23 серпня 2021 18:51

Mykhailo Lisovskyi, Backend (Python) SE в Capgemini Engineering Ukraine

Компанія не оплатила три дні мого життя, які я на неї, на жаль, витратив. Добре, що був другий офер на руках.

Все, здавалося б, почалося непогано. Приємне спілкування з рекрутером, цікава технічна співбесіда, яка не відчувалася як екзамен, співрозмовники були ввічливі... До цього мені здавалося, що співбесіда є основним показником цінностей компанії. Але ні. Проблема виявилася в керівництві і в тому, як воно ставиться до розробників.

Очі почали лізти вгору, коли я ознайомився з умовами їхнього контракту і NDA. Наприклад, «Виконавець зобов’язаний відшкодувати вартість втрат в трикратному розмірі». В ТРИКРАТНОМУ!!! Тобто за пошкодження слабенького Dell, який видає компанія, готуйтеся купити і віддати MacBook на M1. Ще там є ось таке: «Протягом терміну дії договору не здійснювати самостійну, з ким-небудь в партнерстві і/або через підставних осіб діяльність підрядника, консультанта, працівника, учасника, засновника будь-якого підприємства чи організації основним чи переважним видом діяльності якого є послуги у сфері інформатизації чи розробки програмного забезпечення». Тобто, якщо вам захочеться у вільний від роботи час з друзями стартап почати писати, ви не зможете. Штраф? 200000. Той самий Non-Compete, проти якого вся спільнота обурюється у зв’язку з «Дія-Сіті».

Але найбільше здивування і невдоволення викликав оцей пункт: «Виконавець зобов’язується не розголошувати третім особам, в тому числі, але не виключно, іншим Виконавцям Замовника інформацію про ціну укладених між Сторонами Договорів, вартість надання послуг (виконання робіт) Виконавцем». Тобто, ви не зможете розпоряджатися інформацією, яку ви передаєте компанії (що має сенс), але ви не в праві навіть інформацією про свою оплату, що повністю належить вам. Я про таке просто вперше побачив і почув. В Кодексі законів про працю в законі «Про оплату праці» в статті 31 написано: «Відомості про оплату праці працівника надаються будь-яким органам чи особам лише у випадках, передбачених законодавством, або за згодою чи на вимогу працівника». ​Враховуючи специфіку роботи в нашій сфері в Україні, ми не є найманими працівниками (хоча, правду кажучи, наші відносини є дуже схожими), а є незалежними підрядниками, тому на нас цей закон не поширюється. При тому можна побачити його дух. На цей мій аргумент представник компанії відповів так: «Ну ви ж податки платите не 40%, а 5». Відповіді на питання, як саме податки стосуються теми обговорення, я не почув.

Компанія також обіцяла виплачувати «з/п» до 15-го числа. Коли я запропонував вписати цей пункт в договір і додати «нараховуючи 0,5 % за кожен день протермінування, але не більше 10 %», компанія відмовилася з формулюванням «За 5 років ми ніколи оплату не затримували, але не впишемо, бо ми ж не можемо гарантувати, що банки вчасно зарахують». Якщо ніколи за 5 років такого не було, в чому проблема вписати цей пункт як кивок в мій бік?

Ну і на завершення. Вже 20 днів, як я нічим не пов’язаний з цією компанією, але затрачений на них час мені досі не оплатили. При цьому вимагали відправити їхню техніку негайно (їхню техніку я відправив, даремно сподіваючись на їхню порядність).

Підсумовуючи. Якщо ви шукаєте місце роботи, де вас будуть поважати як рівноцінного партнера, а не дивитися як на власність компанії, вам не сюди. Для мене ж це урок дивитися договори ще до першої співбесіди.

Підтримали:  Stas K

LinkedIn

2 коментарі

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів

Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

Михайло, ми детально ознайомилися з Вашим відгуком, і нам прикро, що виникла така ситуація.
Ми щиро переконані, що угода про співпрацю — це вияв добровільного бажання стати частиною колективу та компанії, де імпонують умови праці, а цінності перегукуються з власними.
Кожен має право приймати пропоновані умови, або ж відмовитись, і ми поважаємо будь-який вибір!
Важливо зазначити, що кожна аутсорс-компанія несе відповідальність перед кінцевим клієнтом (замовником). Ця співпраця здійснюється згідно з встановленими корпоративними стандартами, які своєю чергою впливають на внутрішні політики.
Також ми добре знаємо, що оплату праці офіційно можна здійснювати лише після підписання контракту з обох сторін. Тим не менше, ми зацікавленні в збереженні хорошої репутації та цінуємо час кожного — тому нарахували зарплату за три дні, навіть не маючи укладеного договору.
Бажаємо Вам подальших кар’єрних успіхів та комфортних умов праці!

Підтримали: Vlas BoiusІрина Кінаш

АПД: оплату перевели