Intellias

понад 1500 спеціалістів
Київ, Львів, Івано-Франківськ, Ужгород, Загреб (Хорватія), Краків (Польща), Лісабон (Португалія), Малага (Іспанія), Пуне (Індія), Софія (Болгарія), Colombia

27 листопада 2023 14:40

Maksym Lebedev, Senior Software Developer в EPAM

Проходив співбесіду на позицію senior react-native developer і, нажаль, технічна співбесіда була найгіршою та найнепрофесійнішою з усіх, які я прогодив за всю свою 9+літню карʼєру і, мабуть, це мій перший відгук суто про технічну співбесіду, настільки вона мені запамʼяталася.
Поперше, співбесіда була більше двух годин і інтервьер хотів ще далі спілкуватися, хоча узгодили лише півтори. Ніяких практичних питань не було взагалі, усе суто теоретичні та без будь-якої структури та модульності. Тобто людина сперше питає про бази даних, а через секунду вже про якісь особливості рендеру списків в react-native. Більш того — десь 40% питань не було повʼязано ні з вимогами у вакансії, ні з react-native або front-end розробкою. Виглядало це нібито людина просто не підготувавшись з голови генерувала рандомні вопроси усі 2+ години. Але тим, що мене добило було. те, що сам інтервʼюер плавав у знаннях reactʼа і мені довелося лізти у доки реакту, щоб довести, що інтервʼюер не правий. Але так як у цієї людини дуже велика корона та/або тайтл у компанії, то він навіть не визнав свою помилку, а просто сказав «ну напевно вони це змінили у нещодавній обнові». Ага, змінили core-фічу аби підставити розробника з Intellias.
Ну і фідбек, звичайно, негавтиний, з запровонуванням, серед іншого, вивчити:

Learn more about network protocols (HTTP2) / web-services (GraphQL, SOAP, gPRC)

Я розумію, що усі актуальні знання корисні, але, суто на мою думку, ці знання не є пріоритетними для react-native розробника та і взагалі дуже дивна рекомендація — вивчати той же SOAP, який являє собою простий xml файлик з декількома зарезервованими словами та дуже простою структурою.

2 коментарі

Вітаємо, Максиме! Дякуємо, за ваш зворотний зв’язок, для нас дуже цінна кожна думка з детальними коментарями. Нам шкода, що ви мали негативний досвід проходження технічного інтерв’ю. З огляду на те, що від моменту вашої співбесіди пройшов певний час, можемо запевнити, що ми вже вжили відповідні заходи, щоб покращити процеси. Зокрема прокомунікували необхідність дотримуватися запланованого часу співбесіди, а також призначили додаткову сертифікацію для інтерв’юерів. Щодо питань, не пов’язаних з вимогами вакансії, ми наймаємо спеціалістів не лише на конкретний проєкт, але й в компанію в цілому. Тому оцінюємо кандидатів за ширшою матрицею компетенцій, щоб мати змогу запропонувати їм й інші опції, якщо в цьому виникне потреба. Ми дуже сподіваємося, що зможемо підтримувати зв’язок і матимемо змогу побудувати успішну співпрацю в майбутньому.

Це, звичайно, гарно, що ви шукаєте спеціалістів у компанію в цілому, проте якщо ви від кожного розробника вимагаєте знання формату обміну даними, який не оновлювався вже 16 років і який використовується лише у legacy-проектах, то я на вашому місці ще б задумався про переробку ще й матриці компетенції.