Global Network Solutions is a software development company, founded in 2007 and absorbed several small Ukrainian software companies. Our main specialization lies in desktop and web development. We offer an entire package: from initial concepts to final delivery of an outsourced project of any size in wide range of technologies.
5 липня 2021

Middle\Senior Golang Developer (вакансія неактивна)

Київ

Необхідні навички

Требования:
●Уверенное владение языком Go (Golang).
●DB. SQL: PostgreSQL.
●Хорошее знание Docker.
●Опыт работы с протоколами интеграции (HTTP, Web Services, REST, GRPC);
●Уровень английского языка — от Intermediate.

Буде плюсом

Будет преимуществом:
●Знание ClickHouse DB
●Опыт работы по TDD.
●Понимание микросервисной архитектуры.
●Опыт работы с Kubernetes

Пропонуємо

Мы предлагаем:
●Интересные амбициозные задачи.
●Рыночный уровень ЗП.
●Частичная оплата профессионального образования.
●Неформальная обстановка, минимум бюрократии, максимум позитива.

Про проєкт

Digital private
banking solution.
Fortu is a borderless, private, personal finance solution for individuals and businesses requiring secure, reliable and international financial reach.
Global payments in all major currencies.
Fortu offers multicurrency payment accounts with easy access to financial services directly from your phone or the web.
A dedicated team to meet your needs. In addition to the Fortu platform, all clients have their own dedicated relationship manager, available to meet in person to discuss your needs and support your financial ambitions.
Currency conversion in real time at real rates.
Swiftly convert and transfer any currency without hidden fees at the interbank exchange rate.

fortu.co.uk

Гарячі вакансії

Всі вакансії