою відповідь, що досвід роботи HR у мене був, мені ніхто не відповів.

Підтримали: Svitlana Rudiuk

Доброго дня, Анно.
Шкода, що у Вас склалось негативне враження від нашого спілкування. Проте я вдячна за зворотній зв‘язок!

Дійсно, у вакансії, на яку ви подавались, ми орієнтувалися на наявність попереднього досвіду як в Legal напряму, так і в HR. Бо ця роль є на стику обох галузей, й Ваш юридичний бекграунд нам імпонує. Можливо, я не дуже коректно сформулювала думку про попередній досвід «в умовах воєнного стану», за що перепрошую.

Та в межах цієї ролі, нам важливо підсилити команду спеціалістом з більш ґрунтовним практичним досвідом, саме у сфері кадрового адміністрування й документообігу.

Ми готові надати більш розгорнутий зворотній зв’язок на подальший розвиток, та проговорити з Вами ще раз причину нашої відмови. Прошу, дайте знати, якщо хотіли б отримати його від нас.
Дякуємо та спокійного дня!

Доповнюючи свій попередній відгук: вдячна Катерині за можливість знайти час і обговорити непорозуміння, що виникло в процесі спілкування поштою. Питання вирішено, а від особистого спілкування з Катериною залишилися лише позитивні враження як про компетентного рекрутера.

Заинтересовалась вакансией Research Analyst, поскольку указанные требования к кандидату в вакансии по многим пунктам совпадали с формулировками в моем CV. Отправив на нее отклик, достаточно оперативно получила размытый ответ от рекрутера Екатерины Древняк, что они находятся в поисках специалиста с «несколько иным опытом и навыками». На мою просьбу уточнить, в чем именно заключаются навыки потенциального претендента на вакансию и почему я не подхожу — тишина. Благодаря отзывам людей, которых трудно обвинить в предвзятости, не сомневаюсь в вас как в классной компании, но такая коммуникация с отсутвием конкретики и последующим игнорированием со стороны HR выглядит крайне непрофессионально и вносит негатив в сложившийся позитивный образ компании.

Доброго ранку, Людмило!
Дякуємо за зворотній зв’язок. Щиро прошу вибачення, що ви вчасно не отримали від мене розгорнуту відповідь. На жаль, ваш лист загубився в потоці через велику навантаженість. Ми цінуємо ваш час та зусилля як кандидата, тому буду рада детальніше обговорити цей кейс та ваш досвід на дзвінку. Прийміть, будь ласка, запрошення від мене у вас на пошті.

Как уже писали ниже, хочется сказать спасибо за свой экспириенс в прохождении интервью в MacPaw, который очень положительно отличается от собесов в других компаниях, происходивших параллельно. Рекрутерка Nataliia Hen смогла моментально расположить к себе и показала крутой уровень профессионализма, всегда отписывала быстро и понятно на мои вопросы, даже в безбожно позднее время. Оля Olga Kurylenko на нашем звонке влюбила меня — это очень ценно и редко, когда представители компании показывают свой интерес в тебе как кандидате и человеке искренне. Дальнейший процесс найма происходил легко и супер доброжелательно, надеюсь нас ждет крутое общее будущее — но как бы там ни было, окунуться в среду MacPaw, где ты и правда видишь сплоченность, заботу и креатив, это само по себе удовольствие :)

Аріна, щиро дякую за відгук! Навзаєм, було дуже приємно з тобою рухатись по нашому процесу!
Вітаю в MacPaw! Let’s make useful unboring together :heart:

Хочу відмітити хороший досвід рекрутменту до компанії. Під час всіх етапів спілкування з рекрутеркою Nataliia Gen, залишилось тільки позитивне враження від процесу та відчувався професійний підхід до справи. Сподобалось щире спілкування, дотримання дедлайнів та нагадування з чіткими поясненнями, що саме необхідно від мене як кандидата, у випадку затримки — мене було попереджено заздалегідь. Етапи співбесіди проходять швидко та по суті, без розтягнення у часі, видно, що команда чітка та згрупована. Після тестового завдання було надано справедливий зворотній зв’язок з моментами для покращення. Радий стати частиною команди. Обов’язково зроблю апдейт після декількох місяців роботи.

