remote first, pair programming, ethereum tokens, telegram bots, digital nomads
22 січня 2021

Blockchain Intern for a DeFi project (nodejs, TS) (вакансія неактивна)

віддалено до $2000

Необхідні навички

# Requirements

es6
git
blockchain/ethereum basics
tdd
english — intermediate

applicants with no commercial experience MUST provide an informative cover letter with an answer WHY their should be considered for this role

Буде плюсом

# tech stack

typescript
truffle/hardhat
solidity
react/vuejs
vim
heroku
docker

# environment

ubuntu, tmux, vim, spacevim

Пропонуємо

part-time, remote, pair programming with a team lead and other interns,
offer to join the team after a successful internship,
fast growth

Обов’язки

R&D, minor improvements of a codebase

Про проєкт

defi project close to the industry’s state of the art

Гарячі Node.js вакансії

  • Principal Backend Developer NodeJS (AdTech) в Sigma Software, Київ, Харків, Львів, Дніпро, Одеса, Вінниця, Полтава, Бургас (Болгарія), Варшава (Польща), Краків (Польща), Познань (Польща), Прага (Чехія), віддалено
  • Senior Full-Stack Developer (Node.js + ReactJS + Go) в Sigma Software, Угорщина, Бургас (Болгарія), Варшава (Польща), Краків (Польща), Лісабон (Португалія), Познань (Польща), Прага (Чехія), Стокгольм (Швеція), віддалено
Всі Node.js вакансії