Якось я сидів і снідав перед початком нового дня з пекельними борошнами поламаного продакшну і дивився Дурнєва. І раптом він зробив рекламу Неоверсіті і т.п. штук. Я якраз думав, що треба злізти з голки звичайних курсів і спробувати щось більше системне. Пробував податись в інші офіційні навчальні заклади, де мені, м’яко кажучи, відмовили, я все ж таки вирішив набрати цих хлопців та дівчат і поспілкуватися з ними.
Так, скажу одразу, сейлзи працюють гарно. І на початках це прям виглядало дуже підозріло, бо було відчуття, що мені щось там намагаються або хочуть впарити. Через це і виникали певні сумніви стосовно якості закладу, матеріалів і різних аспектів цієї моєї «авантюри». Що ж, у мене врубилась паранойя підозролості і пошуків різних нюансів, на яких мене хочуть «нагріти», але всеж таки, я вирішив спробувати. Що ж, я спробував і подався на цю магістратуру.
В мене ще з мого універу була асоціація, що магістратура — це або для «академіків», або для тих, хто не знає, чим зайнятися після бакалаврату. Ну типу, працювать ще не хочу, але треба десь «стіпуху» отримувать, щоб з голоду не померти. А коли я почав працювати DevOps-інженером, і реальність була такою, що DevOps — це постійне горіння в аду, війна з хаосом, дедлайнами і раптовими падінням проду. І ось на цьому тлі захотілось не просто «виживати», а прокачати свою скілуху, розкласти цей хаос по поличках і, можливо, встигнути отримати диплом, поки черговий клієнт не попросив якусь задротську міграцію або якийсь гігачадний солюшн... за вчора 😅
Ну що, почнемо з позитивчику.
Перше, що приємно вразило — гнучкість. Тут ніхто не змушує бути на парах о 8:00 ранку з вмикнутою камерою і свічкою за освітній процес. Хочеш — дивишся лекції ввечері, хочеш — зранку, а хочеш — на швидкості 2x в суботу з кавою.
Матеріали доступні, все чітко структуровано, конспекти — гарні. Мені особисто, хотілося б, щоб вони були більш задротськими, але дня новачків чи людей без багатого практичного досвіду реально можна вчитись у своєму темпі. Головне, що без цього формалінового «академічного болю».
По-друге, викладачі тут — не «професори з кафедри», а живі інженери, які або щойно деплоїли щось у клауд, або прямо зараз розповідають, як не наступити на граблі з Kubernetes :). Тобто все максимально прикладне: якщо вивчаєш CI/CD — готуйся налаштовувати пайплайни, а не зубрити теорію. Так, хтось скаже, що вони типу там минулі студенти, які викладають і тому подібне. Згоден — вони — не Анкл Боби, але типу і ти не Гіга Чад. Але якщо людина може пошарити якийсь практичний досвід і показати це, то чому б ні? Якщо ти це вже проходив — добре, повториш, щось глибше закріпиш. Якщо це для тебе щось новеньке — вже якась ачівка.
Третє — це спільнота. Звісно, це не класична офлайн-тусовка, але і в онлайн аспекті є свої плюшки. Тут суміш досвідчених девів, сініорів, свічері ну і новачків. Комусь потрібен перший досвід, комусь потрібен диплом, комусь якісь додаткові знання. Іноді, Slack горить як під час інциденту на проді з нотіфами. Якщо ти соціопат (хаха), то можеш робити все один, але я би радив знайти собі друзів і долати цей навчальний шлях разом — це буде веселіше і на окремих курсах дійсно буде легше, бо вони бувають такими дуже задротськими. Ти не один, і всі разом долаємо цей шлях. Ну і так, тут ще штука у тому, що недостатньо просто вчитись, а треба пройти цей шлях, бо коли тобі вже 30+, то воно все стає трішки складнішим :)
Ну і звісно, щоб все не було так солодко, що деякі напишуть, що я бот або це замовлений відгук :Р
Що б я покращив?