Костя, дякую за відгук! Хайрінг процес був неймовірно приємним та легким завдяки твоєї відкритості та щирості!
Рада вітати тебе в команді MacPaw ;)

Ну да,збрасивать не активные вакансии это в репертуре Volodymyr Radchenko
Head of Customer Relations в MacPaw.Спасибо,было интересно!) Удачи дальше Вам.)

Доброго дня, Романе,
Шкода, що у Вас склалось негативне враження від спілкування і дякуємо за зворотній зв’язок.
Справді, вакансія, щодо якої ви спілкувались із Володимиром, поки не опублікована на нашому сайті. Проте ми почали шукати кандидатів, поки опис знаходиться на фінальних етапах внутрішнього затвердження, це гарний шанс і для компанії, і для кандидата знайти ту саму ідеальну комбінацію «perfect match».
Ми готові надати зворотній зв’язок на розвиток та розповісти про причини відмови кандидатам. Дайте знати, якщо хотіли б отримати його від нас.
Дякуємо та чудового дня.

На днях MacPaw исполняется 13 лет 🙌
Подумать только, что если бы она была бы ребенком, то уже пошла в старшую школу, а кажется, что вчера только все начиналось.

Ранее я уже писал отзыв о компании, потом работал в других компаниях.
Не жалею, что нашел на время «других».
Но, как говорят «тяжесть расставания, компенсирует радость встреч».

Добавлю отзыв update про компанию спустя 7 лет.
Такой себе diff, что изменилось после прошлого релиза.

Компания, пока я работал «вне», существенно выросла.
MacPaw образца 2011 был стартап-стартап бутстрэппинг, с часто не налаженными процессами, когда слово Policy использовалось только в футере сайта и корпоративный конфлюенс содержал кучу R&D и технически статей... но ничего о самой компании, структуре, сколько отпуска положено и когда.

Сейчас же компания имеет довольно четкую структуру и ряд правил, которые помогают в работе.

Скажу честно, перед MacPaw 3 года я работал над своими проектами, и потом полтора года удаленно запускал систему бронирования для одного из украинских лоукостеров.
По сути, работал почти сам и отвык от командной работы и правил.
Вначале было ой как нелегко, и некоторые полиси даже бесили...

Но все это до того, когда видишь, что правила все же важны, особенно когда людей не 30, а уже ±300.

Открытость компании тоже видоизменилась.
Если раньше это было в формате, что СЕО ходит с всей компанией (аж 5..8..10.. человек) на обеды и на них можно все, что хочешь, узнать....

То сейчас со всеми «сотнями» сходить не выйдет, и появились регулярные АМА-сессии, на которых обсуждаются любые вопросы с руководством.
Любые — это и цифры прибыли, и другие НДА проектов... так и вопросы от анонимов к СЕО как научить пользоваться посудомойкой коллег.

Безусловно, встретить С-левел на кофемашине все так же можно, и многое прояснить без официоза! Руководство (тут наверное даже слово руководство, не подходит — чтобы описать ребят) мега открытое и френдли.

Компания утратила дух «безумного драйва на редбуле» регулярных релизов до 4-х утра.
Но с другой стороны «тогда» без семьи такие релизы было круто и весело...
Сейчас, та же семья не сильно оценит такое чаще 2-3 раз в год.
Сейчас я бы такой ритм не выдержал, скажу честно.

Молодежи может того драйва не хватать — благо, есть регулярные хакатоны где можно оторваться по полной с ред буллом.
А если не хакатон, то куча экспериментов и фокус компании на инновации скучать не заставят уж точно.

Коты... Их стало два, а один из этажей стал dog-френдли!

Лица... сейчас либо я постарел, и память оверфлоу. Но не всех людей знаю в лицо. Раньше с этим проблем не было — знал какой радиус резины у всех на авто и на какой заправке заправляются (у нас был местный кружок топ гира на диване)...

Но с другой стороны, сейчас всегда можно найти себе единомышленников.
Есть и целые музыкальные банды, и походы и велоклуб.. а кто-то просто чилит на диванчиках — каждый найдет себе близких по духу!

