7 грудня 2020 22:38

Michael Sidorenko, Backend developer в SoftServe

Освоїти JavaScript (далі — JS) намагався за допомогою гайдів і туторіалів в інтернеті, однак через різноманніття джерел інформації, процес гальмувався. Було вирішено знайти курси програмування, де буде можливість живого спілкування з фахівцями.
Відвідавши 5 презентацій різних представників зазначеного вище сегменту ринку, Я зупинив свій вибір на GOIT, ціна серед інших була середньою, термін навчання підходив і графік також, також сподобався зручний офіс, в який було зручно добиратися, але основне, те, що саме на презентації GOIT, людина справилася із цілим шквалом запитань від відвідувачів і насправді це підкупило і схилило рішення в сторону GOIT, тому особлива подяка Даші Підмасковій за упевненість та переконливість. Разом із другом, який також вирішив освоювати сферу ІТ, ми придбали курс «Full-stack developer» offline.
Перші заняття принесли прикрість, тому що стосувалися soft-skills і насправді були нецікавими та недоречними (як на мене), на щастя — це було лише два заняття.
Модуль верстки викладав Юрій Чеснюк, який був людиною із досвідом розробки і який доступно та зрозуміло доносив інформацію та завжди був готовий прийти на допомогу навіть, якщо питання не стосувалися теми заняття. Окрім цього, наші домашні завдання (далі — д/з) перевіряв обіцяний ментор Таня Гузєва, яка успішно справлялася із своєю задачами ефективно. У кінці модулю, Я і мої одногрупники спробували хакатон — метод, який полягав у тому, що командно ми два дні працювали над невеликим проєктом. Хакатон — цікавий і ефективний метод.
Наступним модулем було освоєння JS викладач Вова Мельник, який окрім того, що мав значний досвід у сфері програмування, володів надзвичайним даром передавати ці знання. Окрім JS, Вова продовжив викладати модуль React.js — де ми насправді відчули всю силу і складність мови програмування. Доцільно акцентувати увагу на тому, що Вова працював з нами 24/7, це при тому, що він мав власну роботу, але жодному із нас він не відмовляв у допомозі, і будь яка проблема була вирішена. Саме при підтримці та ініціативи Вови, на фінальний проєкт нам підготували реальну Арр над якою працювала вся група в ході хакатону.
Фінальним модулем було знайомство з Node.js і одразу був помітний контраст між людиною яка окрім професійних знань може їх передати іншим та людиною, яка в досконалості володіє професійними знаннями і не має досвіду та навичок їх передачі. Така ситуація трапилася із викладачем Павлом Р., якому було дуже важко доносити інформацію до слухачів, як наслідок, багато наших одногрупників до кінця не усвідомили силу Node.js. Але два останніх заняття у нас проводив Коля Левків, який зміг за короткий термін внести ясність у розуміння back-end розробки, за, що йому окрема подяка.
В кінці курсу ми написали великий проект, де ми застосували знання по front і back розробки, хоча проєкт сам по собі був не сильно цікавим у функціональному плані та складним, однак робота над ним зайняла два тижні, так як ми розробляли для цього проекту і fornt, i back частину. Таким чином, на виході ми отримали сертифікат про те, що ми стали Full-stack розробниками і були відкриті до нової сфери професійної діяльності. Але ІТ-компанії без особливого ентузіазму були відкриті до співпраці з нами, давалося в знаки те, що ринок був перенасичений випускниками не лише наших, а й інших «ІТ-шних» курсів, тому професію за фахом знайти було важко, 2,5 місяців масової розсилки власного CV і низки співбесід, було бажання закинути все це.
Але як не дивно, на допомогу прийшла команда GOIT, які підкоригувала CV, знайшла підходящу вакансію і як наслідок, за результатами співбесід у двох компаніях, в одній із них, Я отримав свій перший оффер, на який одразу погодився. Таким чином, команда GOIT дотримала свого слова і протягом трьох місяців влаштувала свого випускника в ІТ-команію на ту позицію, на яку він вчився.
Новачкам важливо усвідомлювати, що ІТ-курси — це не про підгузки і манну кашу — це реальна і тяжка робота над собою під пильною підтримкою фахівців. GOIT, як підготовчі курси, дають інструмент і ресурси, значно економлять час, систематизують інформацію, зосереджують і певним чином, правильно розставляють акценти на сприйманні інформації, а от як цим ресурсом користуватися і застосовувати, ви вирішуєте самостійно. Насправді це був нелегкий шлях, але саме GOIT зробив його цікавішим та ефективнішим, познайомив не лише з програмуванням, але із людьми, які стали справжніми друзями.
Особливої уваги і слова подяки, заслуговує клієнт-менеджер Юля Грищенко, яка була протягом усього процесу навчання поряд з нами, яка завжди була готова прийти на допомогу і підтримати морально, яка вирішувала усі конфліктні ситуації та стимулювала до того, що варто довести усе до логічного закінчення, будь якою ціною. Тому їй особлива подяка, саме їй вдалося підтримувати запал і бажання до навчання.
Щодо недоліків, тут варто відзначити менторів, не всіх звичайно, але якщо викладачі жодним чином не намагалися «тикати» носом в наш непрофесіоналізм, то більшість менторів навпаки, показували на стільки недолугими ми є, а були й такі, які просто зараховували д/з із заплющеними очами, проте, в будь який момент часу, ми мали можливість змінити ментора, який комусь не підійшов. Однак, якби не ментори і не їх робота, то процес навчання не був настільки ефективним та повним.

Висновок, якщо ви бажаєте, щоб вас правильно спрямували і познайомили з програмуванням, надали змогу попрацювати з крутими фахівцями, вам доцільно зупинити свій вибір на GOIT, на команді серед яких є справжні професіонали і знавці своєї справи. Індивідуальний підхід — гарантовано. Але пам’ятайте, усе це вимагає ресурсів не лише матеріальних, але і особистих.