Як людина з уже сформованим досвідом у галузі, іноді ловив себе на думці: «О, ця тема класна, але хотілося б копнути глибше». Наприклад, розділи по хмарній інфраструктурі, IaC, CI/CD могли б мати більше деталей або окремі глибокі аспекти (особисто для мене). Знаєте, типу зробити опцію в навчанні для «новачків» і для «профіків». Умовно, увімкнути «хардкор» для тих, хто вже не перший рік у продакшені й хоче ще більше.
Було б круто мати альтернативний потік або додаткові факультативи щось по типу марафонів або буткемпів, де ви з командою протягом 2х тижнів чи місяців жорстко потієте над чимось, а у самому кінці успішно все складаєте і досягаєте «катарсісу», бо ви це зробили. Типу це для тих, хто хоче не просто зрозуміти «як це зробити», а ще й «чому саме так, які були альтернативи, і які були трагічні наслідки неправильного вибору». Так, подібні штуки є в рамках стандартних курсів, але мені як чєліку з досвідом хотілося б ще більше dive deep та якогось турбо режиму — типу архітектурні дискусії щодо high-load рішень або, наприклад, як секуріті бага зламала твій стартап і ти загубив купу грошеняток.
Ще додав би більше інтерактиву з реальними кейсами: типу «ось прод, який горить — врятуй його за 45 хвилин» 😄 Але це вже з розряду фанатських фантазій, які мені як технарю гріють душу.
Загалом, Neoversity — це не паттерн «я заплатив гроші — отримав сервіс і нічо не треба мені робити». Ні-ні, прикол у тому, що тут треба працювати :) Навіть якщо ти вже профік, все одно треба сидіти і пілити проєкти :) Але якщо ти готовий інвестувати свій час та зусилля — отримаєш не просто знання, а реальні навички, впевненість і спільноту, яка буде з тобою й після диплому.
Якщо думаєш, що це було нагенерено чатомжупете, чи я бот, чи мене купили — пиши мені в LinkedIn (www.linkedin.com/in/anton-kolvakh), поспілкуємось і я поділюсь деталями :)
Навчаюсь вже трохи більше 1,5 роки на магістратурі в Neoversity за напрямом Software Engineering. Вже зовсім скоро оновлю профіль, додавши магістратуру у розділ освіти. Маючи за плечима 10+ років в ІТ все одно знаходжу багато цікавого та корисного для себе впродовж навчання. Подобається інноваційний підхід до процесу та викладання матеріалів. Конспекти завжди доступні на платформі тому зручно займатись коли є вільний час. Онлайн заняття та лекції проходять після роботи, тому встигаю працювати, навчатись і знаходити час для відпочинку.
Хочеться відмітити команду університету, які дуже професійно підходять до процесу навчання та своїх обовʼязків. Також велика подяка викладачам, які завжди професійно підходять то викладання матеріалу та відкриті до спілкування та запитань. А спільнота студентів університету — це щось неймовірне. Мотивація зашкалює, відчувається підтримка.
Відчуваю себе більш впевнено, знаючи, що буду маючи додаткову європейську вищу освіту. Може тому що працюю в IT і для мене це логічний крок у карʼєрі. Як розробник з досвідом лише у захваті від процесу навчання, який дозволяє і працювати і навчатись онлайн, а також заводити нові знайомства.
Стукайте у мій профіль на LinkedIn, якщо цікавить життя студента Neoversity, або вагаєтесь з вибором. Я буду радий допомогти, якщо у вас виникнуть будь-які питання.
Вже більше року я навчаюсь на магістратурі в Neoversity за напрямом Data Science and Analytics, і цей досвід відкрив переді мною нові можливості!
Саме навчання в Neoversity відкрило для мене, як для свічера, шлях до інтернатури в американській IT-компанії. Університет надав усі необхідні документи, які повністю відповідали вимогам роботодавця. Пройшовши три співбесіди, я вже майже рік успішно працюю в чудовій команді IT-спеціалістів.
Особливість навчання в Neoversity — це можливість бути частиною спільноти професіоналів, де кожен викладач і ментор — захоплений своєю справою фахівець.
Гнучкий графік дозволяє мені варіювати свій час, але наявність чітких дедлайнів та супровід менеджерів допомагає тримати себе в тонусі та не втрачати мотивацію.
