Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Компанія Insoft Global — команда професіоналів, які озброїлися мовою Java, передовими технологіями і ретельністю, що властива лише маніякам своєї справи. Ми розробляємо власні шедеври програмного забезпечення, займаємося автоматизацією процесів «розгортання» корпоративних додатків в хмарну інфраструктуру, віртуалізацією, створюємо інструменти аналізу Big Data.
23 жовтня 2019

UI/UX Designer (вакансія неактивна)

Харків

Необхідні навички

• 3 years + of solid experience creating interfaces for web/mobile applications.
• Strong experience in UI/UX design.
• Experience in Branding/Identity design.
• Excellent communication skills and ability to work with the development team.
• Proficient knowledge of Adobe Photoshop, Illustrator, Figma, Interface animation tool(s).
• Strong attention to details.
• Ability to multi-task and manage multiple projects simultaneously.
• Online Portfolio with web and mobile projects.
• Intermediate level of English..
• Be proficient in the style guide design and marketing material design for a single brand.

Буде плюсом

• Team Leadership experience.

Пропонуємо

• Flexible work schedule.
• Democratic management style & friendly environment.
• Opportunity to attend conferences, training etc.
• English Speaking Club with a native speaker.
• Compensation for sick lists and regular vacations.
• Comfortable office near Universyty metro station.
• Friendly working environment.
• Professional growth.
• Annual paid vacations (20 working days).
• Corporate Perks (external training, corporate events/team buildings).

Обов’язки

Participating in different client and internal projects.

Гарячі Design вакансії

Всі Design вакансії