Intellias

Киев, Харьков, Львов, Одесса, Ивано-Франковск

Дуже цікаво проходити інтерв’ю в компанію, а потім черед декілька місяців проводити інтерв’ю для тих, хто тобі проводив інтерв’ю :) Така саме ситуація склалася і в мене. В 2017-му я шукав новую позицію Senior DevOps engineer і отримав запрошення від Intellias. Мене запросили на технічне інтерв’ю через скайп (без відео), де були присутні 4 людини: 3 інженера та менеджер. Я по можливості намагався відповідати на всі питання, хочи інколи доводилося просити переходити до наступного питання :( Питання були по інфраструктурі, CI/CD, програмуванню, тестуванню, по операційним системам, контейнерам, віртуалізації, clouds, базам даних, кластерам, моніторингу. Все проходило як звичайно: питання-відповідь, все начебто нормально, але ретельність питань трохи вразила: інтерв’ювери намагалися перевірити майже кожний рядок мого CV. Це дуже засмучує, коли ти розумієш, що твої 20 років в ІТ, близько 10 проектів, твої багатомільйонні та інколи багатомільярдні проекти нічого не варті в очах інженерів з Intellias зі Львову, коли вони замість щоб поговорити про архітектуру рішень, з якими я мав справу, та складності реалізації в них autoscaling, autohealing та покращення рівня SLA сервису, запитують тебе про прописні істини в мануалі по програмуванню і ти маєш відповісти, які саме опції існують і які ключі в командному рядку для цього потрібно написати. ОК, інтерв’ю закінчилося через 1.5 години виснажливого допиту, я не став більше спілкуватися з реукрутером через неприховану недовіру компанії до себе. Відчуття було таке, наче ти знову Junior і знову шукаєш свою першу роботу. Давнє забуте відчуття, дякую, Intellias, але я не ностальгую за тим часом :) З мого досвіду, я затримувався довше на тих проектах, де інтерв’ю проходило легше з точки зору soft skills: там, де ти відчуваєш нормальне до себе відношення, а не недовіру, де відчуваєш дружнє ставлення та порозуміння в тих моментах, якщо ти не пам’ятаєш чогось через те, що ця технологія використовувалась тобою 10 років тому, але вона все рівно записана в твоєму CV. Що ж, через деякий час на мій проект приходить CV від одного з тих інженерів і наші рекрутери призначають технічне інтерв’ю. Я його провожу один на один, намагаючись зрозуміти, який backhround має людина в такій компанії я Intelliias. Я питав звичайні речі з розряду «як це працює», але з усіма деталями. Тобто, якщо є налагоджений процес CI/CD, то розкажіть, будь ласка, що там реалізовано, для чого, чому саме так, і хто цим користується. Я умисно намагався уникнути технічних дрібностей, про які запитували мене в великому обсязі. І те, що я почув, звичайно, мені не сподобалося: людина просто робила свій шматочок роботи і нічого не знала, що відбувається навкого в проекті: до там в девелоперів чи в тестерів — нуль розуміння. «Я просто беру код в репозиторії». Напевно, що в кожній компанії своє розуміння, що таке DevOps engineer, що таке рівень Senior і командна робота взагалі. Так, в Intellias було своє розуміння, яке ніяк не співпадало з моїм: в своїх проектах на позиції Senior я імплементував нові методики, технології та програмні продукти, я працював на девелоперів і на бізнес, працюючи між ними. В компанії Intellias розумілося, що як Senior ти маєш працювати більше за інших і робити всю ту роботу, яку не роблять інші інженери, хто не хоче лише знати більше, ніж своя частина процесу між репозиторієм з source code та сховищем для артефактів. Це непогано, це добре, коли є робота на проекті :) Але ж зачекайте, а з ким працювати? На складних проектах всесвітньо відомих компаній (а саме на такий мене запросили) конче необхідно працювати не поодинці, а в составі team поруч з архітекторами чи як мінімум Senior-ами такого саме рівня. І лише після спілкування з цим інженером я зрозумів: нічого такого в Intellias на тому проекті не було. Саме тому прийшло четверо, саме тому так ретельно перевіряли всі мої заявлені skills, саме тому менеджер відмовчувався до останнього — бо нема було кому працювати, треба була дуже досвідчена людина, ЩОБ РЯТУВАТИ ПРОЕКТ.