Может даже кто то на Perl-е пишет ОС для калькулятора из 80-х... думаю и такие гики-маньяки есть =)

Благотворительность и социальные проекты, компания много инвестирует в это.. причем не для Пиара как такового.
Поясню — так как продукты нацелены на западный рынок, а благотворительность у нас на родине — то ИМХО от таких вещей для пиара компании смысла 0, тут сугубо зов сердца и желание сделать что то для всего общества.
Это очень приятно.

Работая в компании начал даже сам немного сортировать мусор, пока выходит не очень если честно. Проще не покупать многие «коробочки», чем разбираться в их типах. Благо есть понятные картон и стекло.

Работая с ребятами каждый день и сам становишься лучше и челлендж атмосфера дай боже.

Хочешь измениться в лучшую сторону — тебе явно компания (а точнее люди, которые и есть компания) помогут.

Тут людям точно не все равно!

Дивні критерії відбору 👎👎👎

Подала аплікейшн на сайті Macpaw на вакансію Lawyer. Невдовзі на емейл прилетів Reject лист, що я не дуже пасую їхньому пошуку.

Окей, беру файл свого CV — редагую рядки з ім’ям і контактами, в гуглі шукаю фото за запитом «smart guy in glasses», прикріпляю в файл це фото. Більш того, виявилось, що зробити копію Лінкедін профайлу шляхом копіпасти не займає і 10 хвилин. Так я продублювала аналогічний аплікейшн, але не від свого імені.

І, раптом, фейковий «Микита», який «має» моє CV, опис моїх скілів, освіти і фото з фотостоку отримав попередню позитивну відповідь і можливість обрати час для Zoom 🤡🤡🤡

Втім, після коллу з рекрутером, я не зрозуміла які переваги мав «Микита» і чому продубльований аплікейшн з персональними даними на іншу особу мав більший успіх. Ясно, що «система референсів», про яку мені намагались наполегливо донести інформацію, є несправедливою.

Не буду називати тут синонім слова упередженість, що починається на «с».

Здивована, розчарована і на майбутнє маю цікавий досвід, дякуючи Мак поу 😺

Валентина, спасибо за обратную связь. Нам жаль, что рекрутмент процесс вызвал у вас такие эмоции.
При поиске кандидата, помимо резюме и собеседования, где обращаем внимание как на технические навыки, так и на софт скиллы, работает система референсов. На этом этапе мы собираем отзывы от прошлых или нынешних команд, с которыми работает человек. Мы проводим такую проверку как до интервью, так и после (в большинстве случаев). К сожалению, иногда мы вынуждены отказать кандидату именно после этого этапа.
Нам в MacPaw очень важно давать равные возможности для всех кандидатов. Мы не приемлем дискриминацию ни по каким признакам, и если такие случаи происходят, поддерживаем о них сообщать.