Вдячна всім викладачам, менторам та всій команді, що працюють над кожним етапом навчання!
Хочу окремо відзначити фахівців, які вплинули на рівень мого захоплення від досвіду навчання в Neoversity:
Викладач Олег Сінкевич (дисципліна Numerical Programming in Python) — з неймовірним захопленням пояснював складний для мене предмет і надихнув на глибше занурення не лише в сам курс, а й у дотичні до загального навчання теми.
Завдяки його рекомендаціям моя книжкова поличка суттєво поповнилась не тільки технічною літературою, а й науковою фантастикою 🙂, яка несподівано допомогла краще зрозуміти деякі ідеї й концепції, як-от swarm intelligence.
Кар’єрний консультант Анастасія Ізотова — допомогла оцінити мої можливості, правильно вибудувати стратегію та налаштуватися на успіх. Зараз розумію, наскільки важливі такі консультації і поза межами навчання.
Менеджер Дарʼя Чернявська, яка супроводжує студентів — не дозволяє загубитися та пропустити дедлайни, постійно підтримує мотивацію.
Попри сумніви та переживання через складнощі в опануванні певних дисциплін, я вважаю, що зробила правильний крок. Цей досвід збагачує і надихає — і я точно рекомендую Neoversity тим, хто хоче реальних змін у своєму житті 🌟
Я працюю QA Engineer і маю магістерську освіту за економічним напрямом. Проте вже давно розуміла, що для подальшого розвитку кар’єри та більшої впевненості у сфері технологій мені необхідна якісна технічна освіта. Обравши магістратуру Neoversity за напрямком Data Science, я шукала не просто диплом, а реальні знання, які допоможуть освоїти нову перспективну професію.
Вражає підхід до навчання: сучасні матеріали, практика на реальних кейсах, гнучкий графік та викладачі, які не лише мають глибоку експертизу, а й готові допомогти розібратися з найскладнішими темами. Особливо важливо для мене було те, що програма відповідає європейським стандартам освіти, тож отриманий диплом має міжнародне визнання.
Що ще приємно здивувало — спільнота студентів. Це неймовірно мотивуюче середовище, де всі підтримують один одного, обмінюються знаннями та досвідом.
Після першого року навчання я зрозуміла, магістратура Neoversity — не просто навчання, а реальна можливість змінити кар’єру. Я вже бачу, як здобуті знання відкривають нові горизонти та допомагають мені робити впевнені кроки у сфері Data Science.
Я також позитивно вражена навчанням у Neoversity. Спочатку боялася, що будуть лише сухі теоретичні блоки й лише 10% практики, але, на щастя, мої побоювання не справдилися!
Навчання практично орієнтоване: весь матеріал завжди подається на реальних прикладах. По-перше, це цікаво, а по-друге, одразу демонструє підхід до розв’язання реальних кейсів.
Також навчання дуже флексибильне! Запис лекції доступний уже наступного дня в системі, домашні завдання мають дедлайни, але їх можна здавати рідше або трохи пізніше. Звичайно, фінальні дедлайни дуже чіткі, але, наскільки мені відомо, у разі необхідності можна знайти компроміс.
Безперечно, для мене, як для людини з певним досвідом у програмуванні, деякі речі можуть здаватися банальними. Однак уміння викладачів подавати матеріал цікаво спонукає мене переглядати кожну лекцію та опрацьовувати весь матеріал.
Як уже зазначили мої колеги, підтримка менторів тут на високому рівні: на всі запитання можна доволі швидко отримати відповідь, а якщо щось незрозуміло, усе детально пояснюють.
У будь-якому разі я не жалкую, що обрала навчання в Neoversity!
Наразі хотів висловити подяку Neoversity, здається це гарне місце, щоб це зробити.