Senior-спеціалістам, які хочуть уникнути участі у технічних співбесідах, що виявляться безглуздою витратою їхнього часу, можливо, буде цікаво дізнати про мій досвід спілкування з Intellias.

Рекрутер написала мені в LinkedIn із пропозицією розглянути 2 їхні вакансії: Senior Java/Scala Developer і Senior Scala/Spark Developer. Оскільки тоді я перейшов на новий проект, який планувався бути короткочасним, і нового на заміну йому ще не було знайдено, то я погодився розглянути, на всякий випадок. На запитання про зарплатні очікування відповів, що в районі середньоринкових, між першим і третім квантилями для львівських Senior Software Engineers, що програмують на Scala. Рекрутер запропонувала суму — я відповів, що могла б влаштувати.

Через те, що технічна співбесіда повинна була тривати 1.5 год, попросив призначити її на вечір. Проходила вона із львівським Senior Scala Developer. Моє враження: техексперт грамотно перевіряв мої знання з Java, Scala, Big Data, і я справився добре. Я відправляю позитивний фідбек на кандидатів, яких співбесідую, якщо вони показують такий рівень, як я тоді. У той вечір співбесіда закінчилася задачкою, після якої інтерв’юер сказав, що її мало хто розв’язує, я розв’язав правильно, і далі нема про що говорити. Зекономили кільканадцять хвилин.

Через деякий час рекрутер написала мені, що хотіли б ще один зідзвон, але вже на півгодини і з Delivery Manager. Я погодився на обідній час. На початку зідзвону першою неприємною для мене несподіванкою стало те, що це буде теж технічна співбесіда, з іншим розробником. Проходила вона так: я спілкувався з техекспертом і в перервах переписувався у Slack з моїм замовником. Після закінчення я сказав, що, якщо треба, міг би взяти участь у 3-ій технічній співбесіді ввечері, коли мене ніщо не відволікало б, мав би час набирати в IDE код і дивитися у документацію Scala, щоб мій написаний у Google Docs код використовував правильні назви методів і точно компілювався.

Через деякий час отримав фідбек, що шукають скіловішу людину із більш високим рівнем скали і з більш практичним застосуванням її. Коли спитав, на яких запитання і завданнях (хоча б декількох) я показав недостатній рівень, відповіли, що не пам’ятають. Розумію, від співбесіди до кінцевого фідбеку пройшло півмісяця. Коли я по пам’яті написав цей список, то підтвердили, що я правий:

1. Я не пам’ятав напам’ять сигнатур методів колекцій зі Scala API і т. п. Тобто те, що, на мою думку, розробнику і не треба пам’ятати, бо для цього є IntelliSense у сучасних IDE і в крайньому разі офіційна документація по API. Запропоноване мною схематичне вирішення задачки, як я потім перевірив, було правильне.
  2. На запитання про швидкість ітерування по списку (List) я тоді відповів, що воно швидке тільки в одному напрямку, але не пам’ятаю точно, у якому. І дійсно, head і tail мають складність O(1), а last і іnit — O(n). Останні півроку я мало використовував Scala. Хоча на проекті перед рік використовував її як основну мову програмування.
  3. Я не знав про існування scala.collection.breakOut. Так, і я, і колеги по команді без помітних втрат обходилися без breakOut.

Робіть висновки самі...

После общения с рекрутерами, сформировал негативное мнение о компании. прошел тех часть, прошел англ. часть, потом оказалась вакансия поставлена на холд, и опять проходи пачку ревью на другие, все время рекрутер терялся по 3-4дня в скайпе, не отвечал. Потом когда попытался выяснить причину такого тормоза у другого, оказалось что я скиллами якобы не вышел, то вышел, то нет... В общем если у вас есть лишнее время велкам, если нет — то не рассчитывайте на адекват по фидбекам и срокам, рекрутер покрывает другого рекрутера в этой компании, нет способа это обойти, это глупо и не продуктивно.

Проходил собеседования на должность Senior QA Automation. HR Александр всегда на связи, вежливый на все вопросы отвечал.
1 проект. Прошёл техническое собеседование, попросили сделать тестовое. По срокам не ужимали, но не взяли потому что решили взять кого с внутреннего бенча. Жалко только что много времени потратил на тестовое.
2 проект. Прошёл 2 внутренних собеседования, как я понял, с девелоперами. Вопросы не совсем совпадали с тем что было описано в вакансии, но в общем хорошее впечатление о собеседованиях. Потом было еще 2 собеседования с заказчиком, какое-то из них я завалил, причины мне не очень понравились — не работал в большой команде тестировщиков, хотя у меня в команде 10 автоматизаторов и около 15 ребят из мануальной команды. Плохо знаю ООП, хотя вопросов по ооп небыло.