Пишу отзыв о компании MacPaw, так как остались неприятные впечатления после очень положительного начала общения. Отправляла резюме на позицию Affiliate Marketing Specialist со знанием китайского или корейского языка. Заинтересовала именно работа с китайским, потому как являюсь редким специалистом с уникальным опытом развития бизнеса в Китае.
Мне ответили через неделю, после чего было собеседование с Еленой Иванцовой. Собеседование оставило только положительные впечатления, это было одно из самых душевных собеседований в моем опыте. После этого вся переписка и согласования с рекрутером были в оговоренные сроки. После этого у меня было собеседование с маркетологами Лилией и Александрой. Собеседование также было очень приятным, особенно был хороший контакт с Лилией. Я вообще не могу к чему-либо прикопаться, что что-то было не так. Закончили мы собеседование словами Лилии, что с понедельника (собеседование было в пятницу вечером) Александра и рекрутер Лена будут со мной дальше на связи.
После этого наступила тишина. Так как у меня после собеседования с маркетологами возникло много вопросов к Александре, решила написать Лене во вторник, чтобы понимать расклад, плюс я увидела, что в понедельник обновили вакансию на эту позицию. Ответа не было. Прошли среда, четверг и половина пятницы. Так как как раз на той неделе у меня были проблемы с почтой решила написать еще раз, вдруг письмо не дошло. В итоге, уже в конце пятницы мне пришел от Лены отказ с очень смутной причиной, как на мой взгляд. Вообще хочу отметить следующее:
1. Если бы мне в понедельник-вторник написали отказ, я бы не писала этот отзыв. Но я не могла понять, почему мне не могли ответить после таких действительно приятных собеседований, где я получила столько респекта за свой опыт и знания, плюс от Лилии звучало, что с понедельника мы продолжим. В итоге, по сути, если бы я не написала два напоминания, я не знаю, получила ли бы ответ вообще.
2. Мне написали, что они не уверены, что я смогу проработать долго. Они много сил вкладывают в ньюкамера и им очень важна эта позиция, а я работала с широким спектром бизнес девелопмента, и не факт, что я смогу проработать долго. Во-первых, никогда и никто не знает, сколько проработает любой человек на новой позиции. Интересно или нет — для этого есть испытательный срок. Во-вторых, мое резюме заранее видели все. Наверное, было бы странно после 13 лет работы с разными видами маркетинга и бизнес девелопмента в Китае мечтать развиваться только в аффилиате. Если бы я так сказала на собеседовании (может, этого и ждали, конечно), это выглядело бы неискренне и лукаво. В третьих, я объясняла маркетологам, что прекрасно осознаю, что это позиция именно аффилиатного маркетолога, и это будет основной работой. Имея много опыта и знаний по Китаю, я бы с радостью проявила инициативу с контекстной рекламой в Байду, рекламой в Вичате, Вейбо и т.д., но это не значит, что я завтра побегу проситься в отдел контекстной рекламы. В итоге, мой богатый опыт так и стал причиной моего отказа.
3. Компания MacPaw заявляет, что они всячески развивают сотрудников, но при этом хотят, чтобы человек работал на одной позиции и делал одну и ту же работу долгие годы. То есть, учитывая причину моего отказа, что-то факты не сошлись.
4. Очень странно, что работа долгие годы на одной позиции для компании важнее, чем общий вклад в бизнес компании конкретных специалистов. Например, в моей нынешней компании, в которой я проработала 6 лет, я отправила резюме на позицию Client Support Manager для нейтив спикера, потому что просто предложила свои знания и навыки компании на рассмотрение. В итоге, меня сразу взяли на позицию Business Development Manager в Китае с очень широким спектром обязанностей хотя в компании уже было 3 маркетолога-китайцев, но они не смогли сделать то, что сделала я. Тут также было разделение маркетинга на разные виды, но именно по Китаю вынесли отдельно единицу, потому как моя польза компании была максимальной именно в таком виде.
Выходит, компания MacPaw лучше наймет аффилиатного маркетолога , который будет годами общаться только с партнерами, но не даст себе же шанс хотя бы посмотреть, что специалист, которого не ожидали, сможет вам сделать на отдельном рынке.
5. Мне кажется, дело не в моем опыте или не мечте работать только с аффелиатным маркетингом. Я чувствую, что просто не понравилась одному из участников нашего последнего собеседования. И это тоже нормально. Я достаточно много где работала, чтобы понимать, что работа это не только подходят ли твои навыки, а это целый ряд других причин: конкуренция, человеческая симпатия или неприязнь, не подошел по психотипу типажа сотрудника и т.д. Просто можно было отказать нормально, а не после 2 напоминаний. Плюс, мы обсуждали начало моей работы удаленно, а у меня есть маленький ребенок, который вносит коррективы в график, и, может, Александре не хотелось переносить цитирую «утренний колл с командой в 12.00». Ребята, 12.00 — это уже обед. )

В целом, все же считаю компанию MacPaw хорошей компаний. Но здесь каждый сотрудник думает в рамках своего отдела, а не бизнеса компании в целом. По крайней мере, именно таким был мой опыт с компанией.

Привіт! Марино, дякуємо за детальний відгук щодо процесу.

Ми справді надіслали звоторній зв’язок пізніше і нам шкода, що довелося чекати на нього довше, ніж очікувалось.

Рішення щодо відмови ми приймали спільно командою, що брала участь у співбесіді. Перед фінальним рішенням ми завжди шукаємо варіанти, на яких ще позиціях може бути корисна експертиза кандидата. У випадку коли і ми, і кандидат розуміємо, що відпочатку цікавий інший напрямок розвитку, намагаємося підібрати одразу роль у тому відділі, який цікавий людині.