Ось вже 1,5 роки я навчаюсь за програмою «Master of Science in Software Engineering» та не далеко, я сподіваюсь, той час коли я отримаю бажану магістерську освіту. Хочу відмітити, що починав я своє навчання вже маючи за плечима 3+ роки досвіду розробки на позиції Software Engineer у своїй компанії. Моя праймері роль — це Java backend developer, проте за всі ці роки я постійно зустрічався з різного ступеню складності викликами з боку «фронтових» технологій та навіть UI/UX. Одним з критеріїв вибору саме Neoversity було бажання оволодіти професійно «фронтовою» складовою розробки (в даному конкретному випадку мене вабив React), адже сучасні реалії вимагають від розробників ширшого спектру опанованих технологій. Протягом навчання я оволодів не тільки React-ом але і багатьма іншими технологіями та знаннями у різних напрямках саме інженерії програмного забезпечення. Безпосередньо підхід навчити застосовувати знання, а не «тицяти шаблонно в клавіатуру» чи «заучувати конспект для заліку» мені і сподобався в цьому універі.
Восени минулого року я став Senior Software Engineer та хочу відмітити, що навчання суттєво вплинуло на здобуття мною цієї позиції. Цікаво, що саме розмова на тему тестування (цю дисципліну я вивчав на передодні комісії по оцінюванню в рамках освітньої програми) стала суттєвим фактором, який безперечно вплинув на рішення щодо промоушена мене до позиції senior.
Отже хочу щиро подякувати Neoversity за ті знання та навички, які я отримав завдяки вам та завдяки яким можу впевнено рухатися далі по своїм кар’єрним сходинкам! Дякую!
Навчання в онлайн-університеті GoIT за спеціальністю «Комп’ютерні системи» на магістратурі справляє позитивне враження завдяки структурованій програмі, яка охоплює ключові теми та закладає міцну базу для розвитку в IT-сфері. Програма побудована таким чином, щоб поєднувати теоретичні знання з практичними завданнями, які дозволяють застосовувати вивчене на реальних прикладах. Особливу роль відіграє підтримка менторів, які допомагають студентам у навчанні та дають цінний зворотний зв’язок.
Важливою перевагою є гнучкий графік занять, який дозволяє студентам поєднувати навчання з роботою чи іншими обов’язками. Окрім цього, програма включає блоки з розвитку «софт скілів», спрямовані на покращення комунікації, лідерських якостей і тайм-менеджменту. Окрему увагу приділено воркшопам із підготовки до кар’єри: створення резюме, оформлення професійного профілю в LinkedIn, підготовки до співбесід та освоєння технік пошуку роботи, що значно підвищує шанси випускників на успішне працевлаштування.
Варто відзначити, що одна з ключових особливостей навчання — це акцент на самостійну роботу. Левова частка часу приділяється виконанню завдань, проектів і практичних вправ поза заняттями, що вимагає від студентів високої самоорганізації та мотивації. Такий підхід дозволяє не лише засвоїти програму, а й розвинути навички самостійного вирішення проблем, які є критично важливими в IT.
Втім, програма здебільшого орієнтована на новачків, тому для тих, хто вже має попередній досвід у галузі, рівень навчання може здатися занадто базовим.
Загалом, магістратура в GoIT є чудовим вибором для початківців, які прагнуть отримати системні знання, розвинути практичні навички та підготуватися до роботи в IT-сфері. Програма забезпечує всебічну підготовку, допомагаючи студентам побудувати міцний фундамент для подальшої кар’єри.
Для мене особисто переваги наступні:
Гнучкість. Я, як і більшість моїх одногрупників/одногрупниць, вже працюю в ІТ, і мені здавалося, що додавати до робочого навантаження ще й навчальне буде дуже складно. Добре, що я помилявся. Вчитися дійсно можливо де і коли завгодно, а також розподіляти навантаження на власний розсуд. Винятком є командні проєкти, але якщо хоча б 2/3 команди щось роблять, то проблем не буде, і навантаження буде лайтовим. Для мене також було перевагою можливість здавати ДЗ наперед, оскільки я вже володів матеріалом з певних тем і міг самостійно виконати завдання, випереджаючи програму.
