Привіт! Ти маєш дещо знати про GoInteractive. Ми — американська компанія, що створює команди девелоперів в Україні для наших західних партнерів. На відміну від аутсорсу, де завдання приходять від різних замовників, у нас ти станеш повноцінним членом їх команди і працюватимеш виключно з їх продуктом.
6 серпня 2020

Middle Back-End or Full-stack Python(Django)/JS(React) (вакансія неактивна)

Київ

We are looking for a Back -end (Python/Django) or Full -stack (Python/Django/JS/React) Middle Developer to join the team for our famous client.

● Bachelor’s or Master’s degree in Computer Science or similar
● 2 + years of Python/Django development experience
● HTML/CSS/Javascript/React js
● API-Development (optimally REST)
● Creating/maintaining documentation
● Writing comprehensive tests
● Agile project techniques

Пропонуємо

● Flexible work hours;
● Weekly English classes;
● 20 vacation days and sick leaves;
● Great collaborative environment. Everyone wants to improve and get better at coding;
● Modern and comfortable office very close to the subway with perks such as free snacks and drinks.

Обов’язки

● Creating and maintaining our Back-end architecture and Frontend part
● Planning and maintaining a product long-term

Гарячі Python вакансії

Всі Python вакансії