Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Infopulse, частина Tietoevry Group — міжнародна IT-компанія, заснована в 1991 в Україні. Нашими цінностями є інноваційність, гнучкість, відкритість та залученість, які поділяють понад 2000 спеціалістів компанії. Infopulse має делівері центри в 5 країнах Європи та Південній Америці.
18 лютого 2019

Java developer (ID: 7567) (вакансія неактивна)

Київ

Необхідні навички

• 3+ years of Java developer experience
• In-depth knowledge of software development lifecycles
• Java 8, J2EE, Apache Camel, Spring
• Experience with JBoss Fuse
• XML/SOAP/JSON, REST
• Maven
• GIT
• Strong written and verbal communications in English

Буде плюсом

• Experience in using Design Patterns and Refactoring skills
• Apache Karaf
• JMS, Jenkins
• Junit
• OSGI
• Web Services

Обов’язки

• Interfaces development between numerous client applications using JBoss Platform
• Negotiation with customer representatives: product owner, engineers
• Participation in daily meetings with customer

Про проєкт

Infopulse welcomes talented, passionate, innovative and results-oriented professionals to join our project as a Java Developer in our Kyiv office. We expect your heart-deep commitment to success and desire to work on a challenging project as a part of a team.

Гарячі Java вакансії

Всі Java вакансії