Наразі cпілкування китайською, на жаль, можливе лише для роботи в афіліатному маркетингу. У MacPaw можливо змінити позицію, проте в найближчий рік у бізнесу немає запиту на роль, яка б відповідала твоєму рівню експертизи та компетенціям в поєднанні із використанням китайської.

Марино, дякуємо за чесніть і відгук про різні сторони рекрутмент-процесу.

Работала в MacPaw 4 года, прекрасная компания с крутыми сотрудниками.
Изначально попала в MacPaw после Summer Internship 2016 года и я считаю, что это прекрасная инициатива для junior специалистов, которая позволяет прочувствовать себя частью команды хотя бы на 3 месяца. Так же для меня всегда было важно, что в компании очень много благотворительных и социально ответственных проектов. Sortui крутое приложение для помощи со сортировкой мусора.
MacPaw помогает сотрудникам развиваться и обучаться, поддерживает начинания в публичных выступлениях (например MacPaw Tech Talks).

Сколько в моей жизни было этих... собеседований!))) Но общение с Marina Miroshnik по вакансии HR Product Partner оставило в душе особенно тёплый след. Рекрутеры, у которых пересечения с людьми поставлены на конвейер, редко взаимодействуют с ними по-настоящему заинтересованно и искренне. Когда встречаешь обратное, это дорогого стоит! Спасибо. И, если вся ваша HR-команда похожа на Марину, считаю, что сотрудникам MacPaw реально повезло!

Хочется оставить положительный фитбек по поводу собеседований в компании MacPaw и порекомендовать всем, кто сомневается отправлять cv или нет — не сомневайтесь: ) Я еще не знаю результат мое собеседования, поэтому можно считать мой отзыв максимально объективным.
Собеседование было на позицию Back-end Engineer. Пожалуй, это самое лучшее собеседование, которое у меня было. Ребята очень старались создать дружественную атмосферу, в которой можно было бы проявить себя и не мандражировать и, думаю, у них это получилось. Были шутки, мы смеялись и это очень здорово на интервью. Интервью, если так можно выразиться, было очень «интерактивным», состояло из нескольких «этапов», которые с самого начала были проговорены. Не было вопросов «по списку», но при этом у ребят был четкий план и подход в разговоре. Думаю, что мы вытянули максимальное количество информации друг о друге за лимитированное время.
Не мало проводил собеседований в качестве интервьюера и, поэтому, мне вдвойне было полезно, т.к. подчеркнул для себя ряд интересных подходов, которые использовали ребята.
Отдельно отмечу работу рекрутинговой команды — все профессионально и на высоком уровне. И, да, кстати, собеседование с рекрутером было далеко не самым простым, но при этом интересным. Поэтому рекомендую даже к нему готовиться.

Здравствуйте. Summer Internship 2020 Есть большое подозрение о нечестном отборе. Если бы задание проверялось, то была бы причина отказа, даже пусть в одном предложении. Конструктивно, честно и по делу. Люди тратят время на выполнение тестового задания, это не 2 и не 3 часа работы, а в ответ «извините вы нам не подходите....», приходите в следующем году. Вы серьезно?!!! Что за отношение? Как бы ваш начальник или идеолог компании к такому отнесся, если бы он был на нашем месте. Он тратить время и в ответ, без объяснения причины ему отказывают, Или ваша компания делает продукт, а вам не заплатили деньги, просто не заплатили без объяснения (или ответили: «мы заказали данный проект еще у 100 компаний, нет времени смотреть ваш проект»). Или это аксиома отношений между людьми и компанией? Какое впечатление может быть оставлено после этого о вашей компании...

Підтримали: Oleksandr

Александр, спасибо за обратную связь. Нам жаль, что у вас сложилось такое впечатление.
На этапе анонса летней стажировки мы заранее озвучиваем, что у менторов нет возможности расписать для всех заявок, что было хорошо, а что стоит улучшить. В частности, озвучивали это в нашем подкасте и сессии вопросов и ответов с менторами (youtu.be/JkEemS3j5VY?t=220). При этом надеемся на доверие со стороны кандидатов. В этом году по направлению Front-end мы получили 168 регистраций. Менторы оценили каждую заявку без подробных заметок, чтобы кандидаты до 10 июня получили либо приглашение на собеседование, либо отказ.

