11 вересня 15:33
Кінець 2018
— Ти працюєш?
— Ні
— А хочеш?
— Було б корисно.
Після фіналу Dev Challenge моя співбесіда складалася з екскурсу в історію та одного питання на алгоритмічне мислення.
Перший місяць я зранку біг на пари, а в другій половині дня приїжджав до офісу. Додому повертався в годинці десятій — одинадцятій. Незабутні вечори :) В офісі надзвичайно затишно. Насправді я ще й програмувати страшно люблю, тож на запитання, як мені робота відповідав — «це чудовий спосіб провести вільний час після універу».
Стас, він же Станіслав Скляровський — співзасновник ЛУН, він же CTO, він же мій Full Stack ментор, виявився людиною зайнятою. Перші тижні мене менторив Назар (є він тут у відгуках), тоді цю роль узяв на себе Богдан — інший досвідчений фронтенд розробник. Паралельно з перших днів я почав вбирати неоціненний досвід усіх бекенд розробників команди, адже сидів я з ними буквально за одним столом.
Вбирати було що. Прийшовши зі свого другого курсу універу зі знанням Node JS, я з подивом дізнався, що програмуватиму на PHP. Тут потрібно зробити дві ремарки:
1) з того часу ми більшою мірою вже переїхали з PHP на Python, але про це пізніше;
2) не те щоб я був проти.
Більше мене вразила готовність компанії вирощувати інженерів незалежно від їх бекграунду, якщо вони за своїми людськими якостями та здатністю вчитися подають значні надії.
— - -
Іншим цікавим випадком була моя перша велика задача. Закінчивши з роботою, яку мені дали раніше, я поскроллив джиру та знайшов у беклозі комплексну задачу з відображення динаміки цін на сайті. І просто пішов з нею до нашого дизайнера, яка цю задачу писала — і ми просто почали її робити. А мій ментор без питань просто допомагав мені з вибором технологій. Це було моє перше знайомство із рівнем свободи, який тобі дають у ЛУН.
З часом цей рівень свободи лише зростав. Через пів року роботи мені дали повний контроль над організацією кодової бази нашого фронтенду і ми швиденько переписали її на React. Ще за пів року мені дали перепроєктувати важливу частину нашої бази даних — справа стосувалася спрощення зв’язків між чергами, будинками та плануваннями поверхів та квартир. Ще за пів року — рік я отримав можливість продумати нову архітектуру для нашого бекенду в зв’язку з планами перейти з PHP на пайтон. І налагодити там таку систему автоматичного тестування, яку розробникам хотілось би підтримувати. А ще за пів року мене навчили проводити технічні співбесіди й обирати собі в команду нових розробників.
На кожному з цих етапів я, безумовно, помилявся, і набивав шишки, але й отримував тонни досвіду. Сьогодні в нас є більшою мірою пайтонівський проєкт, із красивою слабкозв’язаною архітектурою, простими в написанні «автоматичними smoke тестами» для роутів та Celery задач, і розгортанням у докері через GitHub Actions. А головне — з чарівною командою.
Я вдячний ЛУН за те, що з перших робочих днів знав лише довіру і людяність. Я вдячний ЛУН за те, що він виростив з мене інженера. І вдячний за можливість працювати з людьми, миліших за котрих годі й уявити.
Амінь. Буду радий бачити вас у команді.
Немає коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарівКоментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.