Live Animations (AR/VR Agency) — ми створюємо проєкти з доповненою та віртуальною реальністю, уже більше восьми років! Працюємо на ринку України та світу. Ви точно бачили книги з доповненою реальністю «Аліса в Країні Див», «Казка» або «Мавка», які були частиною програми лояльності у таких рітейлів, як АТБ та Сільпо.
24 квітня 2017

Senior / Middle Unity 3D Developer (вакансія неактивна)

Київ $2500–3000

Необхідні навички

Knowledge of OOP principles and patterns
Strong technical skills in Unity, C#
3+ years of Unity development experience (3d games)
Experience in developing mobile projects for iOS and Android
Strong architectural skills
Client-server development experience
Language skills to understand technical documentation
Team Lead experience is a huge plus

Буде плюсом

Skills in development own plugins
Experience in publishing the apps in AppStore / Play Market
VR/AR experience

Пропонуємо

— A lot of cool projects, you’ll be proud to participate in.
— Inspiring team.
— A competitive salary based on the interview results
— Active development process (new features in modern popular products, new startup projects)
— Performance evaluation and flexible system of bonuses

Обов’язки

— Proactive position in application evolvement, technical solutions, processes improvement etc.
— Build solution from scratch
— Working with team
— Participate in grooming, planning and estimation sessions
— Code reviews

Привет опытный Unity 3D developer! Есть интересная работа в Американской продуктовой компании с офисом разработки в Киеве — Live Animations. Специализируется на разработке программных решений и уникальной продукции с дополненной реальностью (AR) для детей.
В связи с расширением команды, мы ищем опытного Unity 3D developer для создания еще более крутых проектов.
— Вы готовы постоянно решать сложные, но интересные задачи?
— Вы постоянно пытаетесь почерпнуть что-то новое и углубить свои знания?
— Слова Unity, Augmented reality, C# звучат для Вас особенно волшебно?
Если Ваш ответ «ДА» на все эти вопросы, скорее присылай нам свое резюме
Contacts:
Office 507, «Levoberezhniy» BC,
Levoberezhnaya station,
2A Evgeniya Sverstyuka, Kiev
Instagram: liveanimations.corp
Tel. (044) 377-72-66 — Iraida
E-mail: [email protected]

Гарячі вакансії

Всі вакансії