В общем и целом осталось приятное впечатление от HR и от собеседований

Мала дуже приємний досвід роботи в такій крутій і динамічній компанії.
Тут ти справді маєш можливість впливати на процеси, комунікація що в своїй команді, що з іншими командами на хорошому рівні.

Поддержали: Zinaida Kozachuk

Аутстаф здорового человека.

Есть все общепринятые бонусы: массаж, английский, теннис, бильярд, страховка, офис возле метро, просторная терраса.

Радует: адекватность менеджмента, толковая команда на стороне заказчика, хорошо реализованы или в процессе технические (CI, CD) и организационные процессы(митинги, ретроспективы)

Значно крутіша компанія ніж SoftServe, багато складних технологічних проектів. В компанії переважають сініори, а не джуни. Дуже динамічний розвиток, відсутні бюрократичні процеси. Смартовий топ менеджмент.

Наразі складається враження, що деякі із рекрутерів не є компетентними, або навіть не заморочуються переглядати резюме та задати уточнюючі питання. На мою думку, мій досвід, знання та компетенції достатньо хороші для проходження конкурсу, і не має ні одної вимоги, яка чітко одразу відкидає мене як кандидата. На моє прохання дати детальнішу відповідь (аніж «ваш досвід не відповідає»), які саме вимоги не співпадають. Буду очікувати на уточнення. В іншому випадку можна вважати, що тут немає реального відбору, але підхід «тільки через знайомих» :) зараз бачу це поширена практика в трохи кращих ІТ компаніях.. на жаль.

В компании царит семейная атмосфера. Бюрократии практически не наблюдается. Хорошие возможности для профессионального роста.
Штаб квартира и владельцы компании не зарубежом, что достаточно редко для IT-компании такого уровня и доступны для свободного общения. На фоне характерных для IT сферы релокаций или продаж бизнеса, развитие происходит практически полностью внутри страны, стимулируя отечественную экономику и создавая рабочие места. Одесский офис расположен в исторической части города.
Из недостатков, наверное, стандарные проблемы роста. Слишком быстро растём :)

Хороша компанія. Швидко росте. Дойстойна зп. Всі недоліки зв’язані з прискореним ростом компанії. ВІдчувається що компанії Приходиться на ходу формувати заново бізнес процеси та комунікацію.
Хороші бонуси за рекомендації. Виплачують одразу після виходу кандидата на роботу.
Регулярні піченькі та смузі.
Велосипеди в подарунок якщо прийшов літом в компанію.
ДОфіга відряджень закордон. Менджемнт хороший.
Компанія фінанссує любі курси та тренінги по схемі 70% компанія 30% працівник. Бюджет 100$-300$ залежно від посади.

З мінусів це страховка. Вона є Але не все покриває. Могла би бути й краща.

Ни одного отзыва?) Странно.... В принципе показатели опроса — вполне правдивые. Офис в Киеве новый, развивается быстро, большой набор. Для такого быстрого развития ситуация держится под контролем хорошо, косяки есть — но компания старается прислушиваться к работникам насколько возможно, косяки правит. Из недоделок (минусами язык не поворачивается назвать) — страховка не очень большого уровня, ну и может быть питания бы хотелось — ну это только мне голодному может невтерпеж))) Хотя в понедельник и пятницу вкусности есть:) Может кто-то будет против опенспейса. Парковка далековато. Все остальное — плюсы, работа организована хорошо (особенно порадовало), без простоя, до пересмотров зп еще не дожил, но думаю проблем не будет. Все четко, прозрачно и комфортно. Если еще какие-то вопросы могу рассказать.

ПЫ.СЫ. Рядом посольство (для бизнес трипов самое то), розетка сервис-центр, мобиллак:)
Акция насчет велосипедов — тру. Жалею что поступил раньше(. Можна взять деньгами:)

Зараз іде акція: хто прийме офер здається до кінця липня дають велкам бонус у вигляді велосипеду ;) Прочитав у них на ФБ.

3-е место в рейтинге работодателей «800...1500 специалистов»