Понад 10 років ми розробляємо маркетинговий, ігровий та фінансовий софт. У нашому робочому портфелі вже понад 100 десктопних і мобільних додатків. Щороку ми випускаємо десятки нових та оригінальних продуктів. Динамічно зростаємо та не обмежуємося досягнутим. Упродовж останніх років збільшили кількість замовників і різнопланових проектів.
1 липня 2020

Senior Media Buyer (вакансія неактивна)

Київ

Proven track record of advertising gambling products for CIS market
Strong knowledge of Facebook or Google Ads
Experience of working with big budgets.
Intermediate English
Experience with various ad formats: Facebook, native, PUSH, popunder, banners
Deep understanding of attribution models and tracking for user acquisition campaigns

Буде плюсом

Experience with Mobile App campaigns, in-app traffic
Experience of media buying through Adwise, AdsKeeper, CPA networks

Пропонуємо

A modern and comfortable office in the historical center of Kyiv;
Flexible working hours;
Work in a team of professionals;
Good salary + social benefits + Education;
We welcome the initiative team members — because we are the product company;
Friendly team;
Team-building events for the employees.

Обов’язки

Purchase traffic for internal products from various networks, DSPs
Work with CPI, CPM, CPC, CPA
Launch re-marketing campaigns powered by data from internal DMP
Cooperate with product team through Scrum pipeline

Looking for a media buyer and PPC specialist (full-time) for online gaming project(product company).

Гарячі Sales вакансії

Всі Sales вакансії