Підтримка. До переваг однозначно можна віднести комунікацію. Студентів не гублять, не забувають і завжди вислухають. Підуть на зустріч та підтримають в разі необхідності. Приймалися мої скарги, побажання та прохання. Приємно відчувати зацікавленість у моєму успіху та розвитку з боку ВНЗ. Менеджери завжди на підхваті, і якщо кажуть, що зроблять і відпишуть, то вони точно зроблять і точно відпишуть. Ще одна плюшка, яка доступна для усіх студентів безкоштовно — карʼєрні консультації, мені особисто допомогли з резюме англійською та німецькою мовами, скориставшись якими — я тепер працюю в ІТ у Німеччині.
Доступність. Навчальна платформа — це прекрасно: є записи всіх лекцій і зазвичай добре оформлені конспекти, за якими реально можна виконати ДЗ. Саме так я й пройшов перший блок навчання (основи Python), бо стабільно не мав змоги потрапити на лекції. Конспект було прочитати швидше, і його обсягу вистачало (!) для практичного застосування (здачі ДЗ). Окремо згадаю про можливість звертатися 7 днів на тиждень за допомогою з ДЗ до ментора, що значно спрощує вчасне виконання завдань.
Те, що можна покращити:
Англійська. Мені бракує дублювання навчальних матеріалів англійською (я знаю, як це зробити сторонніми інструментами, але не хочу перевіряти коректність перекладу, поки вчу). Speaking Club прикольний, але його мало і він проводиться рідше, ніж хотілося б. Мати більше простору й можливостей, щоб «обкатати» профільну лексику, терміни, сталі вирази та офіційно-діловий стиль, було б чудово.
Практика. Хотілося б більше внутрішньоуніверситетських активностей практичного характеру (челенджів, хакатонів, інтенсивів, семінарів із запрошеними спеціалістами тощо). Це допомогло б студентам ще більше заглибитися у вузькоспеціалізовані теми, закрити дрібні прогалини й отримати ширший спектр навичок у рамках спеціальності. Є додаткові практики з менторами, але хотілося б більше живої взаємодії з фахівцями.
Автоперевірки. У конспектах вони корисні, і сама ідея цікава, але їх можна було б концептуально доопрацювати. Наприклад, мені було б зручніше робити одну автоперевірку з 10 завдань і отримувати наприкінці щось цілісне, а не 10 автоперевірок по одному завданню. Те саме стосується тестів: їх можна було б згрупувати й показувати наприкінці відсоток правильних відповідей із можливістю переписати тест заново.
Загалом, мій досвід навчання в Neoversity залишив позитивне враження. Курси дають хороший старт для вивчення технологій, знайомлять із базовими поняттями та особливостями галузі. Проте варто розуміти, що вони здебільшого зосереджені на основах. Якщо плануєте використовувати ці знання у власних проєктах або роботі, доведеться самостійно заглиблюватися у матеріал і вивчати технології більш детально.
Матеріали курсів, на мою думку, досить актуальні для сучасного ринку, але через обмежений час навчання охоплюють лише вузькі ніші. Водночас подобається, що курси роблять акцент на практичній роботі, реальних завданнях і командних проєктах. Це дозволяє одразу застосовувати отримані знання та отримувати практичний досвід.
Викладачі дуже компетентні та зацікавлені у своїй справі. Це відчувається і позитивно впливає на процес навчання. Особливу подяку хочу висловити клієнт-менеджеру Олександрі Пудлик, яка завжди готова допомогти та підтримати. Її професійність і підтримка значно полегшують навчальний процес.
Ресурси, які надають під час навчання — лекції, презентації, посилання на документацію та навчальні матеріали — загалом якісні. Але їхній рівень різниться: ті курси, які вже кілька разів проходили через різні групи, добре структуровані, тоді як нові потребують доопрацювання. У будь-якому разі, матеріалів вистачає для того, щоб отримати базове уявлення про технології, а далі вже самому вирішувати, наскільки глибоко їх вивчати.
Онлайн-платформа працює зручно: є календар, усі потрібні матеріали, а також можливість завантажувати їх офлайн, що дуже корисно. Спілкування відбувається через Slack, де кожен курс має свій канал. Усе організовано прозоро, легко отримати допомогу чи задати питання.