Приветствую! На прошлой неделе проходил собеседование на Summer Internship по специализации macOS/iOS Development. Отбор проходил в два этапа: тестовое задание и собеседование. Выполнил тестовое, пригласили на собеседование, по результатам которого, отказали и никакого фидбека не прислали, объяснив это тем, что у них очень много заявок и никому фидбек не дают. Обидно, ведь потратил свое время на выполнение тестового задания и прохождения собеседования. Наверное это касается только программы Summer Internship, судя по отзывам.
Не смотря на это, компания оставила исключительно положительные эмоции. Отдельное спасибо техническим специалистам Богдану и Роману, а также рекрутеру Елене. Очень приятно было с вами общаться.

Александр, добрый день! Меня зовут Катя, я — куратор летней стажировки в MacPaw. Мне жаль, что вы были огорчены, не получив от нас фидбек по результатам собеседования на MacPaw Summer Internship 2019. Мы действительно не предоставляем развернутую обратную связь. Заранее заявляли об этом в нашем подкасте — cutt.ly/Eefql3c и на встрече в Студентський простір Belka в КПИ. Увы, физически не можем это сделать. В этом году получили 480 регистраций по 7-ми заявленным направлениям, провели 58 интервью в офисе компании. Мы работаем над тем, чтобы улучшить свои процессы и, надеюсь, следующим летом будем более отзывчивыми.

Богдану, Роману и Елене привет передала ;)

Несколько недель назад проходил собеседование на фулл стэк.
Коммуникация была довольно оперативной. Хоть и не прошел собеседование, но ребята дали честный и объективный фидбэк в оговоренные сроки.
О компании осталось позитивное впечатление.

Отправлял CV на сайте, на dou, писал в лички рекрутерам и HR в линкдине... Хоть бы просто ответили что не подхожу и все, а так ощущение будто бы я в каком-то блэк-листе — никакой обратной связи

Підтримали: OleksandrNatalia FialkovskaArsenii

Добрый день, Александр. Просим прощение за молчание. Мы получили ваше CV и сразу же отправили его на рассмотрение. Если вы подавались на вакансию через наш сайт или DOU, вам должен был прийти авто ответ, что мы связываемся лично с кандидатом, если его профиль соответствует указанным требованиям. Увы, физически отписываться каждому кандидату пока что нет возможности. Понимаем, что это не самый лучший вариант обратной связи, но мы уже в процессе поиска лучшего решения. Надеемся на понимание с вашей стороны.

Все классно, но после второго этапа собеседования пропали. В принципе мелочь, но осадок остался.

Підтримали: Alisa Hilkevich

Вячеслав, мы о тебе не забыли. Вакансия еще не закрыта, мы еще рассматриваем кандидатов. Просим прощения что так долго, но хотим быть уверены в своем выборе.

Не могу сказать ничего хорошего или плохого о компании, но вот достучаться туда крайне трудно. Отправил CV на сайте, djinni, email и на dou. Прошло 2 с лишним недели и никакого ответа. Даже банальной отписки «спасибо получили, рассмотрим» или «сори, не подходим друг другу». Может я сильно придирчивый, но обратная связь — это очень важно :)

Спасибо :)

Филипп, спасибо за отзыв. Очень много открытых вакансий и не всегда упеваю всем ответить. Резюме получила. Его уже просмотрели. Жди ответ на почту.

Кот... У меня аллергия на сих тварей... Не судьба)))

Отличная продуктовая компания.
Работают на западный рынок ПО для МакОС и других Ай-устройств.
Отличный офис — в разы лучше чем у ряда бодишопов лоджи-клумов.
Есть соц. пакет. Руководство молодое — фанаты своего дела и продуктов. Особое внимание уделяют деталям и дизайну продукта.

Отличный пример компании которая смогла сама всего добится и выйти на лидируюшии позиции рынка ПО для МакОС.

з.ы. в офисе есть кот — только о нем можно сказать что-то плохое! Да фиксель — те тапочки я не забуду =)
А так — отличная компания!

Проголосував 81 співробітник

Вакансії MacPaw