Inn4Science is a trusted blockchain software development company. We provide a broad range of comprehensive solutions for startups and businesses. Inn4Science is a team of blockchain developers specializing in high-performance and reliable services.
8 серпня 2019

Rust Developer (вакансія неактивна)

Харків

— Высокая нейропластичность, желание учиться и развиваться, самостоятельность.
— Умение искать ответы и разбираться с тем «How This Made & How It works».
— Опыт back-end разработки: минимум 1 год. Желательно на типизированных ЯП ( Go/С++/Java/Scala/TypeScript )
— Знание Rust
— Опыт работы с SQL (PostgreSQL or MySQL)
— Опыт работы с KV хранилищами
— Web-services:
— как устроен веб-сервер
— TCP/HTTP — протоколы
— P2P сети
— Криптографический минимум:
— Алгоритмы хеширования, шифрования и подписи данных

Пропонуємо

Good office with a warm atmosphere and friendly staff which;
creates really good working conditions;
Competitive salary with regular revisions;
Career and professional growth;
Attendance at Ukrainian and international conferences and events;
Free English lessons;
Parking and gym near the office.

Обов’язки

— Разработка ядра финансовой системы на базе блокчейн.
— Разработка сопутсвующего инструментария и утилит

Гарячі вакансії

Всі вакансії