Хоча курси й не охоплюють усіх потреб індустрії, вони забезпечують міцну базу для старту кар’єри. Також тут надають допомогу в складанні резюме, готують до співбесід і пропонують кар’єрні консультації. Завдяки цьому я зміг отримати свою першу роботу в IT вже на п’ятому місяці навчання. Зараз, на другому році, я продовжую розвиватися і вдосконалювати свої знання.
Окремо хочу відзначити партнерські відносини GoIT із компаніями та сильну спільноту, яка допомагає знайти можливості для рефералів або корисні контакти. Це важливий міст між навчанням і першими кроками в кар’єрі.
Якщо говорити про покращення, хотілося б, щоб нові курси доопрацьовувалися швидше, а окремі теми висвітлювалися глибше. Можливо, варто подовжити тривалість деяких курсів або додати більше матеріалів для поглибленого навчання.
Загалом, я задоволений своїм вибором. Це чудовий варіант для тих, хто шукає підтримку та напрямок для старту кар’єри в IT.
Дуже подобається навчання в Neoversity. Особливо вразили блоки з Docker, React, Python, а також детальність подання матеріалу. Вдалося отримати сучасні навички, розширити горизонти та познайомитися з чудовими людьми. Окремо хочу відзначити конспекти — це неймовірно зручний інструмент, який допомагає нічого не пропустити та перевірити себе.
Також дуже сподобалася велика кількість додаткових елективів і мінікурсів, а також достатній час із викладачами. Онлайн-заняття проходять двічі на тиждень, плюс щосуботи — практичні заняття. Додатково є курси з англійської мови та лекції щодо пошуку роботи, зокрема ефективного використання LinkedIn. Це дуже комплексний і професійний підхід.
Щиро вдячна кожному співробітнику GOIT — це новий рівень викладання, з якого мають брати приклад вищі навчальні заклади України. Дуже рекомендую!
Доречі зараз діють знижки 1500 євро: neoversity.com.ua/...erral/PXRTYEDbre4q8hLU6v8
Навчання в Neoversity стало для мене справжньою точкою старту у сфері IT. Вже через 10 місяців після початку курсів я зміг знайти роботу, що стало вагомим досягненням при переході у нову сферу.
Матеріали та структура навчання розроблені так, щоб допомогти вам зрозуміти, у якому напрямку вам варто рухатися, і яка спеціалізація вам найбільше до вподоби. Це дуже важливо для тих, хто лише починає свій шлях у новій сфері.
Варто зазначити, що Neoversity — це не магічна паличка, яка зробить усе за вас. Для досягнення успіху необхідно докладати власних зусиль, додатково проходити матеріали, практикуватися і вивчати те, що вас цікавить.
Особливо сподобалися проекти, які були максимально наближені до реальних. Вони дозволяють відчути, як виглядає робота у справжніх умовах, і допомагають підготуватися до викликів, які чекають у майбутньому.
Хочу висловити особливу подяку клієнт-менеджеру Дарії Чернявській за допомогу у позитивному вирішенні неординарного питання, що дозволило мені швидше розвиватися в IT. Її підтримка та професіоналізм справили величезне враження!
Рекомендую Neoversity тим, хто готовий працювати над собою і шукає підтримку та якісну базу для розвитку в IT-сфері.
Адміністрація вебсайту dou.ua не гарантує і не підтверджує точність і достовірність будь-яких матеріалів, в тому числі відгуків і коментарів, які розповсюджуються не від імені Адміністрації, а від окремих користувачів. Адміністрація не несе відповідальності за відповідність таких матеріалів вимогам законодавства. Думки користувачів можуть не співпадати з думками Адміністрації.
Адміністрація не здійснює модерацію таких матеріалів, крім як у випадках, прямо передбачених Правилами користування вебсайтом (https://dou.ua/legal/). Адміністрація не уповноважена вирішувати спори, які виникають між користувачами чи з третіми особами, чи бути стороною такого спору. У випадку порушення Ваших прав звертайтесь безпосередньо до автора відповідної інформації чи органу, компетентному вирішувати спори/встановлювати факти подібного роду.
11 відгуків
RSS