Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
IDAP розробляє веб та мобільні додатки для стартапів та середнього бізнесу Західної Європи та Північної Америки. Наша компанія об’єднує близко 100 професіоналів, що працюють по всьому світу, крім РФ та РБ.
27 листопада 2020

QA automation (Python) (вакансія неактивна)

Київ, віддалено $1500–2000

Необхідні навички

— 2+ years of experience in software test automation or Python programming language;
— Expertise in back-end systems’ automation;
— In-depth knowledge of testing standards and approaches;
— Strong communication skills;
— DB (SQL, PostgreSQL);
— CI/CD: Docker;
— Еxperience in Data Validation, Data QA, Pipelines, ETL.

Пропонуємо

— Fair compensation package;
— Internal job training and employee development;
— Possibility of professionally growth;
— 20 business days of rest, paid sick leaves;
— Flexible working hours.

Обов’язки

— Management of the testing team within the project;
— Creation and improvement of processes to ensure product quality;
— Interaction with PM product teams;
— Prioritization of tasks within the team;
— Data Analyses;
— Data Quality.

Про проєкт

The large-scale banking project

Гарячі вакансії

Всі вакансії